Works - 574186-2020
Submission deadline has been amended by:  623348-2020
Poland-Gdansk: Construction work for highways, roads
2020/S 233-574186
Contract notice
Works
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 3: w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem)
Reference number: O.GD.KP-11.2410.10.2020
II.1.2)Main CPV code
45233100 Construction work for highways, roads
II.1.4)Short description:
Przedmiotem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie. Zadanie 3: w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem). Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę, wybudowaniu odcinka drogi ekspresowej S6, przebudowaniu odcinka drogi krajowej nr 6, uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi ekspresowej S6,oddaniu do użytkowania drogi ekspresowej S6 na odcinku w. Bobrowniki (bez węzła) – w. Skórowo (z węzłem) oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work
45233253 Surface work for footpaths
45233280 Erection of road-barriers
45233290 Installation of road signs
45300000 Building installation work
45221100 Construction work for bridges
45221120 Viaduct construction work
45221243 Pedestrian tunnel construction work
45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
45240000 Construction work for water projects
45311200 Electrical fitting work
71240000 Architectural, engineering and planning services
71320000 Engineering design services
45316110 Installation of road lighting equipment
II.2.4)Description of the procurement:
Zakres projektowania i budowy obejmuje w szczególności:
• opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej;
• budowę odcinka drogi ekspresowej długości ok. 13,152 km;
• budowę węzłów drogowych: „Rzechcino” i „Skórowo”;
• budowę przepustów pod drogą ekspresową S6 pozostałymi drogami oraz zjazdami;
• budowę/przebudowę dróg innych niż droga ekspresowa w tym zmianę przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości;
• budowę dodatkowych jezdni w pasie drogowym drogi ekspresowej;
• budowę/ przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów;
• przejazdy i wjazdy awaryjne na drogę ekspresową;
• utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania;
• budowę obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową;
• system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy;
• urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne, zieleń, ogrodzenie;
• infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze ekspresowej zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej w tym: sieci energetyczne zasilające, oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki, kanalizację deszczową i inne;
• przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, urządzeń melioracyjnych, hydrologicznych i innych;
• budowę kanału technologicznego, kanalizacji teletechnicznej;
• rozbiórkę obiektów budowlanych, w tym budynków mieszkalnych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych;
• sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego;
• oświetlenie drogowe;
• organizację ruchu i urządzenia BRD;
• wykonanie oznakowania pionowego i poziomego drogi ekspresowej i pozostałych dróg, oraz wyposażenie ich w urządzenia BRD;
• oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników;
• po zakończeniu Robót wykonanie pełnej rekultywacji terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę;
• wykonanie napraw dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy;
• wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych;
• wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną rozbudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań;
• system zarządzania ruchem;
• dostosowanie parametrów istniejącej drogi DK6 do potrzeb lokalnych;
• wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych;
• opracowanie dokumentacji powykonawczej;
• wykonanie wszelkich innych robót i opracowań, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.
Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.