Services - 562925-2019
Ελλάδα-Ιωάννινα: Εγκατάσταση εξοπλισμού φωτισμού οδών
2019/S 229-562925
Διορθωτικό
Γνωστοποίηση για αλλαγές ή πρόσθετες πληροφορίες
Υπηρεσίες
(Συμπλήρωμα της Επίσημης Εφημερίδας της Ευρωπαϊκής Ένωσης, 2019/S 154-379978)
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
«Αναβάθμιση του οδοφωτισμού στο εθνικό και επαρχιακό οδικό δίκτυο της Περιφέρειας Ηπείρου».
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
45316110 Εγκατάσταση εξοπλισμού φωτισμού οδών
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Σχεδιασμός, χρηματοδότηση, κατασκευή, συντήρηση, λειτουργία και εκμετάλλευση / διαχείριση τού συστήματος και των υποδομών οδοφωτισμού τού περιφερειακού οδικού δικτύου, συμπεριλαμβανομένων ειδικών συστημάτων τηλεδιαχείρισης ελέγχου και συνοδευτικών έργων. Το αντικείμενο αυτής συνίσταται, ειδικότερα, στην παροχή υπηρεσιών αναβάθμισης τής ενεργειακής απόδοσης τού συστήματος και των υποδομών οδοφωτισμού στους βασικούς οδικούς άξονες τού εθνικού και επαρχιακού οδικού δικτύου της Περιφέρειας Ηπείρου, ήτοι στην αντικατάσταση των φωτιστικών σωμάτων από αντίστοιχα νέας τεχνολογίας με σημαντικά μικρότερη κατανάλωση, στην αποκατάσταση των βλαβών / φθορών που αφορούν στις υποδομές οδοφωτισμού τού εν λόγω οδικού δικτύου και σε λοιπά συνοδά έργα, στην αναβάθμιση, συντήρηση και εξασφάλιση τής καλής λειτουργίας του δικτύου αυτού, καθώς και στην εγκατάσταση και λειτουργία συστήματος τηλεδιαχείρισης και ελέγχου της λειτουργίας του.