Szolgáltatások - 619368-2019
Magyarország-Debrecen: Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
2019/S 249-619368
Tervpályázati kiírás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Aquaticum Élményfürdő attrakciófejlesztése
Hivatkozási szám: EKR001637052019
II.1.2)Fő CPV-kód
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Debrecen rekreációs övezetében 2003-ban nyitotta meg kapuit az Aquaticum Mediterrán Élményfürdő, MAGYARORSZÁG első fedett, egész évben üzemelő élményfürdője, mely megnyitása óta a város egyik legjelentősebb turisztikai attrakciójává vált, évi átlag 200 000 vendéggel. Az elmúlt bő egy évtized alatt azonban a vendégkör igényei, elvárásai nagymértékben megváltoztak. A hasonló szolgáltatást nyújtó létesítmények közül a látogató az egyedi, komplex élményeket keresi és választja. A visszatérő vendégek pedig igénylik a folyamatosan megújuló szolgáltatási struktúrát. Az Aquaticum fürdőközpont több egysége is – Aquaticum Termálfürdő, Szaunavilág, Aquaticum Termál és Wellness Hotel, Wellness sziget – az elmúlt 3 évben átalakultak, megújultak, kivéve az élményfürdőt, melynek infrastruktúrája, élményelemei, a folyamatos karbantartások ellenére is az elmúlt 15 év alatt folyamatosan amortizálódnak. Ezen területén található még az Aquaticum Strandfürdő, melynek megújítása a 2017-es év végén kezdődött el, így különösen nagy jelentőséggel bír az élményfürdő belsőépítészeti és attrakciós felzárkóztatása, nevezett szolgáltató egységekhez. A fejlesztés célja, hogy eredményeként az élményfürdő ismét a régió leglátványosabb komplexumaként üzemeljen.
A fejlesztés főbb elemei:
— Újragondolt mediterrán dizájn, a belsőépítészeti installációk
— Meglévő csúszdarendszer korszerűsítése és bővítése, másodlagos funkciók kialakítása
— Élményfürdő napozóterasz az év 365 napjában használható vizes családi kertté alakítása
— Informatikai fejlesztések, online szolgáltatások bevezetése
— Közösségi terek korszerűsítése, modernizálása, vendéglátó egységek bővítése
— Energiahatékonysági beruházások