II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια ειδών τροφίμων, για τις ανάγκες του Δήμου Κατερίνης και των νομικών προσώπων.
Αριθμός αναφοράς: 38466/07-12-2020
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV15000000 Τρόφιμα, ποτά, καπνός και συναφή προϊόντα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ειδών τροφίμων, για τις ανάγκες του Δήμου Κατερίνης και των νομικών προσώπων, συνολικού προϋπολογισμού 660 547,65 EUR πλέον Φ.Π.Α. 85 918,70 EUR, σύνολο 746 466,35 EUR, και συγκεκριμένα:
α) γάλα για το προσωπικό του Δήμου Κατερίνης, για τα έτη 2021 και 2022, προϋπολογισμού 435 316,00 EUR, πλέον Φ.Π.Α. (13 %) 56 591,08 EUR, σύνολο 491 907,08 EUR με Φ.Π.Α.·
β) είδη τροφίμων για τις ανάγκες λειτουργίας των δημοτικών βρεφονηπιακών και παιδικών σταθμών, για το προσωπικό και για τις ανάγκες διοργάνωσης εκδηλώσεων του Ο.Π.Π.Α.Π. Δήμου Κατερίνης, για το έτος 2021 - 2022, προϋπολογισμού 134 370,10 EUR πλέον Φ.Π.Α. 17 501,12 EUR, σύνολο 151 871,22 EUR με Φ.Π.Α.·
γ) είδη τροφίμων για τις ανάγκες λειτουργίας των δομών της ΔΗ.Κ.Ε.ΔΗ.Κ., για το έτος 2021 - 2022, προϋπολογισμού 90 861,55 EUR πλέον Φ.Π.Α. 11 826,50 EUR, σύνολο 102 688,05 EUR.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 660 547.65 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Είδη παντοπωλείου Ο.Π.Π.Α.Π..
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03142500 Αυγά
15000000 Τρόφιμα, ποτά, καπνός και συναφή προϊόντα
03200000 Δημητριακά, πατάτες, λαχανικά, φρούτα και ξηροί καρποί
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Μακαρονάκι κοφτό, συσκευασία κιλού 15851000-8 κιλό 900
Κριθαράκι, συσκευασία 500γρ. 15851000-8 κιλό 350
Φιδές συσκευασία 250γρ 15851000-8 τεμ. 50
Χυλόπιτες 500γρ 15851000-8 κιλό 200
Ρύζι καρολίνα α’ ποιότητας συσκευασμένο κιλό 03211300-6 κιλό 300
Ρύζι κίτρινο α’ ποιότητας συσκευασμένο, κιλό 03211300-6 κιλό 250
Φασόλια ξερά μέτρια, συσκευασμένα 500 γρ 03221210-1 κιλό 200
Φακές χονδρές συσκευασμένες 500 γρ 03212211-2 κιλό 400
Αρακάς κατεψυγμένος, συσκευασμένος κιλό 15331170-8 κιλό 350
Τραχανάς 500γρ. 15851000-8 κιλό 150
Μεταλλικό νερό λίτρου εξάδα 15981100-9 συσκ. 200
Μέλι κιλό 15831600-8 κιλό 150
Αλεύρι για όλες τις χρήσεις κιλό 15612100-2 κιλό 500
Αυγά εξάδα 03142500-3 τεμ. 900
Ξίδι από κρασί 400ml 15871110-8 τεμ. 800
Άρτυμα λεμονιού 400ml 15321300-7 τεμ. 50
Συμπυκνωμένος χυμός τομάτας 500 γρ 15331428-3 τεμ. 900
Τοματοπολτός 410 γρ μεταλλικό κουτί 15331425-2 τεμ. 200
Αλάτι μαγειρικό ψιλό 500 γρ 15872400-5 κιλό 200
Πιπέρι μαύρο 50 γρ 15872100-2 τεμ. 110
Πιπέρι κόκκινο 100 γρ 15872100-2 τεμ. 60
