II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord cadru furnizare medicamente
Număr de referinţă: 4557951_2022_PAAPD1319714
II.1.2)Cod CPV principal33651400 Antivirale pentru uz sistemic
II.1.4)Descriere succintă:
Acord cadru de furnizare medicamente. Deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor, descrierea si cantitatile din acordul-cadru, respectiv din contractele subsecvente sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie si sunt fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform art.161 din Legea nr.98/2016 in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 7 259 041.60 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 38
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 38
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Fosfocre atininum pulb+solv.1 g flc*50 ml + kit adm.
Lot nr.: 10
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622100 Medicamente utilizate în cardiologie
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Fosfocre atininum pulb+solv.1 g flc*50 ml + kit adm. Cant. minima estimata CS 42 flc, cant. maxima estimata CS 125 flc; cant. minima estimata AC 835 flc, cant. maxima estimata AC 1000 flc; valoare minima estimata CS 2204,16 lei, valoarea maxima estimata CS 6560 lei.
Spironolactonum cps 100 mg
Lot nr.: 13
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622300 Diuretice
Spironolactonum cps 100 mg. Cant. minima estimata CS 500 cp, cant. maxima estimata CS 1500 cp; cant. minima estimata AC 10000 cp, cant. maxima estimata AC 12000 cp; valoare minima estimata CS 290 lei, valoarea maxima estimata CS 870 lei.
Apixabanum cpr.film.2,5 mg
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621100 Antitrombotice
Apixabanum cpr.film.2,5 mg. Cant. minima estimata CS 775 cp, cant. maxima estimata CS 2325 cp; cant. minima estimata AC 15500 cp, cant. maxima estimata AC 18600 cp; valoare minima estimata CS 3518,50 lei, valoarea maxima estimata CS 10555,50 lei.
Magesii sulfas conc.pt.sol.perf.2 g/10 ml fiole*10 ml
Lot nr.: 37
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33690000 Diverse medicamente
Magesii sulfas conc.pt.sol.perf.2 g/10 ml fiole*10 ml. Cant. minima estimata CS 417 fi, cant. maxima estimata CS 1250 fi; cant. minima estimata AC 8330 fi, cant. maxima estimata AC 10000 fi; valoare minima estimata CS 1901,52 lei, valoarea maxima estimata CS 5700 lei.
Acidum tranexamicum sol.inj.pt.adm.IV orala si cut.500 mg/5 ml-fi*5 ml
Lot nr.: 9
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622000 Medicamente pentru sistemul cardiovascular
Acidum tranexamicum sol.inj.pt.adm.IV orala si cut.500 mg/5 ml-fi*5 ml. Cant. minima estimata CS 417 fi, cant. maxima estimata CS 1250 fi; cant. minima estimata AC 8300 fi, cant. maxima estimata AC 10000 fi; valoare minima estimata CS 2001,60 lei, valoarea maxima estimata CS 6000 lei.
Ofloxacinum sol.oftalmica 3 mg/ml flc*5 ml
Lot nr.: 28
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33662100 Medicamente pentru oftalmologie
Ofloxacinum sol.oftalmica 3 mg/ml flc*5 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 123 lei, valoarea maxima estimata CS 358,75 lei.
Bromocriptinum draj 2,5 mg
Lot nr.: 20
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33641000 Medicamente pentru sistemul genito-urinar şi hormoni sexuali
Bromocriptinum draj 2,5 mg. Cant. minima estimata CS 25 cp, cant. maxima estimata CS 75 cp; cant. minima estimata AC 500 cp, cant. maxima estimata AC 600 cp; valoare minima estimata CS 12,50 lei, valoarea maxima estimata CS 37,50 lei.
Theophyllinum caps.elib.prel.350 mg
Lot nr.: 35
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33673000 Medicamente împotriva maladiilor obstructive ale căilor respiratorii
Theophyllinum caps.elib.prel.350 mg. Cant. minima estimata CS 500 cp, cant. maxima estimata CS 1500 cp; cant. minima estimata AC 10000 cp, cant. maxima estimata AC 12000 cp; valoare minima estimata CS 145 lei, valoarea maxima estimata CS 435 lei.
Anakinra sol.inj.in seringa preumpluta 150 mg/ml
Lot nr.: 36
Anakinra sol.inj.in seringa preumpluta 150 mg/ml. Cant. minima estimata CS 830 buc, cant. maxima estimata CS 2500 buc; cant. minima estimata AC 16665 buc, cant. maxima estimata AC 20000 buc; valoare minima estimata CS 104380,80lei, valoarea maxima estimata CS 314400 lei.
Metronidazolum cpr 250 mg
Lot nr.: 21
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651100 Antibacterieni pentru uz sistemic
Metronidazolum cpr 250 mg . Cant. minima estimata CS 830 cp, cant. maxima estimata CS 2500 cp; cant. minima estimata AC 16665 cp, cant. maxima estimata AC 20000 cp; valoare minima estimata CS 240,70 lei, valoarea maxima estimata CS 725 lei.
Acetazolamidum cp 250 mg. Cant. minima estimata CS 42 cp, cant. maxima estimata CS 125 cp; cant. minima estimata AC 830 cp, cant. maxima estimata AC 1000 cp; valoare minima estimata CS 24,78 lei, valoarea maxima estimata CS 73,75 lei.
Acidum ascorbicum sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33616000 Vitamine
Acidum ascorbicum sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml. Cant. minima estimata CS 5000 fi, cant. maxima estimata CS 15000 fi; cant. minima estimata AC 100000 fi, cant. maxima estimata AC 120000 fi; valoare minima estimata CS 19050 lei, valoarea maxima estimata CS 57150 lei.
Complex de Fe (III) Izolmaltozat sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621300 Preparate împotriva anemiei
Complex de Fe (III) Izolmaltozat sol.inj./perf.100 mg/ml fiole*5 ml. Cant. minima estimata CS 42 fiole, cant. maxima estimata CS 125 fiole; cant. minima estimata AC 830 fiole, cant. maxima estimata AC 1000 fiole; valoare minima estimata CS 18150,30 lei, valoarea maxima estimata CS 54018,75 lei.
Simethiconum susp orala - flc*30 ml
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33612000 Medicamente împotriva tulburărilor gastrointestinale funcţionale
Simethiconum susp orala - flc*30 ml. Cant. minima estimata CS 20 flc, cant. maxima estimata CS 60 flc; cant. minima estimata AC 415 flc, cant. maxima estimata AC 500 flc; valoare minima estimata CS 290 lei, valoarea maxima estimata CS 870 lei
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661500 Psiholeptice
Bromazepamum 3 mg cp. Cant. minima estimata CS 520 cp, cant. maxima estimata CS 1560 cp; cant. minima estimata AC 10415 cp, cant. maxima estimata AC 12500 cp; valoare minima estimata CS 46,80 lei, valoarea maxima estimata CS 140,40 lei.
Sulodexid sol.inj.600 ULS/2 ml fiole*2 ml
Lot nr.: 14
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622400 Vasoprotectoare
Sulodexid sol.inj.600 ULS/2 ml fiole*2 ml. Cant. minima estimata CS 208 fi, cant. maxima estimata CS 625 fi; cant. minima estimata AC 4165 fi, cant. maxima estimata AC 5000 fi; valoare minima estimata CS 1433,12 lei, valoarea maxima estimata CS 4306,25 lei.
Hydrocortisonum butyratum crema 1 mg/g-flc*30 g
Lot nr.: 16
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631500 Corticosteroizi de uz dermatologic şi preparate dermatologice
Hydrocortisonum butyratum crema 1 mg/g-flc*30 g. Cant. minima estimata CS 40 flc, cant. maxima estimata CS 120 flc; cant. minima estimata AC 800 flc, cant. maxima estimata AC 960 flc; valoare minima estimata CS 376,80 lei, valoarea maxima estimata CS 1130,40 lei.
Acidum fusidicum 20 mg/g ung tub*15 g
Lot nr.: 17
Acidum fusidicum 20 mg/g ung tub*15 g. Cant. minima estimata CS 40 tub, cant. maxima estimata CS 120 tub; cant. minima estimata AC 800 tub, cant. maxima estimata AC 960 tub; valoare minima estimata CS 820,40 lei, valoarea maxima estimata CS 2461,20 lei.
