II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord-cadru de furnizare medicamente PN ONCOLOGIE, antibiotice, diverse (V - 2021)
Număr de referinţă: 4240898_2021_7.17
II.1.2)Cod CPV principal33652000 Antineoplazice şi imunomodulatoare
II.1.4)Descriere succintă:
Medicamente, necesare pentru sectiile clinice ale spitalului ; toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in tabelul anexat, in fisa de date si in anexa Loturi.
Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: lunar, in functie de solicitarea sectiei si a farmaciei si de fondurile alocate cu aceasta destinatie.
AC va raspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de carificare/informaţiilor suplimentare cu 11 zile inainte de la termenul limita de depunere a ofertelor.
Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 38 139 114.60 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 92
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 92
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Ofertantul poate depune oferta pe unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33652000 Antineoplazice şi imunomodulatoare
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: II.2.5)Criterii de atribuireCriteriile de mai jos
Prețul
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
CONC./ PT. SOL.INJ. / PERF. 5 g
LIOF./PULB./CONC.PT.SOL.PERF. 50 mg.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651100 Antibacterieni pentru uz sistemic
CONC.PT.SOL.PERF 10mg. / ml.-45ml.
II.2.1)Titlu:
Clorură de benzalconiu/Digluconat de clorhexidină
Lot nr.: 14
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631600 Antiseptice şi dezinfectante
sol cutanata flacon x 300 ml
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661500 Psiholeptice
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33695000 Toate celelalte produse neterapeutice
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33690000 Diverse medicamente
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621100 Antitrombotice
SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA 2,5mg./ 0,5ml
IMUNOGLOBULINA UMANA NORMALA
Lot nr.: 32
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651520 Imunoglobuline
PULB./LIOF./CONC./PT.SOL.PERF./SOL.INJ. 2 mg/ml-25 ml
34 Imunoglobulina normala pt administrare intravasculara
Lot nr.: 34
SOL.PERF. 100 mg/ml x 200 ml
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651400 Antivirale pentru uz sistemic
SOL.INJ. 3800 U.I. AF.Xa/ 0,4
CONC.PT.SOL.PERF. 20mg./ ml.-15 ml
COMBINATII (CLOTRIMAZOL sau similar )
Lot nr.: 17
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33631100 Antifungice de uz dermatologic
sol ext 1% 10 mg/ml-20 ml spray 20 ml
COMBINATII(FORMOTEROL+ BUDESONID)
Lot nr.: 20
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33670000 Medicamente pentru sistemul respirator
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651200 Antimicotice pentru uz sistemic
SOL OFTALMICA POLISALINA ECHILIBRATA
Lot nr.: 50
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33662100 Medicamente pentru oftalmologie
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33660000 Medicamente pentru sistemul nervos şi organele senzoriale
PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. 250mcg/ml
susp intratraheala 80mg/ml
Factor VIII de coagulare, derivat plasmatic, nu recombinant
Lot nr.: 56
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33621200 Antihemoragice
PULB. LIOF. 50K.U.I.(1mg/ml)
20mg/ml conc.sol.perf*1fl*5ml 100 mg.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651000 Antiinfecţioase generale pentru uz sistemic
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661100 Anestezice
CONC PT SOL PERF 10 mg/ml-10 ml
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622000 Medicamente pentru sistemul cardiovascular
PULB.+SOLV.PT.SOL.INJ./ SOL.INJ. 2 g
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33692400 Soluţii pentru perfuzii
punga PVC x 5000 ml 1% 5000 ml
SOL. INJ. / SOL. INJ./ PERF. 48MUI
PICATURI.OFT.-SOL. 3mg/ml -5ml
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33651600 Vaccinuri
doza 1d*1fl+1seringa pre solv
SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA 44mcg -seringi
AMPICILLINUM + SULBACTANUM
Lot nr.: 3
CONC.PT.SOL.PERF. 100 mg.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33614000 Antidiareice, antiinflamatoare şi antiinfecţioase intestinale
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33674000 Medicamente împotriva tusei şi a guturaiului
SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA 40mg/ml
COMBINATII (SOLUTIE DE AMINOACIZI)
Lot nr.: 19
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33692210 Soluţii pentru nutriţie parenterală
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33642000 Preparate hormonale sistemice, cu excepţia hormonilor sexuali
COMBINATII (CEFTAZIDIMUM + AVIBACTAMUM)
Lot nr.: 16
PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 2g/0.5g
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661200 Analgezice
CONC.PT.SOL.PERF 10mg. / ml.-15ml.
CONC..PT.SOL.PERF. 20mg/1 ml
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33642200 Corticosteroizi pentru uz sistemic
CONC.PT.SOL.PERF. 80mg/4ml
AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM
Lot nr.: 2
SOL.INJ.. 50 mg./ ml-2ml.
COMBINATII (LEVODOPA+CARBIDOPUM)
Lot nr.: 18
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33661400 Medicamente împotriva bolii Parkinson
COMBINATII(PERINDOPRILUL+INDAPAMIDUM)
Lot nr.: 21
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33622200 Antihipertensive
CONC.PT.SOL.INJ. 2 mg./ ml.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33652200 Terapeutică pentru patologia endocrină
SOL. INJ. / SOL. INJ./ PERF. 30 M.U. (mcg) / 0,5ml.
Imunoglobulina normala pt administrare intravasculara
Lot nr.: 33
SOL.PERF. 100 mg/ml x 25 ml
PULB.PT.SOL.PERF. 200 mg.
LIOF./PULB./CONC.PT.SOL.PERF. 100 mg.
CONC.PT. SOL.PERF. 20mg./ ml.-5ml.
PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. 30mcg (6 mil UI)