Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Ramavtal för omhändertagande av farligt avfall
Reference number: TEN 409/2021
II.1.2)Main CPV code90510000 Refuse disposal and treatment
II.1.4)Short description:
Upphandlingen avser ramavtal för Mölndals stad gällande tjänst för sortering, transport och omhändertagande av farligt avfall från Kikås och Lindome återvinningscentraler. Beställare är tekniska förvaltningen, Mölndals stad.
Upphandlingens omfattning
Mölndals stad genom Tekniska förvaltningen genomför upphandling avseende ramavtal för omhändertagande av farligt avfall och bjuder här in anbudsgivare, nedan benämnt leverantör, att lämna anbud.
Upphandlingen avser tjänst för sortering, transport och omhändertagande av farligt avfall från Kikås och Lindome återvinningscentraler, belägna i Mölndals stad.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90500000 Refuse and waste related services
90512000 Refuse transport services
90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services
II.2.4)Description of the procurement: