We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 596979-2021
Bulgaria-Varna: Electricity
2021/S 227-596979
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Доставка на активна нетна електрическа енергия на ниво средно и ниско напрежение и избор на координатор на балансираща група, за нуждите на УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД за период от една година
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Доставката на нетна активна електрическа енергия от координатор на стандартна балансираща група за нуждите на обекти, собственост на УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД - град Варна, присъединени към електроразпределителната мрежа на ниво средно и ниско напрежение, за период от една година, считано от датата на регистрация в „Електроенергиен системен оператор“ ЕАД (ЕСО ЕАД) на първи товаров график за доставка.  Електрическата енергия със средно напрежение следва да бъде с качество, отговарящо на нормативните изисквания съгласно Закона за енергетиката (ЗЕ) и Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ).
Обхватът и основните параметри на обществената поръчка, както и списъкът на обектите на Възложителя и точките на отчитане са посочени и подробно описани в Техническата спецификация за изпълнение на обществената поръчка.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 500 000.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Доставката на нетна активна електрическа енергия от координатор на стандартна балансираща група за нуждите на обекти, собственост на УМБАЛ „Света Марина“ ЕАД - град Варна, присъединени към електроразпределителната мрежа на ниво средно и ниско напрежение, за период от една година, считано от датата на регистрация в „Електроенергиен системен оператор“ ЕАД (ЕСО ЕАД) на първи товаров график за доставка. Електрическата енергия със средно напрежение следва да бъде с качество, отговарящо на нормативните изисквания съгласно Закона за енергетиката (ЗЕ) и Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ).
Прогнозното количество електрическа енергия за период от 12 (дванадесет) месеца е в общ размер на 11 000 mWh, в това число за обекти, присъединени към ел.разпределителната мрежа на ниво средно напрежение– 10 800 mWh и за обекти на ниво ниско напрежение - 200 mWh. Прогнозното количество е изчислено на база действително изразходвана електрическа енергия за последните 12 месеца в КWh, както следва:
Месец Средно напрежение Ниско напрежение
Август 2020 619 386,86 14 817,62
Септември 2020 564 068,8 13 232,34
Октомври 2020 563 755,04 13 916,46
Ноември 2020 638 509,29 18 355,56
Декември 2020 694 110,4 18 101,56
Януари 2021 737 098,2 18 407,56
Февруари 2021 646 533,9 15 572,2
Март 2021 701 205,5 17 099
Април 2021 584 934 21 782
Май 2021 495 577,9 13 180,7
Юни 2021 541 996,9 12 836
Юли 2021 650 577,49 13 846,05
С оглед динамиката на пазара на електрическа енергия, характеризиращ се с трайно повишаване на стойността на енергията на БНЕБ, стойността на договора е прогнозна и не обвързва Възложителя да я изразходва в цялост или да се лимитира с нея.