Építési beruházás - 615629-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 235-615629
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
KK - Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
Hivatkozási szám: EKR001571882019
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés a "Csongrád megyei oktatási intézmények épületenergetikai fejlesztése" című KEHOP-5.2.2-16-2016-00034 azonosító számú projekt keretében
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45300000 Épületszerelési munka
45320000 Szigetelési munka
45321000 Hőszigetelési munka
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45350000 Gépészeti szerelések
45443000 Homlokzati munka
45453100 Felújítás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A 435/2015. (XII. 28.) Korm. rendeletben Ajánlatkérő feladatai között nevesítésre került többek között a 2014-2020 programozási időszak Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programja (továbbiakban: KEHOP) terhére finanszírozott, közszféra szervezet épületenergetikai célú beruházása megvalósítását célzó kiemelt projektek megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítása. Ennek megfelelően jelen közbeszerzési eljárás tárgya a „Csongrád megyei oktatási intézmények épületenergetikai fejlesztése” című, KEHOP-5.2.2-16-2016-00034 azonosító számú projekt kivitelezési munkáinak megvalósítása az ajánlattevők részére kiadásra kerülő közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint.
A projekt a Csongrád megyei oktatási intézmények épületenergetikai fejlesztése „Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Tornaterem” épületenergetikai fejlesztése 6700 Szeged, Tisza Lajos körút 6-8 HRSZ: 4031 alatt lévő épületét érinti. A műemlék épület nyilvántartási száma:9941. Az ingatlanon több épület is található, a pályázatban a gimnáziumként működő főépület és a tornacsarnok érintett a felújításokkal
Ezen műemlék épület az építési kornak megfelelő technológiai színvonalon épült, de az elavult, helyenként rosszul záródó nyílászárók nem felelnek meg a mai kor hőtechnikai és épületszerkezettani követelményeinek, így az épület jelentős hőveszteséggel működik.
Az épületenergetikai beruházás a főépület padlásfödém szerkezetének utólagos hőszigetelését, mindkét épületrész homlokzati nyílászáróinak cseréjét, fűtési rendszerük korszerűsítését jelenti és napelemes rendszer telepítését tartalmazza a hatályos 7/2006. (IV.24.) TNM rendelet követelményszintjének való megfeleléssel, törekedve az üzemeltetés energiaköltségeinek minél magasabb megtakarítására.
Az épületenergetikai felújítási/korszerűsítési kivitelezési tevékenység főbb tervezett mennyiségei:
Homlokzati nyílászárók cseréje kapcsolódó munkáival
Fa- és alumínium nyílászárók: 1 000 m2
Padlás hőszigetelése kapcsolódó munkáival
25 cm vastag üveggyapot lemezzel („A1” tűzvédelmi besorolású): 1 037 m2
Épületgépészeti fűtésrendszer korszerűsítése kapcsolódó munkáival
Kazán csere, új kondenzációs gázkazánok beépítése: 5 db
Fűtési vezetékhálózat szerelése: 1 292 m
Acéllemez lapradiátor elhelyezése vandálbiztos termoszeleppel: 233 db
Megújuló energiafelhasználás kialakítása kapcsolódó munkáival
Napelemes energiarendszer kialakítása, teljesítmény: 33,39 kWp (126 db 265 Wp napelem)
A kiadott tervek, és ezekhez kapcsolódó műszaki leírások, egyéb dokumentumok, valamint a megküldött költségvetések együttesen értelmezendők.A közbeszerzés ismertetése csak a főbb mennyiségeket tartalmazza tájékoztató jelleggel. Ajánlatkérő (AK) a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (Rendelet) 46. § (3) bekezdése
alapján rögzíti, hogy amennyiben a dokumentáció vagy a tételes mintaköltségvetés bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű,típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve
amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg, úgy azok csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Ajánlatkérő az egyenértékű teljesítést is elfogadja, azonban ennek feltétele a beépítést megelőző tervezői, műszaki ellenőri, illetve megrendelői írásos jóváhagyás. Az egyenértékűség igazolása ajánlattevő (AT) feladata. AT az ajánlatában jelölje meg az általa beépíteni kívánt szerkezetet/anyagot.Részletes információk a műszaki leírásban.