We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 561131-2023
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2023/S 179-561131
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Annavölgyi Oktatási Központ generáltervezése
Hivatkozási szám: EKR000690582023
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Szentendre külterület 0231; 0232/2; 0232/3 hrsz. alatti ingatlanokon (a továbbiakban együtt: Beruházási terület) az Annavölgyi Oktatási Központ komplex létrehozására, akadálymentes kialakítására vonatkozó koncepciós, építési engedélyezési és kivitelezési tervek elkészítése, figyelemmel a már adott felmérési tervekre, a 2021. júniusában készült talajvizsgálati jelentésekre, illetve a Beruházó által elfogadott, a Hauszmann Emlékház rekonstrukciójáról, illetve újjáépítéséről szóló, az építéshatóság által jóváhagyott engedélyezési tervdokumentációra.
A tervezési feladat kapcsán fontos követelmény, hogy a teljes létesítménynek a Hauszmann Villa építészeti stílusához, hangulatához kell igazodnia, illetve Hauszmann Alajos építészeti hagyatékát megjelenítő, az oktatási és képzési feladatok maradéktalan ellátását lehetővé tevő, modern belső kialapítású legyen. További kritérium a tájba illeszthetőség, az ökologikus felületek létrehozása, az élővilág védelme, valamint az energiahatékony, gazdaságos megoldások, illetve megújuló energiaforrások alkalmazása.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71333000 Gépészeti tervezési szolgáltatások
79415200 Tervezési tanácsadó szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Szentendre külterület 0231; 0232/2; 0232/3 hrsz. alatti ingatlanokon (a továbbiakban együtt: Beruházási terület) az Annavölgyi Oktatási Központ komplex létrehozására, akadálymentes kialakítására vonatkozó koncepciós, építési engedélyezési és kivitelezési tervek elkészítése, figyelemmel a már adott felmérési tervekre, a 2021. júniusában készült talajvizsgálati jelentésekre, illetve a Beruházó által elfogadott, a Hauszmann Emlékház rekonstrukciójáról, illetve újjáépítéséről szóló, az építéshatóság által jóváhagyott engedélyezési tervdokumentációra. A tervezési feladat részét képezi a megvalósítás érdekében szükséges bontási munkálatok megtervezése, valamint a már rendelkezésre álló, Hauszmann Villára vonatkozó engedélyezési, illetve jóváhagyási tervdokumentáció felülvizsgálata. A tervezési feladat kapcsán fontos követelmény, hogy a teljes létesítménynek a Hauszmann Villa építészeti stílusához, hangulatához kell igazodnia, illetve Hauszmann Alajos építészeti hagyatékát megjelenítő, az oktatási és képzési feladatok maradéktalan ellátását lehetővé tevő, modern belső kialapítású legyen. További kritérium a tájba illeszthetőség, az ökologikus felületek létrehozása, az élővilág védelme, valamint az energiahatékony, gazdaságos megoldások, illetve megújuló energiaforrások alkalmazása.
Az összesen 4 ha 7 259 m2 (47 259 m2) Beruházási terület a Natura 2000 hálózathoz tartozó, a Pilis és a Visegrádi-helység, HUDI 20039 elnevezésű kiemelt jelentőségű természetmegőrzésű terület részét képezi.
A tervezést a következő alapadatok, minimum követelmények figyelembe vételével szükséges elvégezni:
A két évfolyamot magában foglaló tervezett hallgatói létszám 192 fő, melyből legalább 50 fő számára szálláshely biztosítása szükséges a képzés időtartamára. A szálláshely kialakításnál figyelembe kell venni, hogy az oktatási szünetben egyéb képzési, illetve turisztikai célú hasznosítása tervezett, valamint a megváltozott képességűek számára is használható résszel kell rendelkeznie. Az oktatási tevékenység kapcsán szükséges terület nagyság megközelítőleg 1600 m2, míg a szálláshely tekintetében várhatóan 800 m2. Az oktatási komplexum vonatkozásában fontos követelmény a jól megközelíthetőség. Az oktatási tevékenység kapcsán legalább az alábbi helységek, illetve terek tervezése, illetve megvalósítása szükséges: Osztálytermek/csoporttermek/előadótermek, Szertárak, Tanműhelyek a hozzá tartozó kiegészítő helyiségekkel, Műtermek (szaktantermek) a hozzá tartozó kiegészítő helyiségekkel, Vezetői irodák, Nevelőtestületi szoba/tárgyaló helyiség, Irattár, Teakonyhák, szociális helyiségek, Orvosi szoba, Várószoba, Aula, zsibongó, kiállító és rendezvénytér, valamint porta/portásfülke, ruhatár, Illemhely és zuhanyzó csoportok, Általános raktárak, Veszélyes anyag raktárak, Karbantartó műhely(ek), Gépészeti helyiség(ek), Elektromos helyiség(ek), Szerver szoba vagy szerver helyiség, Szabadtéri „Iskolaudvar”. A könyvtárfunkció az összesen 459,26 m2 alapterületű Hauszmann Villában található. A könyvtárhelység mérete 27,23 m2. 200 adagos főzőkonyha (legfeljebb 500 m2) és egy büfé kialakítása a kapcsolódó gazdasági helyiségekkel. A főzőkonyhának önálló gazdasági bejárattal is rendelkeznie kell, melyet tehergépkocsival is meg lehet közelíteni. A konyhában készítendő 200 adagból várhatóan 150 adag helyben lenne tálalva, míg 50 adag készen kerülne kiszállításra (Lajos-forrás turistaház).
A Hauszmann Villa tervezett nettó alapterülete 459,26 m2.
1. szakasz:
Bontásra vonatkozó kivitelezési terv dokumentáció készítése
Külső közművek létesítésére irányuló kivitelezési szintű tervdokumentáció elkészítése
Koncepció/vázlattervek elkészítése
Az 1. szakaszhoz tartozó engedélyeztetési feladatok, jóváhagyatási eljárások, közműszolgáltatói és kezelői egyeztetések lefolytatása
2. szakasz:
Módosított építési engedélyezési tervdokumentáció
2. szakaszhoz tartozó engedélyeztetési feladatok, jóváhagyási eljárások, közműszolgáltatói és kezelői egyeztetések
3. szakasz:
A kiviteli tervdokumentációt a módosított engedélyezési tervdokumentáció szerint, a végleges építési engedély alapján, a hatósági és szakhatósági kikötések kielégítésével kell elkészíteni a szakági munkarészek sajátosságainak megfelelő dokumentálással
A tervdokumentáció átadása Beruházó részére papírformátumban, eredeti aláírással 4 példányban, valamint elektronikus formátumban (CD-n vagy DVD, PDF/A, valamint a szaktervezői rendszerek (ArchiCAD, AutoCAD, Axis, WinWatt stb.) eredeti formátumában is) 4 példányban.
Az eljárás tárgyának további részletezése az eljárást megindító felhívásban és a kapcsolódó közbeszerzési dokumentumban található.