II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
APARATURA SI ECHIPAMENTE MEDICALE IV - 27 LOTURI la Spitalul Judetean de Urgenta Pitesti prin Programul Operaţional Infrastructură Mare 2014-2020, Axa prioritară (AP) 9 ”Protejarea sănătății populației în contextul pandemiei cauzate de COVID-19”, Consolidarea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19, cod generat mysmis 140853.
Reference number: 4122205_2021PAAPD1168298-1168532
II.1.2)Main CPV code33100000 Medical equipments
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 401 728.41 RON
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)33157800 Oxygen administration unit
II.2.1)Title:
Lampa bactericida - 25 buc
Lot No: 20
II.2.2)Additional CPV code(s)31515000 Ultraviolet lamps
Aplicator de clipsuri reutilizabil lungime-1buc
Lot No: 26
II.2.2)Additional CPV code(s)33162100 Operating-theatre devices
Pompe pulverizatoare- 1 buc
Lot No: 21
II.2.2)Additional CPV code(s)42122000 Pumps
. Trolii/carucioare metalice- 2buc
Lot No: 23
II.2.2)Additional CPV code(s)34911100 Trolleys
Aparat purificare aer pt saloane - 11 buc
Lot No: 24
II.2.2)Additional CPV code(s)42514000 Machinery and apparatus for filtering or purifying gases
Carucior transport alimente- 2 buc
Lot No: 3
Fotoliu rulant transport bolnavi- 4 buc
Lot No: 8
II.2.2)Additional CPV code(s)33193120 Wheelchairs
Fotolii hemodializa-2 buc
Lot No: 6
II.2.2)Additional CPV code(s)33192150 Therapy beds
Carucior Transport bolnavi- 6 buc
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)33124110 Diagnostic systems
II.2.2)Additional CPV code(s)39143112 Mattresses
II.2.2)Additional CPV code(s)45215500 Public conveniences
. Lampa bactericida mobila cu UV tip C- 9 buc
Lot No: 9
Masuta tratamente inox cu nivele - 6buc
Lot No: 10
II.2.2)Additional CPV code(s)33192000 Medical furniture
Carucior curatenie cu 2 galeti - 3 buc
Lot No: 2
Priza rapida de oxigen cuplare decuplare - 20 buc
Lot No: 16
Carucior transport lenjerie/rufe-5buc
Lot No: 5
Targa mobila pt transport - 3buc
Lot No: 14
II.2.2)Additional CPV code(s)33192160 Stretchers
Cantar medical electronic pt pacient- 1 buc
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)42923200 Scales
Fotolii kimioterapie-4 buc
Lot No: 7
II.2.2)Additional CPV code(s)33192120 Hospital beds
Patura electrica pt incalzit pacienti- 1 buc
Lot No: 27
II.2.2)Additional CPV code(s)33190000 Miscellaneous medical devices and products
. Carut transport materiale inox-1 buc
Lot No: 19
Carucior tip transfer pacienti pt greutatea de 200KG
Lot No: 18
Aparat aerosoli cu nebulizare– 1buc
Lot No: 25
II.2.2)Additional CPV code(s)33157400 Medical breathing devices
Targa transport pacient- 3buc
Lot No: 22