Ρίγανη 50 γρ 15872300-4 τεμ. 100
Μαρμελάδα χωρίς συντηρητικά 450 γρ 15332290-3 τεμ. 200
Δημητριακά ολικής άλεσης (χωρίς προσθήκη μελιού, σοκολάτας κ.λπ.) 375 γρ 15613310-4 τεμ. 600
Δημητριακά (χωρίς προσθήκη μελιού, σοκολάτας κ.λπ.) 375 γρ 15613310-4 τεμ. 600
Σοκοφρέτα μετρίου μεγέθους 15842200-4 Τεμ. 1000
Σοκολάτα γάλακτος 100 γρ. 15842200-4 Τεμ. 1000
Ζάχαρη κιλό 15831000-4 κιλό 250
Καραμέλες ζελεδάκια κιλό 15833000-6 κιλό 120
Μαργαρίνη φυτική σοφτ, κιλό 15431100-9 κιλό 250
Φρυγανιά τριμμένη 180 γρ. 15821110-3 τεμ. 200
Ψωμί τοστ ολικής 900 γρ 15811000-6 τεμ. 800
Γάλα δεύτερης βρεφικής ηλικίας 400 γρ 15511700-0 τεμ. 50
Μπέικιν πάουντερ 20γρ. 15812000-3 τεμ. 1000
Βανίλια ζαχαροπλαστικής (5 φιαλίδια 1,5γρ.) 15812000-3 τεμ. 300
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 2
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15110000 Κρέας
Κρέας Μοσχάρι άνευ οστού χωρίς λίπος 15111200-1 κιλό
Κρέας Χοιρινό άνευ οστού χωρίς λίπος 15113000-3 κιλό
Κιμάς μοσχάρι νωπός άπαχος 15111200-1 κιλό
Κιμάς ανάμεικτος νωπός άπαχος 15111200-1 κιλό
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 3
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15112100 Νωπά πουλερικά
Κοτόπουλο ολόκληρο 15112100-7 κιλό 1100
Κοτόπουλο μπούτι 15112100-7 κιλό 400
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 4
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15540000 Τυροκομικά προϊόντα
Τυρί φέτα 15540000-5 κιλό 1000
Κεφαλοτύρι 15540000-5 κιλό 100
Κασέρι παραδοσιακό μπαστούνι σε φέτες 15540000-5 κιλό 400
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 5
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15500000 Γαλακτοκομικά προϊόντα
Γάλα φρέσκο 15511000-3 Λίτρο 5000
Γιαούρτι κιλό 15551300-8 τεμ. 400
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 6
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15811000 Προϊόντα άρτου
Άρτος ολικής 750γρ 15811000-6 τεμ. 2.500
Άρτος φαρίνα 750γρ 15811000-6 τεμ. 2.500
Ψωμάκι σάντουιτς ολικής άλεσης 15811000-6 τεμ. 5.000
Ψωμάκι σάντουιτς 15811000-6 τεμ. 5.000
Κουλούρι Θες/νίκης 15811000-6 τεμ. 12.000
Βασιλόπιτες 15811000-6 κιλό 110
Τσουρέκια πλεξούδες ατομικές 15811000-6 τεμ. 1.300
Τσουρέκια 15811000-6 κιλό 130
Λαγάνες 15811000-6 κιλό 800
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 7
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03220000 Λαχανικά, φρούτα και ξηροί καρποί
Πατάτες 03221000-6 κιλό 5000
Κρεμμύδια 03221000-6 κιλό 800
Ντομάτες 03221000-6 κιλό 1200
Λάχανο 03221000-6 κιλό 800
Πιπεριές για γέμισμα 03221000-6 κιλό 250
