Works - 549292-2021
Poland-Prudnik: Works for complete or part construction and civil engineering work
2021/S 211-549292
Contract notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Zbiorniki retencyjne w oddz. 120A c, b Bogdanowice
Reference number: S.270.1.5.2021
II.1.2)Main CPV code
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest odbudowa dwóch zbiorników retencyjnych w Leśnictwie Mokre w oddz.1120A c,b obręb Bogdanowice wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach odbudowy zbiorników retencyjnych Bogdanowice przewiduje się wykonanie:- michy ; groble czołowe; groble boczne i dno zbiornika; rów odwadniający w czaszy zbiornika; rów odpływowy, zlokalizowany poniżej zbiornika; rów zasilający, zrzutowy, odpływowy i osuszający dno zbiornia; przelew awaryjny;Zastawka na rowie zasilającym;Wylot do rowu zasilającego z zasuwą awaryjną; droga techniczna i zjazd ; schody skarpowe.
Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie na platformie JOSEPHINE lub poczty elektronicznej (adresy powyżej), z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie za pośrednictwem platformy JOSEPHINE podpisanej podpisem kwalifikowanym. Maksymalny rozmiar plików wynosi 300 MB.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 956 325.85 PLN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45100000 Site preparation work
45111213 Site-clearance work
45111100 Demolition work
45111200 Site preparation and clearance work
45240000 Construction work for water projects
45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads
45233220 Surface work for roads
II.2.4)Description of the procurement:
W ramach odbudowy zbiornika retencyjnego Biechów przewiduje się wykonanie:
Groble uszczelnione matą bentonitową i gruntem gr. min 30 cm. Korona zapory o spadku poprzeczny (2-3%). Czasze zbior. nr 1 i 2 odtworzone przez mech. wykop, uformowanie skarp, dna i rowu, poszerzone. Rów zasilający dł. 300 m o parametrach: szer. w dnie 1,5 m, nachylenie skarp 1:1.5 umocnienie dna kamieniem frakcji 100/250 mm. Na skarpach narzut o szer. 100-120 cm powyżej humus obsiany trawami. Wylot do rowu z rurociągu zasuwy awaryjnej obustronne ubezp. skarp i dna na dł. 6 m brukiem kamiennym na betonie. Rów zrzutowy trapezowy o dnie szer. 1,0 m skarpy o nachyleniu 1:1 głębokość 1,5 m. Rów odpływowy trapezowy o głębokości 1,2 m szer. dna 0,6 m skarpy o nachyleniu 1:1. Rów osuszający umocniony belkami drewnianymi i palikami o szer. dna 0,6 m głębokości 0,2 m. Mnichy: światło stojaka 1m, śr. leżaka z PVC 500 mm posadowione na chudym betonie B 7.5 gr.20 cm. Ściana piętrząca z szandorami dębowymi gr. 40 mm w ślizgach z ceownika C50. Przepust o śr. 800 mm z rury karbowanej o sztywności obwodowej SN8 ze ściankami betonowymi na ławie z betonu C-16/20 gr. 40 cm. Ściany oporowe typu L z betonu B-30 na gruncie z podsypki z betonu B7,5 o gr.20 cm. Ściany zazbrojone podwójną siatką z pręta zbrojeniowego żebrowanego śr. 12 mm. Rura obsypana materiałem piaszczystym stabilizowanym cementem w ilości 50 kg/m3 piasku zagęszczone warstwami do stopnia Is > 0,97 dł. 8,50 m. Przelew awaryjny wybrukowany kamieniem frakcji 100/250 mm na warstwie betonu C-16/20 gr. 20 cm. Spoiny z zaprawy cement. min 7,5 MPa z dodatkiem wodoszczelnym. Poniżej przelewu niecka wypadowa. Nachylenie skarp niecki 1:1,5 szer. przelewu 6,0 m nachylenia najazdów 1:5. Zjazd technologiczny o szer. 3,0 m z poboczami kamiennymi spadku podłużnym 15% z kamienia frakcji 100/250 na podbudowie z betonu C-16/20 W8 gr. 20 cm. Spoiny jak wyżej. Schody betonowe o szer. 1,0 m na warstwie betonu C-16/20 W8 gr. 20 cm i warstwie maty bentonitowej o gr. 30 cm. Uszczelnienie grobli ścianką winylową typu GW-460/5.5 wysokości 3 m. Zastawka na rowie leśnym za wlotem rurociągu DN400 z betonu B-25 W8 z szandorami dębowymi gr. 12 cm w ślizgach z ceownika zimno giętego C140*70*5 mm. Na skarpach i w dnie rowu przed zastawką na dł. 10 m, narzut kamienny frakcji 100/250 mm. Zasuwa awaryjna typu RIA SVM-TG 400 śr. 400 mm w studni betonowej śr. 1500 mm zakończonej włazem żeliwnym typu D400. Ubezpieczenie skarp i dna na dł. 6 m i pełnej wysokości skarp, brukiem kam. na betonie B20 gr. 20 cm. Rów zrzutowy o szer. w dnie 1,0 m nachylenie skarp 1:1,5 m,stopy skarpy z żerdzi wys. 15cm skarpy z narzutem kamiennym na szer. 1 m. Rurociąg zasilający średnicy 400 mm SN8 z zastawką piętrzącą na ławie betonowej z betonu B-20 W8 i otuliną z gliny o gr. min 50 cm. Na wlocie do rurociągu krata separacyjna z prętów śr. 10 mm w rozstawie oczek 5*5 cm, wlot z bruku kamiennego na betonie B20 W8 o promieniu zabudowy 1,5m. Rów osuszający rurociąg śr. 400 mm na wlocie krata stalowa jw. obudowany brukiem kam. na betonie B20 W8 o promieniu zabudowy 1,5m wylot poprzedzony zasuwą awaryjną umocniony brukiem jw. Droga o szer. 3.0 m z- mieszanka kamienna szarogłazowa frakcji 0/31.5 gr. 10 cm- mieszanka kamienna granitowa 0/63 gr. 20 cm- pospółka średnioziarnista gr. 15 cm. Pobocza gruntowe szer. 75 cm z - humus gr. 15 cm. Parametry zbiornika nr 1:- pow. dna 10025,0 m2 – pow. wody 11135,0 m2- pow. na krawędzi grobli 11945,0 m2- obj. całk. 24715,0 m2- obj. użytk. retencji stałej 18515,0 m2- nachylenie skarp 1:1,5. Parametry zbiornika nr 2:- pow. dna 5460,0 m2- pow. wody 6365,0 m2- pow. na krawędzi grobli 6535,0 m2- obj. całk. 13495,0 m3- obj. użytk. retencji stałej 10345,0 m3- nachylenie skarp 1:1,5
Szczeg.opis prac i technologii prac w Projekt budowlano-wykonawczym, Szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót , przedmiarze robót, Operacie Wodno-prawnym