1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Ewentualne zamówienia uzupełniające udzielone zostaną w przypadku konieczności kontynuowania usługi w terminach późniejszych niż wskazane w umowie (przedłużająca się procedura przetargowa, rozwiązanie/wypowiedzenie umowy z Wykonawcą w następnym roku usługę odbioru odpadów bądź na zwiększeniu częstotliwości świadczonych usług. Wartość przewidywanych zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego.
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w:
— art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
— art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 8–10 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Wykluczenie wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Wraz z ofertą wykonawca jest zobowiązany złożyć:
a) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanego „JEDZ”, sporządzone według wzoru standardowego formularza określonego rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia;
b) pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy).
5. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a) potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu;
b) potwierdzających brak podstaw do wykluczenia.
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zawiera dokumentacja zamówienia.