Πιπεριές μακρόστενες 03221000-6 κιλό 100
Μπρόκολο 03221000-6 κιλό 1200
Κουνουπίδι 03221000-6 κιλό 500
Καρότα 03221000-6 κιλό 1300
Σέλινο 03221000-6 κιλό 80
Άνιθο, ματσάκι 03221000-6 τεμ. 80
Μαϊντανό, ματσάκι 03221000-6 τεμ. 300
Πορτοκάλια 03222000-3 κιλό 1000
Μανταρίνια κλημεντίνες 03222000-3 κιλό 1000
Μήλα 03222000-3 κιλό 1300
Λεμόνια 03222000-3 κιλό 800
Κεράσια 03222000-3 κιλό 280
Φράουλες 03222000-3 κιλό 300
Μπανάνες 03222000-3 κιλό 1200
Αχλάδια 03222000-3 κιλό 900
Βερύκοκα 03222000-3 κιλό 400
Καρπούζι 03222000-3 κιλό 2000
Πεπόνι 03222000-3 κιλό 1050
Σταφύλια σουλτανίνα 03222000-3 κιλό 500
Ροδάκινα 03222000-3 κιλό 400
Κολοκυθάκια 03221000-6 κιλό 200
Μελιτζάνες 03221000-6 κιλό 200
Αγγούρια 03221000-6 τεμ. 2300
Σκόρδο 03221000-6 κιλό 20
Είδη ζαχαροπλαστείου ΟΠΠΑΠ
Αριθμός τμήματος: 8
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15812000 Είδη ζαχαροπλαστικής και γλυκίσματα
Κουραμπιέδες 15812000-3 κιλό 30,00
Μελομακάρονα 15812000-3 κιλό 35,00
Πιτάκια διάφορα 15812000-3 κιλό 50,00
Παστάκια κεράσματα 15812000-3 κιλό 50,40
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 9
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15411110 Ελαιόλαδο
΄Εξτρα Παρθένο Ελαιόλαδο 5λιτρο, οξύτητας 0-1 % 15411110-6 λίτρο 1100
Είδη παντοπωλείου για εκδηλώσεις ΟΠΠΑΠ
Αριθμός τμήματος: 10
Φασόλια ξερά μέτρια, συσκευασμένα 500 γρ 03221210-1 κιλό 100
Τουρσί 15871279-0 κιλό 100
Χαλβάς 15812000-3 κιλό 89
Ελιές 03222400-7 κιλό 90
Αυγά εξάδα 03142500-4 τεμ. 183
Μεταλλικό νερό 0,5 λίτρου 24τεμ. 15981100-9 συσκ. 109
Χυμοί 250ml ανάμικτοι πακέτο 27 τεμ. 15321000-4 συσκ. 50
Αναψυκτικά διάφορα 1,5 λίτρου 15982000-5 τεμ. 200
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 11
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15511000 Γάλα
Γάλα φρέσκο 15511000-3 Λίτρο 15.840
Είδη παντοπωλείου ΔΗΚΕΔΗΚ
Αριθμός τμήματος: 12
37823100 Λαδόχαρτο
39220000 Εξοπλισμός κουζίνας, είδη οικιακής χρήσης και αναλώσιμα τροφοδοσίας
44176000 Μεμβράνες
Μακαρονάκι κοφτό, συσκευασία κιλό 15851000-8 κιλό 750
Μακαρόνια για παστίτσιο, συσκευασία 500 γρ 15851000-8 κιλό 200
Κριθαράκι, συσκευασία 500 γρ 15851000-8 κιλό 380
Τραχανάς 500γρ. 15851000-8 κιλό 300
Αστράκι 500γρ. 15851000-8 κιλό 80
Χυλοπίτες 500γρ. 15851000-8 κιλό 80
Κους-Κους 500 γρ. 15851000-8 κιλό 60
Φιδές 250 γρ. 15851000-8 τεμ. 80
Πλιγούρι 500 γρ. 15851000-8 τεμ. 60
Λουκάνικο φρανκφούρτης κιλού 15131130-5 κιλό 35
Ρύζι καρολίνα α’ ποιότητας συσκευασμένο κιλό 03211300-6 κιλό 360
Ρύζι κίτρινο α’ ποιότητας συσκευασμένο κιλό 03211300-6 κιλό 140
Φασόλια ξερά μέτρια, συσκευασμένα 500 γρ 03221210-1 κιλό 330
Φακές χονδρές συσκευασμένες 500 γρ 03212211-2 κιλό 450
Ρεβύθια 500 γρ. 03212212-9 κιλό 50
Φασολάκια κατεψυγμένα συσκευασμένα κιλό 15331170-9 κιλό 260
Αρακάς κατεψυγμένος, συσκευασμένος κιλό 15331170-9 κιλό 450
Σπανάκι κατεψυγμένο συσκευασμένο κιλό 15331170-9 κιλό 185
Μπάνιες κατεψυγμένες, συσκευσμένες κιλό 15331170-9 κιλό 80
Μεταλλικό νερό 0,5 λίτρου 24τεμ. 15981100-9 πακέτο 20
Γάλα εβαπορέ 400 γρ 15511600-9 τεμ. 230
Μέλι κιλό 15831600-8 τεμ. 125
Αλεύρι για όλες τις χρήσεις κιλό 15612100-2 κιλό 80
Αυγά εξάδα 03142500-3 τεμ. 250
Σιμιγδάλι 500γρ. 15625000-5 Τεμ. 3
Γαλοπούλα βραστή 15112120-3 Κιλό 8
Άρτυμα λεμονιού 400ml 15321300-7 τεμ. 40
Ξύδι από κρασί 400ml 15871110-8 τεμ. 440
Συμπυκνωμένος χυμός τομάτας 500 γρ 15331428-3 τεμ. 810
Τοματοπολτός 410 γρ μεταλλικό κουτί 15331425-2 τεμ. 50
Αλάτι μαγειρικό ψιλό 500 γρ 15872400-5 κιλό 125
Πιπέρι μαύρο 50 γρ 15872100-2 τεμ. 35
Πιπέρι κόκκινο 100 γρ 15872100-2 τεμ. 10
Ρίγανη 50 γρ 15872300-4 τεμ. 25
Kιτρικό οξύ 60 γρ. 15812000-3 τεμ. 10
Σόδα φαγητού 250 γρ. 15812000-3 τεμ. 22
Βανίλιες (συσκ. 42 τμχ) 15812000-3 πακέτο 8
Μπέικιν πάουντερ 20γρ. 15812000-3 τεμ. 60
Μαρμελάδα χωρίς συντηρητικά 450 γρ 15332290-3 κιλό 280
Δημητριακά (χωρίς προσθήκη μελιού, σοκολάτας κ.λ.π.) 375 γρ 15613310-4 τεμ 500
Δημητριακά ολικής αλέσεως(χωρίς προσθήκη μελιού, σοκολάτας κ.λ.π.) 375 γρ 15613310-4 τεμ 500
Σοκοφρέτα μετρίου μεγέθους 15842200-4 Τεμ. 1600
Ζάχαρη κιλό 15831000-4 κιλό 75
Καραμέλες ζελεδάκια κιλό 15833000-6 κιλό 40
Σοκολάτα γάλακτος 100γρ. 15842200-4 τεμ. 540
Μαργαρίνη φυτική σόφτ 15431100-9 κιλό 150
Φυσικός χυμός φρούτων χωρίς συντηρητικά 15321000-4 Λίτρο 60
Τσάι σε φακελάκι συσκευασία 100τεμ 15860000-4 Τεμ. 8
Τσάι κρύο σκόνη 125γρ 15860000-4 Τεμ. 5
Στιγμιαίος καφές 200γρ 15860000-4 Τεμ. 5
Καφές ελληνικός 200γρ. 15860000-4 Τεμ. 30
Καφές φίλτρου 250γρ 15860000-4 Τεμ. 5
Νισεστέ 400γρ. 15612000-1 Τεμ. 6
Ξηρή μαγιά συσκευασία 3τεμ. 15898000-9 Συσκ. 15
Κακάο σκόνη 125γρ. 15841400-9 Τεμ. 4
Κονσέρβα μανιτάρι 200 γρ. 15331430-0 Τεμ. 5
Κονσέρβα καλαμπόκι 340 γρ. 15897000-2 Τεμ. 5
Καλαμποκέλαιο 5 lit 15411100-3 Τεμ. 5
Ταχίνι 300γρ. 15411120-9 Τεμ. 80
Αλεύρι ολικής αλέσεως 1000 γρ. 15612110-5 Τεμ. 60
Φυστικοβούτυρο 15332261-1 Τεμ. 80
Βρώμη 500γρ 03211600--9 Τεμ. 60
Χαλβάς 15812000-3 κιλό 20
Καλαμάκια συσκευασία 100 τεμ. 39220000-0 Τεμ. 15
Φίλτρα καφέ 1 x 4 συσκ. 80τεμ. 15860000-4 Τεμ. 5
Μεμβράνη 30μ. 44176000-4 τεμ. 10
Αλουμινόχαρτο 30μ. 39221000-7 τεμ. 18
Λαδόκολλα 10μ. 37823100-4 τεμ. 15
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 13