Combinatii sau echivalent Ferretab caps.elib.prel.50 mg+ 0,5 mg
Lot nr.: 6
Combinatii sau echivalent Ferretab caps.elib.prel.50 mg+ 0,5 mg. Cant. minima estimata CS 250 cp, cant. maxima estimata CS 750 cp; cant. minima estimata AC 5000 cp, cant. maxima estimata AC 6000 cp; valoare minima estimata CS 50 lei, valoarea maxima estimata CS 150 lei.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33614000 Antidiareice, antiinflamatoare şi antiinfecţioase intestinale
Nifuroxazidum cp 200 mg. Cant. minima estimata CS 335 cp, cant. maxima estimata CS 1000 cp; cant. minima estimata AC 6665 cp, cant. maxima estimata AC 8000 cp; valoare minima estimata CS 117,25 lei, valoarea maxima estimata CS 350 lei
Isoconazolum crema 10 mg/g tub*20 g
Lot nr.: 19
Isoconazolum crema 10 mg/g tub*20 g. Cant. minima estimata CS 50 tub, cant. maxima estimata CS 150 tub; cant. minima estimata AC 1000 tub, cant. maxima estimata AC 1200 tub; valoare minima estimata CS 456 lei, valoarea maxima estimata CS 1368 lei.
Clarithromycinum cpr.film.500 mg
Lot nr.: 22
Clarithromycinum cpr.film.500 mg. Cant. minima estimata CS 1460 cp, cant. maxima estimata CS 4400 cp; cant. minima estimata AC 29165 cp, cant. maxima estimata AC 35000 cp; valoare minima estimata CS 2686,40 lei, valoarea maxima estimata CS 8096 lei.
Favipiravirum compr.film.200 mg
Lot nr.: 24
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651400 Antivirale pentru uz sistemic
Favipiravirum compr.film.200 mg. Cant. minima estimata CS 16660 cp, cant. maxima estimata CS 50000 cp; cant. minima estimata AC 333330 cp, cant. maxima estimata AC 400000 cp; valoare minima estimata CS 118286 lei, valoarea maxima estimata CS 355000 lei.
Indometacinum sol.oftalmica 1 mg/ml*flc*5 ml
Lot nr.: 29
Indometacinum sol.oftalmica 1 mg/ml*flc*5 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 142,92 lei, valoarea maxima estimata CS 416,85 lei.
Dexpanthenolum gel oftalmic 50 mg/g tub*10 g
Lot nr.: 30
Dexpanthenolum gel oftalmic 50 mg/g tub*10 g. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 354 lei, valoarea maxima estimata CS 1032,50 lei.
Combinatii sau echivalent Volulyte sol.perf.6%-pungi*500 ml
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621400 Substituenţi de plasmă sanguină şi soluţii pentru perfuzii
Combinatii sau echivalent Volulyte sol.perf.6%-pungi*500 ml. Cant. minima estimata CS 208 pg, cant. maxima estimata CS 625 pg; cant. minima estimata AC 4165 pg, cant. maxima estimata AC 5000 pg; valoare minima estimata CS 4727,84 lei, valoarea maxima estimata CS 14206,25 lei.
Antitoxina pentru venin de vipera sol.inj.fiola*5 ml
Lot nr.: 25
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651600 Vaccinuri
Antitoxina pentru venin de vipera sol.inj.fiola*5 ml. Cant. minima estimata CS 1 fi, cant. maxima estimata CS 3 fi; cant. minima estimata AC 15 fi, cant. maxima estimata AC 20 fi; valoare minima estimata CS 2860 lei, valoarea maxima estimata CS 8580 lei.
Combinatii sau echivalent Diprogenta crema 0,5 mg/1 mg/g tub*15 g
Lot nr.: 18
Combinatii sau echivalent Diprogenta crema 0,5 mg/1 mg/g tub*15 g. Cant. minima estimata CS 60 tub, cant. maxima estimata CS 180 tub; cant. minima estimata AC 1200 tub, cant. maxima estimata AC 1440 tub; valoare minima estimata CS 616,20 lei, valoarea maxima estimata CS 1848,60 lei.
Fentanylum sol,inj.50 mcg/ml fiole*2 ml
Lot nr.: 26
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661200 Analgezice
Fentanylum sol,inj.50 mcg/ml fiole*2 ml. Cant. minima estimata CS 2125 fi, cant. maxima estimata CS 6375 fi; cant. minima estimata AC 42500 fi, cant. maxima estimata AC 51000 fi; valoare minima estimata CS 3633,75 lei, valoarea maxima estimata CS 10901,25 lei.
