Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Echipamente si materiale de protecție împotriva COVID-19, necesare pentru implementarea proiectului Dotarea centrelor rezidențiale publice din județul Mureș cu echipamente de protecție pentru creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19 din cadrul Programului Operațional Infrastructura Mare 2014-2020 – serviciile/centrele rezidențiale din subordinea DGASPC Mureș
Reference number: PAAPD1164031
II.1.2)Main CPV code18143000 Protective gear
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 635 106.72 RON
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)24311900 Chlorine
24455000 Disinfectants
33631600 Antiseptics and disinfectants