Κρέας Μοσχάρι άνευ οστού χωρίς λίπος 15111200-1 κιλό 500
Κιμάς ανάμικτος νωπός άπαχος 15111200-1 κιλό 410
Αρνί μπούτι 15115100-8 κιλό 50
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 14
Κοτόπουλο στήθος 15112100-7 κιλό 480
Κοτόπουλο μπούτι 15112100-7 κιλό 380
Τυροκομικά - Γαλακτοκομικά ΔΗΚΕΔΗΚ
Αριθμός τμήματος: 15
15333000 Φυτικά υποπροϊόντα
Τυρί φέτα 15540000-5 κιλό 810
Φυτικό κασέρι 15333000-1 Κιλό 3
Τυρί gouda 15540000-5 Κιλό 8
Κεφαλοτύρι 15540000-5 κιλό 110
Κασέρι παραδοσιακό μπαστούνι 15540000-5 κιλό 310
Γάλα φρέσκο 15511000-3 Λίτρο 8000
Γιαούρτι κιλού στραγγιστό 15551300-8 κιλό 100
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 16
Κουλούρι θες/νίκης 15811000-6 τεμ. 1000
Ψωμί για τοστ σίτου 700γρ. 15811000-6 τεμ. 20
Άρτος ολικής 750γρ 15811000-6 τεμ. 8000
Ψωμάκι σάντουιτς ολικής άλεσης 15811000-6 τεμ. 11000
Κουλούρια ολικής αλέσεως 15811000-6 τεμ. 10000
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 17
Πατάτες 03221000-6 κιλό 2500
Κρεμμύδια 03221000-6 κιλό 600
Ντομάτες 03221000-6 κιλό 676
Λάχανο 03221000-6 κιλό 160
Πιπεριές για γέμισμα 03221000-6 κιλό 30
Πιπεριές μακρόστενες 03221000-6 κιλό 50
Μπρόκολο 03221000-6 κιλό 100
Κουνουπίδι 03221000-6 κιλό 80
Μαρούλι 03221000-6 κιλό 30
Καρότα 03221000-6 κιλό 351
Σέλινο 03221000-6 κιλό 50
Άνιθο 03221000-6 τμχ 90
Μαϊντανό 03221000-6 τμχ 140
Πορτοκάλια 03222000-3 κιλό 118
Μανταρίνια κλημεντίνες 03222000-3 κιλό 100
Μήλα 03222000-3 κιλό 850
Λεμόνια 03222000-3 κιλό 220
Φράουλες 03222000-3 κιλό 100
Μπανάνες 03222000-3 κιλό 1800
Αχλάδια 03222000-3 κιλό 750
Βερύκοκα 03222000-3 κιλό 90
Καρπούζι 03222000-3 κιλό 250
Πεπόνι 03222000-3 κιλό 250
Σταφύλια σουλτανίνα 03222000-3 κιλό 100
Ροδάκινα 03222000-3 κιλό 50
Νεκταρίνια 03222000-3 κιλό 20
Κολοκυθάκια 03222000-3 κιλό 40
Μελιτζάνες 03222000-3 κιλό 50
Αγγούρια 03222000-3 τεμ. 1200
Σκόρδο 03222000-3 κιλό 5
Πράσα 03221200-8 κιλό 50
Δαμάσκηνα 03222334-3 κιλό 50
Είδη ζαχαροπλαστείου ΔΗΚΕΔΗΚ
Αριθμός τμήματος: 18
15555000 Παγωτό και συναφή προϊόντα
Κουραμπιέδες 15812000-3 κιλό 35
Μελομακάρονα 15812000-3 κιλό 35
Πιτάκια διάφορα 15812000-3 κιλό 60
Βασιλόπιτα 15812000-6 κιλό 40
Παστάκια κεράσματα 15812000-3 κιλό 30
Παγωτίνια 15555000-3 κιλό 20
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 19
΄Εξτρα Παρθένο Ελαιόλαδο 5λιτρο, ελληνικής προέλευσης, οξύτητας 0-1 % 15411110-6 λίτρο 610
Προμήθεια γάλακτος για το προσωπικό του Δήμου Κατερίνης
Αριθμός τμήματος: 20
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15511100 Παστεριωμένο γάλα
ΓΑΛΑ ΦΡΕΣΚΟ ΠΛΗΡΕΣ-ΗΜΙΑΠΟΒΟΥΤΗΡΩΜΕΝΟ λίτρα 435 316