Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 562250-2021
Magyarország-Budapest: Mérnöki szolgáltatások
2021/S 213-562250
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Ferencváros - Kelenföld mérnöki feladatok
Hivatkozási szám: EKR000191252021
II.1.2)Fő CPV-kód
71300000 Mérnöki szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Megbízási szerződés a Ferencváros - Kelenföld vasútvonal kapacitásbővítésének építési munkái projekt esetében mérnöki feladatok ellátására”
Részajánlattétel nem megengedett: A tervezett projekt esetében a beszerzés több szakágat érint, melyek kivitelezése egymásra épülve, egymással részben párhuzamos ütemezéssel valósul meg, így az adatszolgáltatás és szinergiák kialakítása úgy a leghatékonyabb, ha egy ajánlattevő menedzseli és felügyeli az összes folyamatot. Amennyiben részekre bontanánk a beszerzést, úgy az egyértelműen a szakági technológiákból adódóan nem elválasztható határfelületek kialakítása miatt többlet kommunikáció, adatközlés és koordináció jelentkezne, ami akár egyeztetési nehézségekhez és vitákhoz is vezethetne az egyes szereplők között, ami miatt a beszerzés ellenértékének jelentős növekedése is várható. A beszerzés általi szolgáltatásra, valamint az építési beruházás minőségére, a szerződés teljesítésének más körülményeire is kedvezőtlen hatással lehet.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71247000 Építési munka felügyelete
71248000 Projektfelügyelet és dokumentáció
71250000 Építészeti, mérnöki és felmérési szolgáltatások
71311000 Általános mérnöki tanácsadó szolgáltatások
71311230 Vasútmérnöki szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ajánlatkérő lebonyolításában kerül megvalósításra a „Ferencváros - Kelenföld vasútvonal kapacitásbővítésének építési munkái” tárgyú vasúti építési beruházás a vonatforgalom, a vasúti üzem folyamatos fenntartása mellett. A beruházás során Ajánlattevő feladata a lebonyolító mérnöki (lebonyolítást támogató független mérnöki, műszaki ellenőri, műszaki szakértői, stb.) szolgáltatások elvégzése.
A Projekt főbb műszaki tartalma, amellyel kapcsolatosan a nyertes AT a feladatait köteles ellátni (tájékoztató adat):
A megvalósítandó feladat az országos vasúti pályahálózat részét képező 1. számú vasútvonalon a Ferencváros(kiz.) és a Budapest-Kelenföld(bez.) állomások közötti vasúti kapacitásfejlesztés kiviteli terveinek ellenőrzése és bírálata, javaslattétel Megrendelő részére a tervek jóváhagyásával kapcsolatban.
Külön projekt keretében jelenleg folyamatban van a Déli összekötő vasúti Duna-híd korszerűsítése. A folyamatban lévő projekt keretében elkészülő új felszerkezet harmadik vágányát és a kapcsolódó vasúti infrastruktúrát a jelen projekt keretében kiépített vasúti infrastruktúrával a forgalomba be kell kötni.
Kiemelt szempont a környezetbarát, korszerű gépek igénybevételével történő megvalósítás, tekintettel a sűrűn lakott környezetre, valamint a közúti és a vasúti forgalmat a lehető legcsekélyebb mértékben zavaró kivitelezési organizáció. A Hamzsabégi úti park térségében az igénybe vehető munkaterület maximális szélessége a jelen eljárás keretében kiadott tervdokumentációban foglalt, tervezett támfal külső élétől számított 6.40m. Depónia a park területén nem létesíthető. Ehhez kapcsolódóan különleges kötbér-feltételek kerültek előírásra. A beruházás keretében továbbá hozzávetőlegesen 2100 db nyílászáró cseréje szükséges a zajvédelmi hatásterületen.
A szükséges közműkiváltásokat el kell végezni.
Vasúti pálya: A beruházással érintett vonalszakasz az OVP részét képező, normál nyomtávú, jelenleg kétvágányú, villamosított, a megengedett sebesség 80 km/h, a tengelyterhelés 210 kN. A beruházás keretében nemcsak a vágányok bővítése, hanem a meglévő vágányok átépítése is megtörténik. Ezt követően a mintegy 3690m hosszúságú beavatkozással érintett vonalszakaszon cca. 1950m hosszon háromvágányú (összesen cca. 5850m hosszban új vágány) és 1730m hosszon négyvágányú (összesen cca. 6920m hosszban új vágány), villamosított pálya áll elő, melyen a megengedett sebesség 80/100 km/h, a tengelyterhelés 225 kN. Fentiek alapján minimum mintegy 12770m vágány és mintegy 16 kitérő beépítése szükséges. A vonalszakaszon járműdiagnosztikai berendezések létesítése szükséges.
Felsővezetéki rendszer: A létesítendő vontatási energiaellátás 1x25 kV feszültségű, 50 Hz frekvenciájú. A felsővezetéktartó oszlopok egyedi kialakításúak, a beépítésükhöz szükséges engedélyek beszerzése Vállalkozó feladata.
