Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 603449-2019
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2019/S 245-603449
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szombathely–Kőszeg országos közúti kap. tervezése
Hivatkozási szám: EKR001526402019
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes ajánlattevő feladata a Szombathely és Kőszeg közötti országos közúti kapcsolat engedélyes terveinek elkészítése, valamint az építési engedély megszerzése. PST azonosítók: K087.06.13., K087.06.18.
A nyomvonal a 4+500 km kezdőszelvényben csatlakozik a Szombathely északkeleti elkerülő szakaszhoz. A nyomvonal a tervezett Söptei úti új különszintű csomóponttól indulva 2x2 sávos, fizikai elválasztással rendelkező főútként északról kerüli el a Szombathelyi repülőteret, majd Gyöngyösfalu, Lukácsháza, Kőszegfalva és Kőszeg a településeket Kőszeg - Centrum csomópontig. A nyomvonalon a települések megközelítése érdekében 3 különszintű csomópont kerül kialakításra Gyöngyösfalu csomópont (új bekötéssel a település felé), Lukácsházai csomópont (87 sz. közúti folyosó - 8641 j. ök. út), Kőszeg - Centrum csomópont (87 sz. közúti folyosó - 8627 j. ök. út), valamint egy darab szintbeli csomópont Kőszeg északi csomópont kerül kialakításra, mely csomóponttal csatlakozunk a jelenleg építés alatt lévő 87. számú főút Kőszeg (HU) - Rattersdorf (Rőtfalva AT) országhatár közötti szakaszhoz.
A nyomvonalon 2 darab különszintű átvezetés kialakítása is szükséges, egy mezőgazdasági földút átvezetése Lukácsháza térségében, valamint a 8636 j. ök. út különszintű átvezetése (87 sz. közúti folyosó - 8636 j. ök. út). A projekt magában foglalja a nyomvonal által elvágott területek kiszolgálására párhuzamos párhuzamos földutak, 4 db vadátjáró és egy pár pihenőhely kialakítását is.
A teljes tervezendő főúti úthossz cca. 18.7 km.
Tervező feladata az e-UT 03.01.11 „Közutak tervezése (KTSZ)” című Útügyi Műszaki Előírás alapján, a Szombathely és Kőszeg közötti országos közúti kapcsolat tanulmánytervének, környezetvédelmi tervének (KHT), Előzetes régészeti dokumentációjának (ERD1), valamint a kapcsolódó háttéranyagok feldolgozásával az engedélyezési tervdokumentáció elkészítése teljes körűen:
Söptei úti új különszintű csomópont (87 sz. közúti folyosó - 8639 j. ök. út) - Kőszeg - Centrum csomópont (87 sz. közúti folyosó - 8627 j. ök. út) közötti 2x2 sávos új nyomvonalú ~ egybefüggően 14,0 km hosszú szakasz:
— Út jellege: külterületi
— Környezeti körülmények: A,
— Közút osztálya: Főút (II. rendű)
— Tervezési osztály: K.IV.A,
— Tervezési sebesség: 110 km/h
— Koronaszélesség:20,00 m
— Közbenső elválasztósáv szélessége: 3,00 m
— Forgalmi sáv szélessége: 3,50 m
— Biztonsági sáv szélessége: 0,50 m
— Burkolatszélesség: 2x8,00 m
— Padkaszélesség: 1,50 m
Kőszeg - Centrum csomópont (87 sz. közúti folyosó - 8627 j. ök. út) - Kőszeg északi csomópont közötti 2x1 sávos új nyomvonalú ~ egybefüggően 4,7 km hosszú szakasz:
— Tervezési sebesség: 90 (110) km/h
— Koronaszélesség: 12,00 m
— Biztonsági sáv szélessége: 0,25 m
— Burkolatszélesség: 7,50 m
— Padkaszélesség: 2,25 m
Tervező további feladatai:
— Érintett települések településrendezési tervdokumentációinak módosítása, valamint a hatósági jóváhagyás folyamatában való részvétel,
— Csomóponti kialakítások tervezése és tervzsűri keretén belül való jóváhagyás megszerzése,
— Kisajátítási vázrajzok készítése és záradékolása,
— Mezőgazdasági területek művelésből való kivonása földhivatali határozattal,
— Erdőművelési ágú területekre vonatkozóan elvi engedély megszerzése,
— Jóváhagyott tervi anyaggal (engedélyezési terv) kapcsolatos konzultációk és kezelői / szolgáltatói nyilatkozatok beszerzése,
— Az engedélyezési terv javítása és az engedélyes terv építési engedélyezésre történő benyújtása és az engedélyezési eljárásokban való részvétel és az engedélyek/határozatok megszerzése.
Részletek a KD-ban.