There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Építési beruházás - 623158-2021
Submission deadline has been amended by:  51133-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 237-623158
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
M44 - Kunszentmárton csomópont megvalósítása
Hivatkozási szám: EKR001538612021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az M44 gyorsforgalmi út, Kunszentmárton csomópont kivitelezési feladatainak megvalósítása.
Jelen közbeszerzés tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45221111 Közúti híd építése
45233128 Körforgalom építése
45233228 Útburkolat építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Vállalkozási szerződés keretében az M44 gyorsforgalmi út, Kunszentmárton csomópont kivitelezési feladatainak megvalósítása (PST: A044.19.73).
Mennyiség:
- M44 gyorsforgalmi út 51+670-53+000 km sz. közötti beavatkozási szakaszon a csomóponti gyorsító és lassítósávok miatt a meglévő burkolatot szélesíteni kell, szükséges mértékű visszabontás után a plusz sávok kialakításával.
Keresztmetszeti kialakítás:
Szélesítendő forgalmi sáv szélessége: 2,75 m
- 44. sz főút 52+620-53+200 km sz pályaszerkezet csere
- Csomópontok
„A” jelű csomóponti ág
Az „A” közvetlen csomóponti ág 0+000 km szelvénye megegyezik a főpálya 51+890 km szelvényével. Az ág tervezési sebessége vt=60 km/h. „A” ág lassító sáv 180 m hosszú. Forgalmi sávok száma 1. Végszelvénye a déli oldali 44 sz. főúti körforgalmú csomópontban: 0+420 km sz.
„B” jelű csomóponti ág
A „B” jelű csomóponti ág a déli oldali 44 sz. főúti körforgalmú csomópontból induló közvetlen csomóponti ág. Az ág tervezési sebessége vt=60 km/h. Forgalmi sávok száma 1. Végszelvénye a jobb oldali főpálya 52+561 km szelvényénél: 0+325 km sz.
„C” jelű csomóponti ág
A „C” közvetlen csomóponti ág 0+000 km szelvénye megegyezik a bal oldali főpálya 52+575 km szelvényével. Az ág tervezési sebessége vt=60 km/h. Forgalmi sávok száma 1. „C” ág lassító sáv 180 m hosszú. Végszelvénye az északi oldali 44 sz. főúti körforgalmú csomópontban: 0+290 km sz.
„D” jelű csomóponti ág
A „D” jelű csomóponti ág az északi oldali 44 sz. főúti körforgalmú csomópontból induló közvetlen összekötő ág. Az ág tervezési sebessége vt=60 km/h. Forgalmi sávok száma 1. A „D” ág gyorsító sáv hossza 440 m. Végszelvénye a bal oldali főpálya 52+025 km szelvényénél: 0+300 km sz.
K1 j. Déli körforgalom
A K1 j. déli körforgalom a 44. sz. főút nyomvonalán került elhelyezésre az M44 gyorsforgalmi úttól délre.
K2 j. északi körforgalom
A K21 j. északi körforgalom a 44. sz. főút nyomvonalán került elhelyezésre az M44 gyorsforgalmi úttól északra.
Csomópont építését érintő egyéb létesítmények:
- Meglévő SOS leálló öblök áthelyezése 2 db
- Meglévő segélykérőhelyek áthelyezése 2 db
Ezen felül a tervezett új csomópont a meglévő segélykérő és informatikai rendszer átalakítását kiegészítését is szükséges.
- Meglévő portál kiegészítése: 1 db
- Új VJT új portálszerkezeten: 2 db
- Forgalomszámláló detektor: 1 db
- Térfigyelő kamera: 1 db
Egyéb műtárgyak
- B519 J, 51+850 km sz.-ben lévő híd 2x2 sávossá való kialakítása
- Tározó a ’B’ ág bal oldalán - a főpálya és a meglévő 44. sz út közti bezárt területen kerül megépítésre. 1 db
- Zajárnyékoló fal 51+642 - 52+170 km sz. közötti szakaszon lévő zajvédő fal átépítésre kerül
- 52+170 km szelvényben csatlakozik a „D” ág mellett kiíépítésre kerülő új zajárnyékoló fal 122 m hosszon.
Érintett közművek
- E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Rt
0,4 kV földkábel - 44. sz. főút keleti oldalán, azzal párhuzamosan, tervezési szakasz elejétől K2 j. körforgalomig kiváltás szükséges.
szükséges 22 kV légvezeték - 44. sz. főút nyugati oldalán, azzal párhuzamosan, K2 j. körforgalomtól tervezési szakasz végéig kiváltás szükséges.
- KANIZSATEL Építőipari Kereskedelmi és Szolgáltató Kft
44. sz. főút keleti oldalán, azzal párhuzamosan, tervezési szakasz elejétől végéig kiváltás szükséges.
Egyéb feladatok
- Forgalomtechnikai munkák
-Kivitelezőnek a fent említetten felül feladatát képezi továbbá az iparterület M44 gyorsforgalmi út felőli oldalán kialakítandó, kerékpáros és gyalogos forgalom lebonyolítására alkalmas mintegy 700 m hosszúságú út tervezése, és kivitelezése.
- Ipari Park bejáró úttal kapcsolatos feladatok tervezése és kivitelezése, szükség szerint az engedélyek beszerzése (bejáró út szalagkorláttal történő bevédése, közmű vezetékek kiváltása, vízbefolyás rendezése, vízelvezetés szakszerű kialakítása, padka védelem, kiforduló sáv).
A fentebb rögzített építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül.
A jelen közbeszerzés eljárás tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet hogy, egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.