We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 586339-2021
Poland-Muszyna: Electricity
2021/S 223-586339
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz jednostek organizacyjnych na lata 2022-2023
Reference number: Zp.271.29.2021
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Przedmiotem postępowania i zamówienia jest zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz jednostek organizacyjnych na lata 2022-2023. Szczegółowy wykaz punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik A do SWZ Zakup będzie się odbywać na podstawie umowy sprzedaży z Wykonawcą. Usługi dystrybucji będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego.
Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia oraz przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie zamówienia, Spełnienie innych wymagań określonych w projektowanych postanowieniach umowy oraz wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
Szacowana przez Zamawiającego ilości energii elektrycznej w okresie trwania umowy wynosi [MWh]: 3 854,518
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 2 077 679.21 PLN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz jednostek organizacyjnych na lata 2022-2023. Szczegółowy wykaz punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik A do SWZ.
2. Zakup będzie się odbywać na podstawie umowy sprzedaży z Wykonawcą. Usługi dystrybucji będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego.
3. Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.:
Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia oraz przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie zamówienia,
Spełnienie innych wymagań określonych w projektowanych postanowieniach umowy oraz wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
4. W związku z charakterem zamówienia nie można określić dokładnego zużycia energii elektrycznej objętej przedmiotem zamówienia. Z tego powodu Zamawiający przedstawił przewidywalną ilość zużycia energii elektrycznej. Zamawiający przewiduje, iż rzeczywista ilość zużycia energii elektrycznej może ulec zmianie, tj. zwiększeniu bądź zmniejszeniu przy zachowaniu zaoferowanych cen jednostkowych. Tym samym opisane prognozowane zużycie energii nie stanowi dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej wysokości.
5. Zamawiający zastrzega, że minimalna ilość szacunkowego zużycia energii PPE objętych umową nie będzie mniejsza niż 40% z zastrzeżeniem, iż z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, a mających wpływ na niewykorzystanie minimalnego szacunkowego zużycia w szczególności lockdownu, ilość ta może być niższa, a Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne dodatkowe roszczenia z tego tytułu, na co Wykonawca wyraża zgodę.
6. Zamawiający zastrzega, że co najmniej 50 % energii elektrycznej zakupionej w związku z realizacją umowy musi pochodzić ze źródeł odnawialnych.
7. Umowy na „Zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz jednostek organizacyjnych na lata 2022-2023” będą zawierane przez określonych Nabywców zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy tj.:
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna,
Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie,
Szkoła Podstawowa w Miliku,
Szkoła Podstawowa w Andrzejówce,
Szkoła Podstawowa w Żegiestowie.
8. Szacowana przez Zamawiającego ilości energii elektrycznej w okresie trwania umowy wynosi [MWh]: 3 854,518.
9. Ogólne warunki udziału w postępowaniu:
Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego, określonymi w niniejszej SWZ,
Wykonawca musi zapewnić realizację zamówienia w terminie wskazanym w Rozdziale V SWZ,
Wykonawca musi zapewnić w formie oświadczenia składanego na formularzu oferty, iż ma zawartą/e lub ma promesy/ę zawarcia odpowiednich umów/y na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z OSD dla obiektów wskazanych w załączniku A do SWZ z właściwymi/ym dla ww. punktów odbioru operatorami/em (przedsiębiorstwem energetycznym), posiadającymi/ym koncesję w zakresie dystrybucji energii.
10. Opis przedmiotu zamówienia zgodny z nomenklaturą Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych (CPV): 09310000-5 energia elektryczna.
11. Składanie ofert równoważnych – przedmiot zamówienia został opisany w sposób precyzyjny i zrozumiały, bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty/usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa SWZ oraz załączniki stanowiące jej integralną część.