There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 595297-2021
Poland-Dąbrowa: Household-refuse disposal services
2021/S 226-595297
Contract notice
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dąbrowa na lata 2022-2023
Reference number: ZP.271.11.1.2021
II.1.2)Main CPV code
90513100 Household-refuse disposal services
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dąbrowa na lata 2022-2023. CPV:
90513100 - 7, 90500000 - 2, 90533000 - 2, 90514000 - 3.
2. Zakres przedmiotu zamówienia określa: załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia
(zwanej dalej SWZ),
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 474 118.62 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
2. Na terenie Gminy Dąbrowa jest 14 sołectw:
1) Białe Błota,
2) Dąbrowa, ulice: Akacjowa, Bydgoska, Centralna, Cicha, Dworcowa, Kasztanowa, Lipowa, Pałucka, Parkowa, Słoneczna, Szkolna, Topolowa, Wiśniowa, Mogileńska, Sportowa,
3) Krzekotowo,
4) Mierucin,
5) Mierucinek,
6) Mokre,
7) Parlin,
8) Parlinek,
9) Sędowo,
10) Słaboszewo,
11) Słaboszewko,
12) Sucharzewo,
13) Szczepankowo,
14) Szczepanowo, ulice: Brzozowa, Gajowa, Kalinowa, Kwiatowa, Modrzewiowa, Morelowa, Wiktorowska, Wiśniowa, Żnińska, Barcińska, Kościelna, Krótka, Ks. Michała Rólskiego, Leśna, Ogrodowa, Szeroka, Szkolna, Wapienna, Wierzbowa, Wodna, Powstańców Wielkopolskich.
3. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Dąbrowa stan na 31 grudnia 2019r. wynosi 4617 osoby. Liczba osób objętych systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dąbrowa wynosi 3717 osób (stan na 31 października 2021r.).
4. Częstotliwość załadunku i wywozu przez wykonawcę odpadów:
1) zmieszanych zebranych z nieruchomości:
2 razy w miesiącu w okresie od 1 października do 30 kwietnia,
1 raz w miesiącu w okresie od 1 maja do 30 września,
2) odpady zbierane selektywnie
tworzywa sztuczne, metal, opakowania wielomateriałowe: luty, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień,
szkło: luty, maj, sierpień, listopad
papier i tektura: marzec, czerwiec, wrzesień, grudzień,
według harmonogramu wywozu opracowanego przez Wykonawcę i przekazanego mieszkańcom.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) oraz zbieranych w sposób selektywny od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Dąbrowa, w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2020r. poz. 1439), zapisami „Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko – pomorskiego na lata 2016 – 2022 z perspektywą na lata 2023 – 2028”, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego nr XXXII/545/17 z dnia 29 maja 2017 roku oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dąbrowa, a także innymi przepisami prawa ustawowego i miejscowego.
1) W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje:
a) odbiór, transport i zagospodarowanie nielimitowanej ilości odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) oraz zbieranych w sposób selektywny od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zgodnie z harmonogramem,
b) odbiór transport i zagospodarowanie zgromadzonych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) z wyłączeniem odbioru sprzętu elektronicznego, elektrycznego oraz opon, w ciągu 72 godzin od zgłoszenia telefonicznego,
c) worków do zbierania odpadów komunalnych;
d) rozpowszechnienie wśród właścicieli nieruchomości harmonogramu odbioru odpadów komunalnych.
6. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości odpadów komunalnych do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych funkcjonujących w REGIONIE 5 zgodnie z Planem gospodarki odpadami województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2018 - 2022 z perspektywą na lata 2023 – 2028. Obowiązek ten dotyczy zmieszanych odpadów komunalnych (20 03 01), odpadów zielonych (20 02 01), pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania (19 12 12). W tym zakresie Wykonawca zawiera umowę z zarządzającym RIPOK.
7. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. 2020. poz. 797).