There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 4th of December 2023
Services - 593504-2021
Romania-București: Development consultancy services
2021/S 225-593504
Contract notice – utilities
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Servicii de realizare studii de evaluare a resurselor si rezervelor de hidrocarburi pentru zacamintele comerciale si realizare proiecte de abandonari sonde’’ - 2 Loturi
Reference number: WS755874343
II.1.2)Main CPV code
73220000 Development consultancy services
II.1.4)Short description:
Servicii de realizare studii de evaluare a resurselor si rezervelor de hidrocarburi pentru zacamintele comerciale si realizare proiecte de abandonari sonde – 2 Loturi
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 20-a zi si in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 50 020 424.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 2
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 2
II.2)Description
II.2.1)Title:
Servicii de realizare studii de evaluare a resurselor si rezervelor de hidrocarburi pentru zacamintele comerciale de complexitate ridicata
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)
76443000 Other logging services
II.2.4)Description of the procurement:
Servicii de realizare studii de evaluare a resurselor si rezervelor de hidrocarburi pentru zacamintele comerciale de complexitate ridicata.
Pentru Lotul 2 se estimeaza a fi atribuite minim 4 si maxim 9 Contracte Subsecvente. Durata celui mai mare Contract Subsecvent este estimata la 22 luni.
Cantitatile estimate de livrabile aferente Acordului cadru pentru Lotul 2, , respectiv cantitatile de livrabile ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt prezentate in Anexa 1 la Instructiuni pentru ofertanti.
Valoarea estimata min/max per Acord Cadru:
Lot 2: Vemin =5.224.920 Lei, Vemax = 28.685.520 Lei
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent :
Lot 2: Vemin = 728.700 Lei Vemax = 4.956.480 Lei
Servicii de realizare studii de evaluare a resurselor si rezervelor de hidrocarburi pentru zacamintele comerciale de complexitate redusa, complexitate medie si pentru proiecte de abandonari sonde
Lot No: 1
Servicii de realizare studii de evaluare a resurselor si rezervelor de hidrocarburi pentru zacamintele comerciale de complexitate redusa, complexitate medie si pentru proiecte de abandonari sonde.
Pentru Lotul 1 se estimeaza a fi atribuite minim 22 si maxim 102 Contracte Subsecvente. Durata celui mai mare Contract Subsecvent este estimata la 10 luni. Cantitatile estimate de livrabile aferente Acordului cadru pentru Lotul 1, respectiv cantitatile de livrabile ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata Acordului Cadru, sunt prezentate in Anexa 1 la Instructiuni pentru ofertanti.
Lot 1: Vemin= 2.316.888 Lei, Vemax= 21.334.904 Lei
Lot 1: Vemin= 239.691 Lei, VEmax= 730.132 Lei;