Combinatii (Calcipotriiolum+Betamethasonum) 50 mcg/0,5 mg/g-gel tub*15 g
Lot nr.: 15
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631100 Antifungice de uz dermatologic
Combinatii (Calcipotriiolum+Betamethasonum) 50 mcg/0,5 mg/g-gel tub*15 g. Cant. minima estimata CS 50 tub, cant. maxima estimata CS 150 tub; cant. minima estimata AC 1000 tub, cant. maxima estimata AC 1200 tub; valoare minima estimata CS 2101,50 lei, valoarea maxima estimata CS 6304,50 lei.
Combinatii sau echivalent Picoprep - sol.orala.plic
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33613000 Laxative
Combinatii sau echivalent Picoprep - sol.orala.plic. Cant. minima estimata CS 290 plic, cant. maxima estimata CS 870 plic; cant. minima estimata AC 5830 plic, cant. maxima estimata AC 7000 plic; valoare minima estimata CS 5800 lei, valoarea maxima estimata CS 17400 lei
Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.24 mg/26 mg
Lot nr.: 11
Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.24 mg/26 mg. Cant. minima estimata CS 208 cp, cant. maxima estimata CS 625 cp; cant. minima estimata AC 4165 cp, cant. maxima estimata AC 5000 cp; valoare minima estimata CS 2034,24 lei, valoarea maxima estimata CS 6112,50 lei.
Combinatii sau echivalent Edenorm sol.oftalmica 5% flc 10 ml
Lot nr.: 32
Combinatii sau echivalent Edenorm sol.oftalmica 5% flc 10 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 471,60 lei, valoarea maxima estimata CS 1375,50 lei.
Sulfamethoxazolum + Trimethoprimum cpr.400 mg/80 mg
Lot nr.: 23
Sulfamethoxazolum + Trimethoprimum cpr.400 mg/80 mg. Cant. minima estimata CS 1417 cp, cant. maxima estimata CS 4250 cp; cant. minima estimata AC 28330 cp, cant. maxima estimata AC 34000 cp; valoare minima estimata CS 396,76 lei, valoarea maxima estimata CS 1190 lei.
Combinatii (Cloramphenicolum + Bethametasonum) pic.oft.susp.0,2 g + 0,5 g/100 ml flc*5 ml
Lot nr.: 31
Combinatii (Cloramphenicolum + Bethametasonum) pic.oft.susp.0,2 g + 0,5 g/100 ml flc*5 ml. Cant. minima estimata CS 12 flc, cant. maxima estimata CS 35 flc; cant. minima estimata AC 250 flc, cant. maxima estimata AC 300 flc; valoare minima estimata CS 253,08 lei, valoarea maxima estimata CS 738,15 lei.
Theophyllinum caps.elib.prel.200 mg
Lot nr.: 34
Theophyllinum caps.elib.prel.200 mg. Cant. minima estimata CS 458 cp, cant. maxima estimata CS 1375 cp; cant. minima estimata AC 9165 cp, cant. maxima estimata AC 11000 cp; valoare minima estimata CS 87,02 lei, valoarea maxima estimata CS 261,25 lei.
Combinatii (lipide) sau echivalent Lipofundin MCT/LCT emulsie perf.200 mg/ml flc*100 ml
Lot nr.: 38
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33692200 Produse pentru nutriţie parenterală
Combinatii (lipide) sau echivalent Lipofundin MCT/LCT emulsie perf.200 mg/ml flc*100 ml. Cant. minima estimata CS 33 flc, cant. maxima estimata CS 100 flc; cant. minima estimata AC 665 flc, cant. maxima estimata AC 800 flc; valoare minima estimata CS 469,26 lei, valoarea maxima estimata CS 1422 lei.
Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.49 mg/51 mg
Lot nr.: 12
Combinatii (Sacubitrilum + Valsartanum) cpr.film.49 mg/51 mg. Cant. minima estimata CS 208 cp, cant. maxima estimata CS 625 cp; cant. minima estimata AC 4165 cp, cant. maxima estimata AC 5000 cp; valoare minima estimata CS 1961,44 lei, valoarea maxima estimata CS 5893,75 lei.