Services - 539525-2021
Magyarország-Paks: Rendszer- és műszaki tanácsadó szolgáltatások
2021/S 206-539525
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
IT Rendszerszervezői és üzleti elemzői feladatok
Hivatkozási szám: EKR001316892020
II.1.2)Fő CPV-kód
72220000 Rendszer- és műszaki tanácsadó szolgáltatások
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
72221000 Üzleti elemzési tanácsadó szolgáltatások
72240000 Rendszerelemzési és programozási szolgáltatások
72246000 Rendszer-tanácsadói szolgáltatások
72253200 Rendszer-támogatási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
Nyertes Ajánlattevő feladata az MVMI Zrt. Igénymenedzsment osztály munkájának támogatása; az MVM Csoport tagvállalatainak részére végzett IT fejlesztési projektekben üzleti elemzés, rendszerszervezés végzése, IT rendszerszervezői és üzleti elemzői feladatai ellátásához szükséges szakértői erőforrás biztosítása a keretmegállapodás második részeként.
Igény megvalósítása: A jelen közbeszerzési eljárás eredményeként létrejövő keretmegállapodás megkötését követően megrendelések (feladatkiadási lap) alapján történő igénybevétel.
Ajánlatkérő által az MVM cégcsoportban kiszolgált alkalmazottak száma: 6300 fő.
Szakemberek igénybevétele :
- „Professzionális (nemzetközi PMI-PBA minősítéssel rendelkező) üzleti elemző-rendszerszervező szakember
- „Szenior” (üzleti elemzésben, vagy rendszerszervezésben minimum 5 éves tapasztalattal és széleskörű gyakorlattal rendelkező) üzleti elemző-rendszerszervező szakember”
- Üzleti elemző-rendszerszervező (üzleti elemzésben, vagy rendszerszervezésben minimum 3 éves tapasztalattal és széleskörű gyakorlattal rendelkező) szakember”
Ajánlatkérő rögzíti, hogy:
- a keretmegállapodásban előirányozott teljes mennyiséget a nettó 273 960 000,- Ft mértékű keretösszeg jelenti.
- a tervezett legnagyobb egyedi megrendelés várható maximuma: 270 szakértői nap.
A teljes mennyiség csupán egy becsült mennyiség, tájékoztató jelleggel került megjelölésre. Ajánlatkérő a becsült mennyiség (keretösszeg) sem egészére vonatkozóan, sem annak meghatározott részére vonatkozóan NEM VÁLLAL lehívási kötelezettséget.
A munkavégzés nyelve a magyar. Amennyiben ajánlattevő által biztosított szakember(ek) nem beszél(nek) magyar nyelven, úgy Ajánlattevőnek tolmácsot kell biztosítania, melynek költsége Ajánlattevőt terheli.
A Feladatkiadási lapon Ajánlatkérő egy-egy projektre, fejlesztési feladatra ad megbízást az Ajánlattevőnek.
A keretmegállapodás második részében az egyedi szerződések megkötésére (megrendelés) a Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerint kerülhet sor.
Kizárólag az MVMI Zrt. ajánlatkérő jogosult a keretmegállapodásban részes ajánlattevővel szerződést kötni.
Nyertes Ajánlattevőre a következő fontosabb feladatok és elvárások hárulnak a támogatás során:
1.) Rendszerszervezési feladatok:
- Igényfelmérés,
- követelményelemzés,
- követelményspecifikáció készítés,
- architektúra és rendszerkapcsolat tervezés,
- tesztterv és tesztforgatókönyv készítés,
- projektvezetők szakmai támogatása, fejlesztők támogatása a követelmények értelmezésében,
- integrációs és funkcionális tesztek koordinálása,
2.) Üzleti elemzési feladatok:
- Elemzi Ajánlatkérő szoftver kialakításával kapcsolatos igényeit. Az igények meghatározásánál a hangsúly azon van, hogy mit kell a rendszernek csinálni és nem azon, hogy hogyan kell a rendszernek működnie.
- Meghatározza az üzleti problémák megoldásához szükséges IT megoldások kialakítását.
- Szisztematikus módon (megbeszélés, megfigyelés, elemzés, stb. útján) részletesen dokumentálja Ajánlatkérő szoftverrel kapcsolatos szükségleteit.
Leszállítandó főbb rendszerdokumentációk:
- Fejlesztési igényspecifikáció
- Követelményspecifikáció
- Rendszerterv
- Architektúra terv
- Tesztelési terv
Nyertes Ajánlattevőnek a feladatok elvégzése során, valamint a leszállítandó dokumentáció tekintetében az MVMI Zrt. BSZ-703 számú Megoldás fejlesztési belső szabályzatában foglaltakat kell alkalmaznia. A szabályzat kivonatát Ajánlatkérő a szerződéskötéskor bocsátja az Ajánlattevő rendelkezésére.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy a konkrét gyártmányra, típusra történő hivatkozás esetén odaértendő a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés.
Részletes leírás a közbeszerzési dokumentumokban.