II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord-cadru de achizitie publica de materiale sanitare divizat pe 49 loturi
Număr de referinţă: 4243983/2021
II.1.2)Cod CPV principal33140000 Consumabile medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru de achizitie publica de materiale sanitare divizat pe 49 loturi pentru 24 luni, conform caietului de sarcini si anexa la caietul de sarcini.
Nota: Conform prevederilor O.U.G. 107/ 2017 Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 4 654 086.40 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 49
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 49
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Operatorii economici vor putea depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
ciment acrilic cranioplastie buc
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 2-4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,800.00-3,600.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1800 lei
sistem de fixare ligamentara corticala cu bucla ajustabila buc
Lot nr.: 24
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141700 Accesorii ortopedice
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 48-58 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 48,384.00-58,464.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =6-12 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 12096 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 10-12 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 1,140.00-1,368.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 228 lei
fir sutura tendon resorbabil buc
Lot nr.: 23
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 96-115 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,016.00-2,415.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =12-24 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 504 lei
lama craniotom compatibila cu craniotomul Elan 4 buc
Lot nr.: 10
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 25-50 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 9,825.00-19,650.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 786 lei
placute abord anterior coloana cervicala buc
Lot nr.: 17
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 6-12 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 6,000.00 -12,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 2000 lei
Mânuşi chirurgicale sterile (perechi) nr. 6, 6,5, 7, , 7,5, 8, 8,5 / perechi perechi
Lot nr.: 45
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141420 Mănuşi chirurgicale
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 864,000.00-900,000.00 perechi. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,160,000.00 -2,250,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =36000-216000. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 540000 lei
Sonde vezicale dimensiunea CH6=30buc, CH8=20buc, CH10 =50 buc, CH12 =100 buc,CH14 =250 buc,CH16 =600 buc,CH18 =600 buc,CH20 =100 buc,CH22 =50 buc, tip FOLEY buc
Lot nr.: 47
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141641 Sonde
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 43,200.00-45,000.00 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 86,400.00- 90,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1800-10800 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 21600 lei
masca oxigen oronazala cu tubulatura buc
Lot nr.: 49
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33171210 Mască de reanimare
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 480-500 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 216,000.00-225,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =20-120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 54000 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 6-12 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 16,200.00-32,400.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 5400 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 24-48 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 40,320.00-80,640.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 3360 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 168-202 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 70,560.00-84,840.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =21-42 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 17640 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 60-72 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 252.00 -302.40 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =7-14 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 58.80 lei
sistem de fixare ligamentara corticala cu bucla fixa buc
Lot nr.: 25
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 48-58 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 44,352.00-53,592.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =6-12 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 11088 lei
dura mater artificiala buc
Lot nr.: 7
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 15-30 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 12,750.00-25,500.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1700 lei
mesa cranioplastie titanium 9/9 cm buc
Lot nr.: 1
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 4- 8 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 12,800.00-25,600.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 9600 lei
sistem de sutura meniscala buc
Lot nr.: 27
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 48-58 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 36,288.00-43,848.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =6-12 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 9072 lei.
