2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w:
— art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
— art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 8–10 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a) potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu;
b) potwierdzających brak podstaw do wykluczenia.
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zawiera dokumentacja zamówienia.