There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 587213-2021
Greece-Xanthi: Refuse disposal and treatment
2021/S 223-587213
Contract notice
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Διαχείριση ογκωδών αποβλήτων, κλαδεμάτων και Αποβλήτων Εκσκαφών, Κατασκευών και Κατεδαφίσεων (ΑΕΚΚ) του Δήμου Ξάνθης
Reference number: 27117/11-11-2021
II.1.2)Main CPV code
90510000 Refuse disposal and treatment
II.1.4)Short description:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσίας με τίτλο: «Διαχείριση ογκωδών αποβλήτων, κλαδεμάτων και Αποβλήτων Εκσκαφών, Κατασκευών και Κατεδαφίσεων (ΑΕΚΚ) του Δήμου Ξάνθης» και αφορά:
α) την διαχείριση, ανακύκλωση και αξιοποίηση όλων των ανωτέρω στερεών αποβλήτων που θα μεταφερθούν στην κατάλληλα αδειοδοτημένη μονάδα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα, που θα βρίσκεται εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου Ξάνθης (ή σε μέγιστη απόσταση 20 χλμ.), με μεταφορικά μέσα του Δήμου Ξάνθης και
β) την συλλογή, φόρτωση και μεταφορά (με μέσα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα) στην κατάλληλα αδειοδοτημένη μονάδα του ενδιαφερόμενου οικονομικού φορέα που θα βρίσκεται εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου Ξάνθης (ή σε μέγιστη απόσταση 20 χλμ.), καθώς και την διαχείριση, ανακύκλωση και αξιοποίηση όλων των παραπάνω στερεών αποβλήτων.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 300 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
90512000 Refuse transport services
II.2.4)Description of the procurement: