Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 556153-2019
Submission deadline has been amended by:  115254-2020
Magyarország-Karcag: Szabadidős létesítmények kivitelezése
2019/S 227-556153
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Milánói Világkiállítás - építési beruházás
Hivatkozási szám: EKR001463912019
II.1.2)Fő CPV-kód
45212100 Szabadidős létesítmények kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
A beruházás célja a 2015. évi Milánói Világkiállítás magyar pavilonjának újjáépítése Karcag városban.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A pavilon eredetileg ideiglenes létesítménynek készült, valamint a rendeltetése is alapvetően eltér a tervezett épületétől, ezért annak anyagai csak részben használhatóak fel: a teherhordó szerkezet felhasználására nyílik lehetőség. A lebontott pavilonból felhasznált tartószerkezetet a beépítés előtt felül kell vizsgálni, a szerkezeteknek teljesíteni kell az épített környezet alakításáról és védelméről szóló törvény 41. § (1) bekezdésében foglalt követelményeket.
A beépítendő építési termékek alapvető jellemzői tekintetében azok elvárt teljesítményét a bontott építési termék beépítése esetében a felelős műszaki vezető építési naplóban az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló kormányrendelet szerint tett nyilatkozattal igazolja. Az acélszerkezetet kis mértékben át kell alakítani és ki kell egészíteni.
A pavilon eredeti méretei a tervezett rendeltetéshez nem elegendőek, az eredeti kubushoz képest pinceszinttel és előcsarnokkal bővül az épület.
Az épületszerkezeteknek meg kell felelni az épületenergetikai előírásoknak, ezért új határoló szerkezetek kialakítására van szükség.
A tűzvédelmi előírások miatt az acélszerkezetek védelmét elsősorban tűzvédelmi mázolással kell megoldani, de ahol ez nem alkalmazható, ott tűzvédelmi burkolat készül.
Az épületet a környező terepszinttől a megbízó programszolgáltatása alapján kb. 1,5 méterre ki kell emelni.
A jelenleg meglévő, szabályozott vízszintű vízállás partvonalát és kapcsolatait úgy kell kialakítani, hogy az alkalmas legyen az épülethez kapcsolódó látványelem céljára is, itt egy vízparti látványstég épül. Az épület kiemelése és a záportározó kialakítása miatt jelentős terepalakítás szükséges.
A területre készült Talajvizsgálati Jelentés és Talajmechanikai Szakvélemény szerint a mértékadó talajvízszint a jelenlegi terepszinttől kb. -0,5 méteren található, így a pince padlószintje a mértékadó talajvízszint alatt ~2,70 méterre található. A pince tartószerkezete ennek megfelelően vízzáró vasbetonból készül, emellett talajvíznyomás elleni szigeteléssel is el lesz látva. Az épület pinceszintjének nagy részén kiegészítő helyiségek (gépészet, raktár, ruhatár, vizesblokk, öltözök) és az ügyvitelhez szükséges irodablokkok lesznek elhelyezve. A pinceszintről kijárat vezet a telekbelső felőli oldalra tervezett színpadhoz, amely szabadtéri létesítmény, kisebb előadások megtartására szolgál.
A pince a felsőbb szintek kontúrján túllóg, e túllógások felületén felülvilágítók lesznek megvalósítva és itt lesznek az épületgépészeti berendezések működéséhez szükséges áttörések.
Az épületben két akadálymentesen használható felvonó létesül, az egyik a pinceszintről indul, a másik a földszintről, mindkettő a tetőterasz szintjére érkezik.
Az épület földszintjén helyezkedik el az új előcsarnok, az azzal egy légtérben lévő lépcsőház és az előcsarnokhoz kapcsolódó felvonó. A földszinten kap helyet a rendezvényterem, amelynek a nyugati oldalán technikai helyiség és öltöző egység, a keleti oldalán tároló helyiség kap helyet. A rendezvényteremből a déli oldal felől is ki lehet jutni a szabadtérbe. A rendezvényterem többcélú tér, amelynek a berendezése flexibilisen alakítható, a nézőtér, a színpad és az egyéb, a rendezvényhez kapcsolódó berendezések helye nem fix.
Az emeleti szinten helyezkedik el a lépcsőházból nyíló közlekedő és galéria, valamint a keleti és nyugati oldalon egy-egy kiállítótér. Az új előcsarnok fölött az északi oldalon a területen lévő vízállás és a karcagi fürdő felé néző terasz található.
A földszint és a pince között szerelőszint lesz kialakítva a gépészeti szerelőszint. A szerelőfelület felé búvónyílások lesznek kialakítva a földszint és a pinceszint felől is.
Jelen beruházás vonatkozásában a főbb mennyiségi adatok feltüntetésére azok nagy mennyisége miatt Ajánlatkérőnek nincs lehetősége. A részletes műszaki leírásokat, a beruházás mennyiségi adatait a közbeszerzési dokumentáció, helyszínrajzok és az árazatlan költségvetés tartalmazzák.