We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 587313-2021
Poland-Duszniki-Zdrój: Refuse and waste related services
2021/S 223-587313
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Usługa odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Duszniki- Zdrój.
Reference number: ZP.271.07.2021
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Duszniki- Zdrój okresie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. Pełny opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 7 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) oraz Załącznik nr 6 do SWZ (Wzór umowy).
2. Wspólny Słownik Zamówień CPV :
90500000-2 - Usługi związane z odpadami,
90512000-9 Usługi transportu odpadów,
90510000-5 – Usuwanie i obróbka odpadów,
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych,
90514000-3 – Usługi recyklingu odpadów,
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
Do określenia szacunkowej wartości całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy w okresie 24 miesięcy należy przyjąć ilość odpadów w wys. 2354,06 Mg zebranych z nieruchomości zamieszkałych oraz 379,588 Mg odpadów przyjętych w PSZOK..
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
1. Odbieranie i zagospodarowanie przez Wykonawcę selektywnie zebranych odpadów komunalnych w tym odpadów zmieszanych pochodzących bezpośrednio z terenów nieruchomości zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne.
2. W czasie realizacji zamówienia Zamawiający przewiduje odbiór odpadów wielkogabarytowych i wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, co najmniej 2 razy w czasie realizacji zamówienia w terminie ustalonym z Zamawiającym.
3. Selektywna zbiórka odpadów komunalnych objęta zamówieniem obejmuje, następujące frakcje:
a. metal i tworzywa sztuczne,
b. szkło,
c. papier i tektura,
d. odpady ulegające biodegradacji (resztki kuchenne),
e. odpady zmieszane
4. Zbiórka w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów obejmuje oprócz wymienionych w punkcie 2 następujące frakcje:
a. zużyte baterie i akumulatory,
b. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
c. meble i inne odpady wielkogabarytowe,
d. bioodpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych (liście, trawa, gałęzie itp.)
e. odpady budowlane i rozbiórkowe,
f. zużyte opony, pochodzące z gospodarstwa domowego takich jak opony od samochodów osobowych, motorów, skuterów, rowerów itp.
g. przeterminowane leki i chemikalia
h. odpady niebezpieczne
i. odpady tekstyliów i odzieży
j. odpady nie kwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i strzykawek.
5. Szczegółowe informacje dotyczące zasad segregacji odpadów komunalnych określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów Dz.U z 2021. poz.906)
6. Odpady zbierane w sposób selektywny będą gromadzone w workach o pojemności: 60 l, 80 l, 120 l oraz o grubości dostosowanej do ilości i rodzaju gromadzonych w nich odpadów, wykluczającej rozerwanie worka, dla zabudowy jednorodzinnej, na których powstają odpady komunalne. W zabudowie wielorodzinnej odpady zbierane w sposób selektywny będą gromadzone w workach i pojemnikach 120 l, 240 l, 360 l jednakże dopuszcza się stosowanie systemu workowego w przypadku małych wspólnot mieszkaniowych, lub przy których nie ma możliwości ustawiania pojemników do selektywnej zbiórki.
7. Wykonawca dostarcza worki na odpady gromadzone selektywnie – worki o poj. 60, 80 i 120 l dla właścicieli budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. Worki przeznaczone do gromadzenia odpadów w sposób selektywny wykonane będą z jednokolorowej folii polietylenowej LDPE, o odpowiedniej wytrzymałości dostosowanej do zbieranej frakcji oraz znajdować się będą na nich etykiety z numerem klienta i kodem kreskowym z opisem rodzaju odpadów. Kolor – żółty (dla metali i tworzyw sztucznych), niebieski (dla papieru i tektury), zielony (dla szkła), brązowy – biodegradowalny spełniający normy kompostowalności (bioodpady).
8. Wykonawca zobowiązany jest posiadać czytnik kodów kreskowych z funkcją lokalizatora GPS, kompatybilnego z systemem monitorującym lokalizację pojazdów, przy użyciu którego Wykonawca każdorazowo będzie dokonywał odczytu kodu identyfikacyjnego w ramach odbioru odpadów oraz będzie umożliwiał prowadzenie ewidencji odpadów poszczególnych frakcji, odbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości.
9. Odbieranie odpadów musi odbywać się, co najmniej z częstotliwością określoną w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Duszniki-Zdrój oraz Uchwale Rady Gminy Duszniki-Zdrój w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.