You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
A Kazincbarcika Város Önkormányzat tulajdonában álló 0256/21 hrsz-ú ingatlanon megvalósuló projekt keretében vízi komplexum kialakítása a cél. A vízi komplexum első ütemében elkészül az uszoda teljes épületszerkezete, az 50 m-es nemzetközi versenyek lebonyolítására alkalmas, FINA előírás szerinti szabványoknak megfelelő feszített víztükrű, kerámia burkolatú úszómedence (50 x 25 x 2.2 m), a 250 fős, fix ülőhelyes, fedett lelátóval, a kapcsolódó gépészeti és elektromos kialakítás, valamint a szükséges parkoló. Nem része jelen kiírásnak a kültéri medence, a wellness és fitness részleg, a tanmedencék, a rendezvényterem, az iroda ás tárgyaló területek egy részének szakipari munkálatai. Az elvégzendő feladatok műszaki tartalma a költségvetésben ennek megfelelően került kiírásra.
Az épület hasznos alapterülete: pinceszint: 323 m2, földszint: 3581 m2, 1. emelet: 3425 m2, 2. emelet: 879 m2, 3. emelet: 56 m2, összesen: 8264 m2.
Alaprajzi szervezés: a bejárat közelében kapnak helyet az előtér, a pénztár/shop, a ruhatár, a büfé és az előteret kiszolgáló vizesblokkok. A medence mellett vannak a látogatói kabinos öltözők, a sportolók számára 6 db külön bejáratú csapatöltöző készül. A látogatói öltözőrész két oldalán lévő lépcsők a szurkolói és a sportolói közlekedést különítik el. A földszinten, a főbejárattól elkülönített gazdasági bejáraton keresztül érhetőek el az uszodához kapcsolódó gépészeti és karbantartó helyiségek, valamint a személyzeti területet. Az 1. emeleten az uszoda és kiszolgáló funkciói kapnak helyet.
Homlokzati kialakítás: a földszinten egy jellegében tömör sáv alakul ki, ami integrálja az üveg felületeket, itt előregyártott, átszellőztetett finombeton homlokzatburkolat készül. A felső sáv különböző kiállású (10, 20, 30 cm) alumínium lamellasor, 50 cm-es osztásban, melynek esetlegesre tervezett kialakítása mögött 20 cm ásványi szálas hőszigeteléssel kitöltött, a pillérekre rögzített acél falkazetták készülnek. A két sáv között, helyenként a lamellák mögött, hőhídmentes alumínium függönyfalrendszer épül.
Szerkezetek: az épülethez mélyalapozás talajkiszorításos cölöpalapozással készül a statikai tervek szerint. A pillérek, a födémek és a lépcsők előregyártott vagy monolit vasbeton szerkezetűek. A talajvizsgálati jelentés és geotechnikai adatszolgáltatás a mértékadó talajvízszintet a terepszinten adja meg, a földszinti padló a mértékadó talajsíktól 1 m -re kiemelve készül, az épületszerkezetek nagyrésze a talajvízszint felett helyezkedik el. Az uszodatér tetőszerkezetét előregyártott acél rácsostartók biztosítják, a zárószerkezet ezekre szerkesztett egyenes rétegrendi felépítéssel, lágyított PVC fólia szigeteléssel valósul meg, pontra lejtéssel, belső vízelvezetéssel.
Alapozás: geotechnikai adottságokra tekintettel talajkiszorításos cölöpalapozás, több, mint 700 db min 4 méter mélységű, min D40-es átmérőjű cölöpalappal.
Közművek kiépítése a kiviteli tervdokumentáció szerint. Közművek: ivóvíz, nyomott rendszerű szennyvíz elvezetés, energiaellátás transzformátor és kábelezés kiépítésével, gyengeáramú rendszer kiépítése, távhő vezeték és hőközpont építése a távhő ellátású épületgépészet megvalósítása érdekében, épületfelügyelet, útépítés a létesítmény megközelítéséhez, térburkolat, hírközlési hálózat, létesítmény körüli közvilágítás, csapadékvíz elvezetés, befogadó: Tardona patak.
Környezet: a létesítményhez 5 db busz és 156 db szgk. elhelyezésére alkalmas parkoló készül, igényes környezeti rendezéssel a kertészeti terveknek megfelelően.
A pontos mennyiségeket és az elvégzendő munkák részletes leírását a közbeszerzési dokumentumok műszaki leírása, a kiviteli tervdokumentációk, valamint az árazatlan költségvetések tartalmazzák.