mesa cranioplastie titanium 12/12 cm buc
Lot nr.: 2
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 2-4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 7,000.00-14,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 7000 lei
burghiu compatibil cu motorul craniotom AESCULAP buc
Lot nr.: 13
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 20-40 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 10,000.00-20,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1000 lei
Sistem surub ancora de fixare in os buc
Lot nr.: 28
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 48-58 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 24,192.00-29,232.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =6-12 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 6048 lei
Kit PEG (Kit Gastrostoma endoscopic echivalent Endovive) buc
Lot nr.: 41
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141122 Cleme chirurgicale
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 96-100 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 92,160.00-96,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =4-12 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 11520 lei
fir sutura tendon polietilena buc
Lot nr.: 22
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 96-115 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 14,496.00-17,365.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =12-24 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 3624 lei
dura guard compatibila cu Craniotom Hi-Line XS – Microspeed Uni buc
Lot nr.: 11
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 4-8 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 16,280.00 -32,560.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 8140 lei
suruburi fixare placuta buc
Lot nr.: 18
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 28-56 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 36,120.00-72,240.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 3870 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 3-6 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 20,550.00- 41,100.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 13700 lei
Sonda plasma argon FiAPC buc
Lot nr.: 42
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 144-150 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 164,880.00-171,750.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =6-18 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 20610 lei
fasa gipsata 20cm*3m/buc buc
Lot nr.: 46
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141113 Bandaje
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 57,600.00-60,000.00 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 316,800.00- 330,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =2400-14400 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 79200 lei
sonda electrocoagulare buc
Lot nr.: 38
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 10-12 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 6,720.00-8,064.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1344 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 20-24 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 9,240.00-11,088.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =2-4 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1848 lei
Litotriptor calculi biliar – echivalent Trapezoid RX buc
Lot nr.: 39
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 24-25 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 34,560.00-36,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 4320 lei
Clipuri hemostatice preincarcate,rotabile si deschidere multipla de 16 mm compatibile cu RMN buc
Lot nr.: 43
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 192-200 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 61,440.00-64,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =8-24 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 7680 lei
Clipuri hemostatice preincarcate,rotabile si deschidere multipla de 11 mm, compatibile cu RMN buc
Lot nr.: 44
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 192-200 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 36,480.00-38,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =8-24 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 4560 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 5-10 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,500.00- 5,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1500 lei
Sonde ureterale 3ch = 3 buc, 4ch = 3 buc, 5 ch = 3 buc, 6ch=3 buc
Lot nr.: 48
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 480.00-500.00 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 19,104.00-19,900.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =20-120 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 4776 lei.
sistem steril de tubulatura buc
Lot nr.: 37
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 10-12 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 2,100.00-2,520.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 420 lei
perforator cranian compatibil cu motorul craniotom AESCULAP buc
Lot nr.: 14
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 24-48 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 108,480.00-216,960.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 9040 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 10-12 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 4,620.00-5,544.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 924 lei
lama craniotom compatibila cu Craniotom Hi-Line XS – Microspeed Uni buc
Lot nr.: 9
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 35-70 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 13,755.00-27,510.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1179 lei
dura guard - compatibil cu craniotomul ELAN4 buc
Lot nr.: 12
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 4-8 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 16,280.00- 32,560.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 8140 lei
kit masurare presiune intracraniana cu electrod parenchimatos compatibil cu echipamentul HPBIO sau CAMINO INTEGRA. buc
Lot nr.: 6
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 10-20 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 43,800.00-87,600.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 8760 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 20-24 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot=5,040.00-6,048.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =2-4 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1008 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 2-4 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,700.00-7,400.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 3700 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 20-24 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,360.00-4,032.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =2-4 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 672 lei
Sfincterotome triplu lumen – echivalent Ultratome XL buc
Lot nr.: 40
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 120-125 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 144,000.00-150,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =5-15 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 18000 lei
suruburi fixare mesa titanium ( 10 buc/mesa ) buc
Lot nr.: 3
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 30-60 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 4,350.00-8,700.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 435 lei
suruburi fixare transpediculara buc
Lot nr.: 15
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 30-60 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 27,000.00-54,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-3 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 2700 lei
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 6-12 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 3,000.00- 6,000.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =1-2 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 1000 lei
sistem de fixare ligamentara suplimentara tibiala buc
Lot nr.: 26
Cantitate minima-maxima estimata acord-cadru/lot : 96-115 buc. Valoarea minima - maxima estimata acord-cadru, lei fara TVA/ lot= 20,160.00-24,150.00 lei. Cantitate minima - maxima estimata contract subsecvent =12-24 buc. Valoare maxima estimata contract subsecvent,lei fara TVA- 5040 lei