II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού για τις ανάγκες του Γενικού Νοσοκομείου Θηβών
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV33100000 Ιατρικές συσκευές
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για την κάλυψη αναγκών διαχείρισης περιστατικών Covid-19 (ύποπτων ή επιβεβαιωμένων) του Γενικού Νοσοκομείου Θηβών. Ο υπό προμήθεια ιατροτεχνολογικός εξοπλισμός Covid παρουσιάζεται ως ακολούθως: 1)ΣΩΛΗΝΩΤΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜEΙΑ, 2)ΣΤΑΘΜΟΣ PACS, 3) ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑΣ ΦΟΡΗΤΟΣ, 4)ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΟΡΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ, 5)ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΕ 3 ΚΕΦΑΛΕΣ (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ, ΑΓΓΕΙΩΝ , ΚΟΙΛΙΑΣ) ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΡΜΙΚΟ ΕΓΧΡΩΜΟ ΕΚΤΥΠΩΤΗ, 6)ΑΝΤΛΙΕΣ ΕΓΧΥΣΗΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ, 7)ΑΠΙΝΙΔΩΤΗΣ 2ΦΑΣΙΚΟΣ ΜΕ ΜΟΝΙΤΟΡ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΔΥΟ (2) ΣΕΤ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ ΗΚΓ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΊΑ, 8) 12ΚΑΚΑΝΑΛΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΣ, 9)ΜΗΧΑΝΗΜΑ BI-PAP, 10)ΦΟΡΗΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΟΣ, 11)ΦΟΡΗΤΑ ΠΑΛΜΙΚΑ ΟΞΥΜΕΤΡΑ ΜΕ (2) ΣΕΤ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ ΕΚΑΣΤΟ, 12)ΠΟΔΙΕΣ ΑΚΤΙΝΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, 13)ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗ, 14)ΜΟΝΙΤΟΡ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΖΩΤΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, 15) ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣ, 16)ΚΛΙΝΕΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ ΜΕΘ/ΜΑΦ ΜΕ ΑΕΡΟΣΤΡΩΜΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ - 180 kg, 17)ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΕΣ ΤΥΠΟΥ ICU ΜΕ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 529 669.35 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για μέγιστο αριθμό τμημάτων: 17
Μέγιστος αριθμός τμημάτων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 17
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV30133000 Εξοπλισμός ταχυδρόμησης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
ΣΩΛΗΝΩΤΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜEΙΑ (τεμ. 1)
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 2
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV48000000 Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: II.2.5)Κριτήρια ανάθεσηςΤα κριτήρια που αναφέρονται κατωτέρω
Τιμή
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 3
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33157400 Ιατρικές αναπνευστικές συσκευές
ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑΣ ΦΟΡΗΤΟΣ (τεμ. 5)
II.2.1)Τίτλος:
ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΟΡΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ
Αριθμός τμήματος: 4
ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΟΡΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ (τεμ. 5)
ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΕ 3 ΚΕΦΑΛΕΣ (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ, ΑΓΓΕΙΩΝ , ΚΟΙΛΙΑΣ) ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΡΜΙΚΟ ΕΓΧΡΩΜΟ ΕΚΤΥΠΩΤΗ
Αριθμός τμήματος: 5
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33124120 Συσκευές διαγνωστικής με υπερήχους
ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΕ 3 ΚΕΦΑΛΕΣ (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ, ΑΓΓΕΙΩΝ , ΚΟΙΛΙΑΣ) ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΡΜΙΚΟ ΕΓΧΡΩΜΟ ΕΚΤΥΠΩΤΗ (τεμ. 1)
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 6
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33194100 Συσκευές και όργανα έγχυσης
ΑΝΤΛΙΕΣ ΕΓΧΥΣΗΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ (τεμ. 30)
ΑΠΙΝΙΔΩΤΗΣ 2ΦΑΣΙΚΟΣ ΜΕ ΜΟΝΙΤΟΡ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΔΥΟ (2) ΣΕΤ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ ΗΚΓ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΊΑ
Αριθμός τμήματος: 7
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33182100 Απινιδωτής
ΑΠΙΝΙΔΩΤΗΣ 2ΦΑΣΙΚΟΣ ΜΕ ΜΟΝΙΤΟΡ ΚΑΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΔΥΟ (2) ΣΕΤ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ ΗΚΓ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΊΑ (Τεμ. 5)
12ΚΑΚΑΝΑΛΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΣ
Αριθμός τμήματος: 8
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33123230 Καρδιογράφοι
12ΚΑΚΑΝΑΛΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΟΣ (Τεμ. 8)
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 9
ΦΟΡΗΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΟΣ
Αριθμός τμήματος: 10
ΦΟΡΗΤΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΤΟΜΟΓΡΑΦΟΣ (Τεμ. 1)
ΦΟΡΗΤΑ ΠΑΛΜΙΚΑ ΟΞΥΜΕΤΡΑ ΜΕ (2) ΣΕΤ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ ΕΚΑΣΤΟ
Αριθμός τμήματος: 11
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33190000 Διάφορες ιατρικές συσκευές και προϊόντα
ΦΟΡΗΤΑ ΠΑΛΜΙΚΑ ΟΞΥΜΕΤΡΑ ΜΕ (2) ΣΕΤ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ ΕΚΑΣΤΟ (Τεμ. 20)
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 12
ΠΟΔΙΕΣ ΑΚΤΙΝΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ (Τεμ. 5)
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 13
ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗ (Τεμ. 20)
ΜΟΝΙΤΟΡ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΖΩΤΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ
Αριθμός τμήματος: 14
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33195000 Σύστημα παρακολούθησης των ασθενών
ΜΟΝΙΤΟΡ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΖΩΤΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ (Τεμ. 10)
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 15
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33182210 Βηματοδότες
ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΒΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣ (Τεμ. 2)
ΚΛΙΝΕΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ ΜΕΘ/ΜΑΦ ΜΕ ΑΕΡΟΣΤΡΩΜΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ - 180 kg
Αριθμός τμήματος: 16
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33192120 Νοσοκομειακές κλίνες
ΚΛΙΝΕΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ ΜΕΘ/ΜΑΦ ΜΕ ΑΕΡΟΣΤΡΩΜΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ - 180 kg (Τεμ. 5)
ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΕΣ ΤΥΠΟΥ ICU, ΜΕ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΜΟΝΟ ΟΞΥΓΟΝΟΥ- ΜΕ ΌΛΑ ΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΕΡΙΣΜΟΥ - ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΔΥΟ (2) ΠΛΗΡΕΣ ΣΕΤ ΑΣΘΕΝΟΥΣ
Αριθμός τμήματος: 17
ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΕΣ ΤΥΠΟΥ ICU, ΜΕ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΜΟΝΟ ΟΞΥΓΟΝΟΥ- ΜΕ ΌΛΑ ΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΕΡΙΣΜΟΥ - ΜΕ ΤΡΟΧΗΛΑΤΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΔΥΟ (2) ΠΛΗΡΕΣ ΣΕΤ ΑΣΘΕΝΟΥΣ (Τεμ. 7)