There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Építési beruházás - 562029-2022
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2022/S 199-562029
Tájékoztató a szerződés módosításáról
Szerződés/koncesszió módosítása az érvényességi ideje alatt
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Váll. szerz. a KEHOP-2.2.2-15-2016-00074 a.sz. „Rábacsécsény Község szennyvíztisztításának korszerűsítése” projekt megvalósításához szükséges tervezési és kivitelezési feladatok elvégzésére
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45232400 Szennyvízcsatorna építése
45232410 Csatornahálózat építése
45232420 Szennyvíztisztító építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
45232423 Szennyvízszivattyú-állomás építése
45252100 Szennyvíztisztító mű építési munkái
45252127 Szennyvízkezelő mű építési munkái
45252130 Szennyvíztelepi berendezések
39350000 Szennyvíztisztító telepi berendezések
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
A Rábacsécsényi Szennyvíztisztító Telep (090/3 hrsz.) az 5104-3/1999. számon kiadott és 5104-5/1999. számon módosított
vízjogi létesítési engedély alapján létesült. A 1544-3/2012. számon kiadott és 35800/2456-13/2017. ált számon módosított
vízjogi üzemeltetési engedély szerint üzemel.
A telep korábbi tervezett hidraulikus terhelése 600 m3/nap, 2016-ban ezt jóval meghaladta, átlagosan 660 m3/nap volt, a napi
csúcsok ennél magasabbak. A telep tervezett lakosegyenérték kapacitása 4666 fő volt (6 településre).
A telep fejlesztésére a telep kapacitását meghaladó hidraulikus és szennyezőanyag terhelések, továbbá a kibocsátott tisztított
vízben mért határérték túllépések miatt van szükség. A tervezett beruházás a befogadóba vezetés módját, helyszínét nem érinti.
Tervezési értékek:
Szennyezőanyag te rhelés: 9 000 LE
Telep hidraulikus terhelése: 1 080 m 3/d
Szennyezőanyag terhelés Koncentráció
KOI = 1226 kg/d KOI = 1136 mg/l
BOI5 = 540 kg/d BOI5 = 500 mg/l
LA= 452 kg/d LA = 420mg/l
öN = 162 kg/d öN = 150 mg /l
öP = 15 kg/d öP = 14 mg/l
Új, vagy korszerűsítéssel, funkcióváltással érintett teleprészek:
Megszűntetendő műtárgy/létesítmény:
- Meglévő osztóakna,
- vassó adagoló állom ás,
- labor helyiség.
Átalakítandó műtárgy/létesítmény:
- Anaerob, oxikus és anoxikus med encék,
- egyesített biológiai műtárgy levegőztető medencéje (új gépészet),
- recirkulációs átemelő (új gépészet),
- iszaptároló medence,
- iszapvíztelenítő géphá z,
- fúvógépház (új gépészet ).
Új műtárgy/létesítmény:
- Osztóakna,
- meglévő vo nal: anoxikus medence (1 db, V=180 m3),
- új vonal: anoxikus medencék (2db, V= 180m3 és V=1 00 m3),
oxikus/anoxikus medence (1 db, V=100 m3),
egyesített biológiai műtárgy (levegőztető tér é s utóülepítő tér),
recirkulációs átemelő,
- vassó adagoló állomá s,
- víztelenített iszap tároló új rekesze (85 m2-tel bővítés).
Az indikatív terv szintű mennyiségeket tartalmazó indikátor táblázat, valamint a tervezési és kivitelezési feladatokra vonatkozó
leírás az ajánlattételi dokumentáció III. kötetében található Megrendelői követelmények c. mellékletben került csatolásra.
Nyertes ajánlattevő feladatát képezik továbbá különösen:
1. Az ajánlattételi dokumentáció részét képező műszaki tartalomhoz a kiviteli szintű tervek elkészítése a 191/2009. (IX. 15.)
Korm. rendeletnek megfelelő tartalommal
A nyertes ajánlattevő feladatát képezi, hog y az indikatív jelleggel rendelkezésre bocsátott tervekben foglaltak figyelembe
vételével a kivitelezéshez és az üzemeltetéshez szükséges minden további tervet (építéstechnológiai, gyártmány és
részlettervet), tervrajzot és dokumentációt, indikatív tervtől eltérő engedélyezési terveket, kiviteli terveket, próbaüzemi terveket,
megvalósulási terveket, üzemeltetési és-karbantartási utasításokat teljes körűen elkészítsen, a kivitelezést megvalósítsa a
hatóság által előírt idejű próbaüzemmel, sikeres üzembe helyezési eljárás lefolytatásával együtt. A nyertes ajánlattevő teljes
körű felelősséggel tartozik az általa készített dokumentumokban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó
szabványokban, jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
2. Az ajánlattételi dokumentáció részét képező műszaki tartalomban ismertetet t beavatkozások, létesítmények funkciójának,
céljának, valamint rendeltetésszerű használatának megfelelő, teljes körű, műszakilag és minőségileg kifogástalan,
szerződésszerű kivitelezése a 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendeletnek, a hatályos jogszabályoknak, a műszaki szabványoknak, a
mindenkori engedélyeknek, valamint a technika mai állásának megfelelően. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a
szerződés teljesítése során a FIDIC Sárga könyv (Elektromos és gépészeti létesítményekhez, valamint vállalkozó által tervezett
építési és mérnöki létesítményekhez, második, átdolgozott magyar nyelvű kiadás, 2011. szeptember) rendelkezései
alkalmazandóak.