Építési beruházás - 626124-2021
Magyarország-Gyula: Uszoda vagy úszómedence kivitelezése
2021/S 238-626124
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„Gyermekparadicsom” - vizes játszópark létrehozása
Hivatkozási szám: EKR001247622021
II.1.2)Fő CPV-kód
45212212 Uszoda vagy úszómedence kivitelezése
II.1.4)Rövid meghatározás:
A beruházás tárgya: „Gyulai Várfürdő szolgáltatás-és kapacitásbővítése” ET-2020-02-099 azonosító számú projekt keretében, „Gyermekparadicsom” elnevezésű vizes játszópark létrehozása meglévő építmények elbontásával, részben megtartásával, új építmények és installációk építésével.
Az építmények megnevezése: vizes játszópark és játszótér.
A telek meglévő és tervezett beépítésének paraméterei, illetve egyéb építési kritériumok:
Adatok:
Az épület funkciója: vizes játszópark
Telek területe: 79286 m2
Beépítés módja: Szabadon álló
Elbontandó építmények: 519,24 m2
Elbontandó burkolatok: 847,24 m2
Tervezett épületek/építmények (medenceterekkel együtt) összesen brutto 1035,22 m2
Tervezett burkolatok: 677,43 m2
Max. Építménymagasság: ~10,50 m
A medence együttes élményelemekkel, installációkkal, a 2 gépház-vizesblokk építése építési engedélyhez kötött tevékenység, melyet jelen műszaki dokumentáció tartalmaz. A meglévő medenceegyüttes és csatlakozó szerkezeteinek bontása Örökségvédelmi bejelentésre kötelezett.
Az engedély ÉTDR azonosító száma: 202100072712
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az építészeti koncepció, alaprajzi elrendezés:
Az építészeti koncepció egy könnyen értelmezhető, „kör” alaprajzi kialakítással bíró, több látványelemet tartalmazó medence-együttes. A gyermekmedencék 1-14 éves korig hivatottak kiszolgálni a gyermekek pancsolását, fürdőzését az élményelemek és a medencék használat. A tervezett komplexum kizárólag késő tavasztól kora őszig üzemel, tehát időszakos használatú. A medence vize előírás szerint lesz biztosítva, fűtve és tisztán tartva. Az egyes medencékben különböző előregyártott acél és műanyagszerkezetű elemes játékok kerülnek telepítésre, melyek spriccelik, öntik, locsolják a gyermekekre a vizet. A medencetestekben a fürdőzés 25 illetve 10-35 cm mélységben történik, a SPRAY parkban pedig a környező felületek szintjével azonos síkon. A medencék használata lábmosón keresztül történik. A medence alakja egy az oldalaknál lekerekített hold forma, mely nem rendelkezik „veszélyes sarkokkal”, a víztükör feszített jellegű. A gyermek és pancsoló medencét egy „cikk-cakk”-ban épített ülőpadsor választja ketté, így a szülők a gyermekekkel egy medencében lehetnek kissé szeparált módon. A fürdésnél kikerülhetetlen a lábmosó használata, a medencetestet korlátokkal védjük az oldalról történő belépéstől. A bébi medence és a SPRAY-park fölé nyári időszakra időszakosan telepített napvitorla árnyékoló kerül elhelyezésre, mely alatt a kicsik nem kapnak hősokkot. A föld alá telepített vízgépészeti ház (szivattyúház és puffertartályok) mellett egy új föld feletti „gépház” is létesül meglévő gépészeti akna fölé a rajzokon látható helyen!
Építési ütemezés:
A meglévő medence elbontása után kezdődik az építkezés, mely a bontással egy ütemben lesz kivitelezve. A meglévő medence bontása szezon után kezdődhet. Az építkezés pedig a bontás után vagy vele egy időben rögtön.
Tervezett beépítéssel kapcsolatos adatok (a bontás utáni állapotot meglévőnek tekintve):
Meglévő beépítettség összesen: 11774,28 m2
Tervezett beépítettség összesen: 12809,50 m2
Tervezett beépítettség mértéke: 16,16 %
Meglévő burkolatok összesen: 24304,63 m2
Tervezett beépítettség összesen: 24982,06 m2
Tervezett beépítettség mértéke: 31,51 %
Tervezett zöldterületi lefedettség: 52,33 %
Max. Építménymagasság: 3,5-10,5 m
Alapterületi kimutatás az egységre vonatkozóan:
01. Gyermek medence 550,40 m2
02. Bölcsi (pancsoló) medence 101,79 m2
03. Spray park 129,18 m2
04. Gépészeti ház összes 114,74 m2
05. Szivattyúház 49,29 m2
06. Játszótér 182,80 m2
összesen nettó: 1128,20 m2
(nem egyenlő a beépített bruttó alapterülettel)
Helyiséglista építményenként:
Gépészeti helyiséglista
01. Gépészeti tér 65,68 m2 Ipari padló
02. Vegyszertároló 2,00 m2 Ipari padló
03. Vegyszertároló 2,00 m2 Ipari padló
04. Vegyszertároló 2,00 m2 Ipari padló
05. Mozg.korl.WC. 4,55 m2 Kerámia burkolat
06. Mosdó előtér 3,16 m2 Kerámia burkolat
07. Női előtér 2,16 m2 Kerámia burkolat
08. Női W.C. 1,24 m2 Kerámia burkolat
09. Női W.C. 1,24 m2 Kerámia burkolat
10. Férfi pisoár 2,92 m2 Kerámia burkolat
11. Férfi W.C. 1,14 m2 Kerámia burkolat
12. Férfi W.C. 1,14 m2 Kerámia burkolat
Összesen: 89,23 m2
13. Gépészeti tér(alagsori) 28,20 m2 Beton burkolat
Összesen: 117,43 m2
Szivattyúház helyiséglista
01. Lábmosó tér 1,42 m2 Ipari padló
02. Bébimedence tér 4,15 m2 Ipari padló
03. Bébimedence tér 32,72 m2 Ipari padló
04. Bébimedence tér 11,00 m2 Ipari padló
Összesen: 49,29 m2
Medence helyiséglista
01. Spray Park 129,18 m2 Fagy.ker. burkolat
02. "Bölcsi” medence 103,65 m2 Fagy.ker. burkolat
03. Gyermek medence 557,11 m2 Fagy.ker. burkolat
04. "Úszómesteri" őrtorony 4,13 m2 Fagy.ker. burkolat
Összesen: 794,07 m2
Fentiekben ismertett adatok, alapterületek bruttó értékek. Ezek közül kivételt képeznek az épületek és medence építmények tekintetében az „alapterületi kimutatások az egységre vonatkozóan” található értékek, mely nettó alapterületre vonatkoznak. Illetve kivételt képeznek a burkolat építésére vonatkozó értékek, tekintettel arra, hogy a burkolat építésénél nem értelmezhető a nettó/bruttó alapterületi megbontás.