There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 599695-2021
Bulgaria-Lom: Electricity
2021/S 228-599695
Contract notice
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„ДОСТАВКА НА НЕТНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ ЗА НУЖДИТЕ НА ОБЩИНА ЛОМ И ВКЛЮЧВАНЕ В СТАНДАРТНА БАЛАНСИРАЩА ГРУПА”
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
„Доставка на нетна електрическа енергия за нуждите на Община Лом и включване в стандартна балансираща група”.
Предметът на поръчката включва доставка на нетна електрическа енергия за нуждите на Oбщина Лом и включване в стандартна балансираща група за срок от 12 месеца с ориентировъчно годишно потребление – 2000,76 МВтч.
Списъкът на обектите за доставка на нетна електрическа енергия и ориентировъчно количество на потреблението им, се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 000 000.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Доставките ще се извършват в съответствие със Закона за енергетиката, Правилата за търговия с електрическа енергия /ПТЕЕ/ и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия, като избраният изпълител следва:
• да извърши всички необходими действия по последващо регистриране на обектите на Възложителя, като краен клиент в свободния пазар на електроенергия;
• да извърши всички необходими действия за смяна на координатора на балансираща група съгласно действащото законодателство и правила и инструкции на Електроенергийния системен оператор (ЕСО);
• да извърши пълно администриране на информационния поток с лицензираните електроразпределителни предприятия (ЕРП) на територията, на която се намират измервателните точки и Електроенергийния системен оператор (ЕСО) и поеме разходите за небаланси.
• да включи Възложителя като непряк член на своя стандартна балансираща група съгласно ПТЕЕ, без Възложителят да заплаща такса за участие;
• да извърши последващо регистриране на обектите на Възложителя пред ЕСО, като активен член на пазара на електрическа енергия;
• да извършва енергиен мониторинг и да изготвя прогнози, регистрира графици, които се известяват (регистрират) на ЕСО, в които са отразени почасовите дневни нетни количества активна електрическа енергия на ниско напрежение;
• да извършва доставка на необходимите прогнозни количества нетна активна електрическа енергия за всички тарифни зони (върхова, дневна и нощна) и нива на напрежение;
• да изготвя подробен индивидуален анализ на характерния товаров профил на клиента с цел оценка на енергийната му ефективност;
• да извършва всички останали необходими дейности, свързани с участието на Възложителя на свободния пазар на електрическа енергия, съгласно ПТЕЕ, ЗЕ и ПИКЕЕ.
Забележка: Посочените в техническата спецификация количества са прогнозни и не обвързват възложителя да ги изразходва или да се лимитира с тях. Ориентировъчните количества служат единствено за целите на участниците при подготовка на офертата.