Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Svets, montage och underhållsarbeten VA-verk mm.
Referensnummer: LS-21-017
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod50000000 Reparation och underhåll
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar löpande behov av svets, montage- och underhållsarbeten till bl.a. vattenverk, reningsverk och pumpstationer mm.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45232152 Byggnation av pumpstation
45232431 Pumpstation för spillvatten
45252200 Utrustning till reningsverk
45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
45259200 Reparation och underhåll av reningsverk
45262680 Svetsning
45453000 Reparation och renovering
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: