Lucrările care fac obiectul achiziției sunt formate din următoarele componente
A2. ANEXE GOSPODARESTI CENTRALA TERMICĂ
Clădirea se va realiza pe parter, cu dimensiunile de gabarit de 11,00 x 11,00m și înălțimea la atic de 4,50m;
• suprafața construită = desfășurată = 121,00 mp;
• înălțimea la atic = 4,50m;
• înălțimea liberă sub placă = 3,80 m;
• volumul clădirii – 550 mc.
• regim de înălțime parter, cu cota peste planșeul de beton armat, de 4,00 m;
• terasă circulabilă prevăzută cu parapet metalic.
În spațiul centralei termice se vor amplasa și monta următoarele utilaje:
• 3 cazane cu puterea termică de 300 - 350 kW;
• 3 puffere pentru agent termic de 5000 litri;
• 1 boiler vertical cu serpentine de 5000 litri;
• vas de expansiune în circuitul de încălzire (cazane) de 600 litri;
• vas de expansiune în circuitul de încălzire (puffere) de 500 litri;
• vas de expansiune în circuitul sanitar (boiler) de 500 litri;
• vas de expansiune în circuitul solar de 500 litri;
• pompe de circulație injecție cazan, agent termic, apă caldă menajeră;
• stație solară preizolată cu pompă de circulație inclusă;
• stație de dedurizare automată;
În exterior, pe terasa clădirii, se va monta un sistem de panouri solare compus din 24 de panouri cu 15 tuburi vidate.
A3. Parcări
• parcare 1: număr locuri: 12;suprafața: 152mp;
• parcare 2: număr locuri: 78;suprafața: 1587mp;
Suprafața totala parcări: 1739,00 mp.
A4. Spațiu de joaca pentru copii
• diametru platformă = 15,50 m;
• suprafața = 70 mp.
5. B1 Extindere si modernizare strada Miriștei
Se propune reabilitarea/modernizarea străzii Miriștei, 6 tronsoane (alei carosabile, care deservesc obiectivele propuse prin proiect-blocurile de locuințe sociale, centrala termica, parcările si locul de joaca) materializate si delimitate in planșa specialitatea drumuri D.2.
Suprafața totala drum incluzând trotuare, borduri si platforme drum: 5151,60 mp
Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
Există unele erori care afectează modul în care sunt afișate anunțurile din formularele electronice. Încercăm să rezolvăm problema. Între timp, vă rugăm să consultați pagina noastră dedicată pentru mai multe informații și îndrumări.
Au început înscrierile la cel de-al 4-lea atelier cu reutilizatorii TED, care va avea loc la 14 decembrie 2023.
Lucrări - 65363-2022
România-Vatra Dornei: Lucrări de construcţii
2022/S 026-065363
Erată
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Execuție lucrări pentru obiectivul de investiție ”REVITALIZAREA INFRASTRUCTURII ECONOMICE ȘI SOCIALE ÎN MUNICIPIULVATRA DORNEI ”
Număr de referinţă: 7467268/2021/6
II.1.2)Cod CPV principal
45000000 Lucrări de construcţii
II.1.4)Descriere succintă:
1. A1.BLOCURI DE LOCUINȚE SOCIALE
Se va realiza investiția formata din 3 blocuri de locuințe colective sociale, cu 2 scări fiecare, amplasate la distanța de 19,60m între ele; suprafața parcelei de teren aferentă construcțiilor de locuințe (nr. 38261) = 12436 mp
• 3 blocuri cu regimul de înălțime P+3E;
• bloc nr. 1 (scara A + scara B) – 30 apartamente de 2 camere;
• bloc nr. 2 (scara A + scara B) – 30 apartamente de 2 camere;
• bloc nr. 3 (scara A +scara B) – 30 apartamente de 2 camere;
total = 90 apartamente de 2 camere
• suprafața construită: 658.60mp x 3 blocuri = 1975.80 mp
• suprafața desfășurată: 2.640,90 x 3blocuri = 7922,70mp
• volumul construit / bloc: 9400mc.
2.
6. B2. Alei pietonale
suprafața totala: 625mp;
Note:
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile.
Autoritatea contractanta va răspunde solicitărilor de clarificări, cu 14 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor, în cazul în care acestea au fost depuse în termenul limită indicat.