Biztosítóberendezés: Biztosítóberendezési beavatkozások Fv és Bp.-Kelenföld állomások jelenlegi, üzemelés alatt álló DOMINO 70 berendezését érintik, valamint a vonalon a térközbiztosító-berendezések megszüntetésre kerülnek (a két állomás között tervezetten egy térközszakasz marad). A vágányépítés következtében az állomásokat át kell alakítani, hatókörzetük az új vágány(ok) miatt a Duna-folyó felé bővül. Az állomási biztosítóberendezés átalakítása az érvényben lévő alapkapcsolásnak megfelelően készül. A foglaltságérzékelés és jelfeladás rendszere illeszkedik a már meglévő hagyományos 400/75Hz-es rendszerhez.
Bp-Kelenföld és Ferencváros állomásokon a DOMINO 70 berendezés kódos kezelővel történő felülvezérlésének kialakítása is szükséges.
A meglévő ETCS-L2 rendszer bővítésének tervezése és kivitelezése is a feladat részét képezi.
Magasépítés: A vonalszakaszon két új akadálymentes megállóhely, azaz utasforgalmi épület is létesítendő: egy Nádorkert, egy pedig Közvágóhíd térségében.
A megállóhelyek, valamint azokon a liftek, lépcsők, mozgólépcsők, utastájékoztató rendszer, stb. teljeskörű építészeti tervdokumentációja és látványtervei elkészítendők.
A Nádorkert térségében kialakítandó megállóhely alapterülete mintegy 4675m2, melyen 4 lift és 4 mozgólépcső létesítése szükséges.
A Közvágóhíd térségében kialakítandó megállóhely alapterülete mintegy 3000m2, melyen 4 lift és 4 mozgólépcső létesítése szükséges.
A két megállóhely nem a hagyományos értelemben vett vasúti megállóhely, ezért jelen esetben Ajánlatkérő megállóhely alatt a kötöttpályás közlekedési hálózathoz funkcionálisan kapcsolódó, a hálózatot használó utasok gyalogos közlekedését, várakozását biztosító, fedett építményt érti.
Zajvédelem: Hozzávetőlegesen 4 000m2 zajvédőfal létesítése.
Műtárgyak:
- Gubacsi út feletti meglévő vasúti híd bontása, új vasúti acél felszerkezetű híd építése, melynek legkisebb támaszköze: 33.60m
- Soroksári út feletti meglévő vasúti híd bontása, új vasúti acél felszerkezetű híd építése, melynek támaszköze: 147.00m (Közvágóhíd/Danubius megállóhely
- Rákóczi-híd felhajtója feletti 18.60m+18.60m támaszközű meglévő vasbeton vasúti híd szélesítése, valamint 23.85m+18.90m szabad támaszközű új vasúti merevbetétes vasbeton híd építése (Nádorkert megállóhely)
- Budafoki út feletti vasúti híd bontása, új vasúti acél felszerkezetű híd építése, melynek szabad nyílása: 17.34m+17.34m
- Szerémi úti feletti meglévő vasúti híd bontása, új vasúti acél felszerkezetű híd építése, melynek támaszköze: 48.00m
- Fehérvári út feletti meglévő vasúti híd bontása, új vasúti acél felszerkezetű híd építése, melynek támaszköze: 39.20m
- Bartók Béla út feletti meglévő vasúti híd bontása, új vasúti acél felszerkezetű híd építése, melynek támaszköze: 93.00 m
- Vasbeton támfalak építése szükséges a vasúti vágányok mellett, mintegy 5100 m hosszon a vasúti üzem fenntartása mellett
- Gyalogos-kerékpáros átvezetések létesítése szükséges.
A jelen szerződés keretében teljesítendő lebonyolító mérnöki feladat - többek között - az alábbi résztevékenységeket foglalja magába:
1. műszaki ellenőri feladatok ellátása,
2. vállalkozó által készített tervek felülvizsgálata és javaslattétel jóváhagyásra,
3. vállalkozói követelések véleményezése,
4. fizikai és pénzügyi előrehaladás nyomonkövetése, vállalkozói ütemtervek felülvizsgálata és jóváhagyása,
5. rendszeres jelentések készítése Ajánlatkérő számára,
6. a projekt során felmerülő - esetlegesen egyedi - műszaki megoldások műszaki-megvalósíthatósági szempontú véleményezése.
Nyertes Ajánlattevőnek a vállalkozási szerződés jótállási időszaka során teljesítendő feladatai - többek között - az alábbiakra terjednek ki:
1. a Vállalkozó jótállási kötelezettsége teljesítésének ellenőrzése,
2. jótállást indító értekezlet összehívása,
3. a vállalkozó jótállási kötelezettségeinek megsértése esetén javaslattétel a rendezésre vagy a jótállási biztosíték érvényesítésére,
4. az utófelülvizsgálati eljárások összehívása és lefolytatása,
5. jótállási időszak lejártával a lezáró jegyzőkönyvek elkészítése és a jótállási igazolás tervezetének elkészítése.
A feladat részletes leírását a szerződéstervezet, illetve annak mellékletei tartalmazzák.