Anunţ referitor la modificări sau informaţii suplimentare
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Achizitie echipamente si consumabile
Număr de referinţă: 17375110/2021/F01
II.1.2)Cod CPV principal33631600 Antiseptice şi dezinfectante
II.1.4)Descriere succintă:
Activitatile care urmeaza a fi implementate prin proiect, menite sa raspunda nevoilor specifice ale elevilor si copiilor prescolari, cadrelor didactice, personalului auxiliar din cadrul Scolii Gimnaziale „Petofi Sandor” Livada, beneficiari ai investitiilor din fonduri externe nerambursabile : achizitionarea de echipamente de protecţie / dispozitive medicale, în special : măşti de protecţie, dezinfectanţi, aparatură destinată dezinfecţiei şi sterilizării aerului de tipul nebulizatoarelor, covoare dezinfectante, termometre.
Conf prev art 160 (2) din Legea 98/2016 modificat prin OUG 107/2017, autoritatea contractanta va raspunde la clarificari in a 10-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.Totodata numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile.