Építési beruházás - 6109-2020
Magyarország-Balassagyarmat: Vasútépítés
2020/S 005-006109
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Ipoly Erdő Zrt. – kisvasút felújítás – Kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR000774332019
II.1.2)Fő CPV-kód
45234100 Vasútépítés
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés a Királyréti Állami Erdei Vasút Kismaros-Királyrét és a Kemencei Erdei Múzeumvasút Kemence-Feketevölgyi panzió közötti szakaszai felújítási munkáira
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45221100 Hídépítés
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
I. ütem: Királyréti Vasút
A vonalra vonatkozó adatok:
Sebesség: 25 km/h
Tengelyterhelés: 90 kN
Hidak teherbírása: 1951. évi „Ak” jelű (5x90 kN)
A tervezett kialakítás
A jelen átépítés Kismaros (bezár) 0+00 szelvény és Királyrét (bezár) 97+66,422 szelvényig tart. A Kismaros - Verőce állomások közötti pályaszakasz terve szerepel a helyszínrajzon, de ezen projekt alkalmával nem kerül megvalósításra.
Állomások és megállóhelyek kialakítása
A kisvasút vonalán 5 állomás és 3 megállóhely található: Kismaros állomás, Morgó állomás, Hártókút állomás, Paphegy állomás, és Királyrét állomás, valamit Börzsönyliget mh; Szokolya Riezner mh; Szokolya Mányoki mh-ből áll.
A kivitelezés 10 739 vfm. keskeny nyomtávú vasúti pályát érint.
Elvégzendő feladatok:
— sínpálya bontás, sínek minőség szerinti deponálása,
— bontott fa aljak szakszerű megsemmisítése
— kitérők bontása és kitérőnként „egybe csomagolva” történő deponálása
— felső ágyazat bontása, terítése
— szükség szerinti alépítmény építése
— felső ágyazat építése
— felépítmény építése új és részben bontott, felújított anyagokból
— vízelvezetés kialakítása
Műtárgyak felújítása és építése
A tervezett vonalszakaszon 4 híd található (2 m-nél nagyobb nyílás), amelyek felújítására külön terv készült.
Hidak
17+59,196 acélgerenda híd 4,3 m (3,40 m támaszköz)
21+21,046 acélgerenda híd 3,0 m (2,20 m támaszköz)
25+71,503 acélgerenda híd 6,4 m (4,90 m támaszköz)
86+78,35 acélgerenda híd 5,9+7,3 m (5,20+6,55 m támaszköz)
II. ütem: Kemencei Vasút
— sebesség: Kemence (2+60) - Godóvár (19+00) 15 km/ó
Godóvár (19+00) - Feketevölgy (40+95) 15 km/ó
— tengelyterhelés: 26 kN
— nyomtáv: 600 mm
— vontatás neme: diesel/akkumulátoros villany/távlati: gőz
A kivitelezés 3 867 vfm. keskeny nyomtávú vasúti pályát érint.
— meglevő vasúti pálya bontása a vasanyagok deponálásával
— utas peron felújítás: Csarna puszta mh
Kőrózsa mh
Godóvár állomás
Feketevölgy állomás
— útátjárók: a vonalon lévő útátjárók felújítása
— Állomások és megállóhelyek kialakítása,
— Alépítmény építése helyben levő és beszállított anyagokból
— Gabion támfalak felújítása és építése
— Vízelvezető rendszer kialakítása
— Felépítmény építése bontott sínből
Műtárgyak
A tervezett vonalszakaszon Kemence állomás - Feketevölgy állomás között
7 vashíd, és 21 áteresz található.
Hidak listája:-2sz. 15+59,325 acélgerenda híd4,60 mny (3,50 m támaszköz)
— 1sz. 17+76,369 acélgerenda híd1,77 mny (2,75 m támaszköz)
1sz. 18+85,046 acélgerenda híd 8,00 mny ártéri(7,30m támaszköz)
18+95,046 acélgerenda híd 12,00 mny meder(11,50 m támaszköz)
2sz. 26+57,788 acélgerenda híd 8,00 mny ártéri(7,30m támaszköz)
26+67,788 acélgerenda híd12,00 mny meder(11,50 m támaszköz)
3sz. 29+73,420 acélgerenda híd8,60 mny(11,50 m támaszköz)
4sz. 33+55,774 acélgerenda híd12,00 mny(11,50 m támaszköz)
5sz. 36+38,772 acélgerenda híd12,00 mny(11,50 m támaszköz)
A hidak műszaki adatait külön tervdokumentáció tartalmazza.
A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevőnek a Dokumentációban szereplő menetrend szerinti vasúti közlekedési lehetőséget biztosítania kell.
Ajánlatkérő tárgyi közbeszerzési eljárás műszaki leírását a közbeszerzési eljárásokban az alkalmasság és a kizáró okok igazolásának, valamint a közbeszerzési műszaki leírás meghatározásának módjáról szóló 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének figyelembe vételével készítette.