Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 665639-2021
Submission deadline has been amended by:  92034-2022
Magyarország-Mezőkövesd: Építési munkák
2021/S 251-665639
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Művészeti Iskola építése
Hivatkozási szám: EKR001609532021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Zeneművészeti, táncművészeti, képző- és iparművészeti művészeti oktatást végző Alapfokú Művészeti Iskola építése valósul meg Mezőkövesd Város közigazgatási területén. További információkat karakterkorlát miatt lsd. a közbeszerzési dokumentumokban
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A telek az M3 autópályától a városközpont felé vezető út és a város főutcájának találkozása közelében, a két útcsatlakozásánál most kiépülő körforgalmi csomópont közelében található. A telken jelenleg egy bútoripari vállalkozás épületei állnak, a telek nagy része burkolt.
A telek jelenleg ennek a vállalkozásnak a tulajdonában áll. A tervezett létesítmény az ott álló épületek teljes bontása után épül majd meg.
A speciális, L-alakú telek beépíthetőségét követve 4 db épülettömeg, 3 db különálló, külön funkciójú és köztük egy L-alakú összefogó, kiszolgáló épülettömb megépítésére kerül sor, amelyek a meghatározott tervezési program funkcionális egységeit foglalják magukban.
Az épületegyüttes kialakítása
Műszaki paraméterek Az épületegyüttes földszinti padlóvonalának magassága: ±0,00= 115,40 mBf.
A létesítmény egyes funkcionálisan önállóan is használható egységei:
1. Koncert/rendezvény terem épületrész Az épületegység az intézmény Széchenyi utca felé kapcsolódó, induló egysége. A távlati terveknek megfelelő tér nyitás esetén az egység a kialakítandó köztér felől is megközelíthető lesz a koncert teremhez kapcsolódó összekötő közlekedő egység nyugati oldalán. Az egység földszintes kialakítású, de belmagassága az akusztikai követelményeknek és a nagyobb vendégszám befogadásának megfelelően történik.
A köztér felé árkáddal kapcsolódó épületegység a városi rendezvényeknek vagy a jövőben szervezett fesztiváloknak is megfelelő helyet biztosíthat.
A koncertterem 90-105 fős nézőterének déli oldalán egy nagyméretű színpad kerül megépítésre, amely az iskolai és más rendezvények esetén is szervezi a funkciókat.
A koncertterem északi részén a földszinti öltöző és vizesblokk felett egy stúdió helyiséget és gépészeti teret tartalmazó emeleti szint kerül létrehozásra, amellyel az itt lezajló koncertek, gyerek vizsgák, versenyek jó hangtechnikája és gépészeti működőképessége biztosítható. Az emeleti szint déli oldalán világítástechnikai „vetősín” kerül beépítésre, itt kerülnek elhelyezésre a fix világítások berendezései.
Praktikusan ez az épületegység tartalmazza a létesítmény elektromos elosztó helyiségét.
2. Igazgatási - zeneoktatási épületrész (földszint + emelet) Az intézmény épületegyüttesének központi, földszint + emelet magasságú épületegysége. Az egység délkeleti oldalán nyílik az egész intézmény főbejárata, innen közelíthető meg az emeleti szint lépcsővel ill. az akadálymentesítés követelményeinek megfelelő lifttel. Az előcsarnokhoz kapcsolódó területen nyílhatnak az ide látogatókat ill. itt tanulókat kiszolgáló vizes blokkok (női, férfi és akadálymentes mosdó egység), valamint az itt dolgozók szociális helyiségei. Itt kaphatnak helyet az itt oktatók irodái és közösségi helyiségei (tanári, könyvtár és kottatár) ill. egy nagyobb tárgyaló is, amelyhez a teakonyha is csatlakozik. Az épülettömeg keleti oldali csuklópontjában kialakuló tér a diákok és a szülők várakozását szolgálja.
Az L-alakú épülettömeg nyugati részén kaphatnak helyet a vonós és billentyűs hangszerek oktató-gyakorló szobái, kapcsolódó hangszer raktár helyiségek és az épülettömeg szélén, az ütős hangszer terem. Az oktatási tömb az épületegység ezen végéről is megközelíthetően kerülhetne kialakításra azok részére, akik célirányosan csak az oktató-gyakorló termeket akarják használni, vagy az itt tanuló - gyakorló gyerekeket várják. Az itt kialakuló előtérből az emeleti oktatási helyiségek közvetlenül is megközelíthetőek egy másik lépcsőn keresztül.
Az emeleten kapnak helyet az egyéb - fúvós, ének, gitár - hangszeres oktató-gyakorló termek, a kamarazenei termek - a nagyobb terem a zenekari, a kisebb terem pedig a kisebb hangszeres csoportok gyakorlására, kisebb előadására - valamint a szolfézs termek.
A termek előtti közlekedőből nyíló „ülőfülkék”, amelynek kétoldali ablaka az épület zöldtetőjére néz. A beülő helyek a beszélgetésre vagy éppen az elmélyült készülődésre is helyet biztosítanak.
3. Képző- és iparművészeti oktatási épületrész A telek észak-keleti oldalán elhelyezkedő épületrész, amely az oktatási egységhez egy összekötő közlekedő egységgel kapcsolódik. Az egység szaktantermeket, szertárakat és egy oktatással összefüggő ill. külső kiállítások megrendezésére vagy foglalkozások, rendezvények (művészeti, népművészeti, hagyományőrző stb.) megrendezésére is alkalmas kiállító termet tartalmaz. A kiállító teremhez ill. a képzőművészeti egységhez külső alkotó terasz ill. az oktatási szárny és a képzőművészeti szárny között létesítendő kis belső kert kapcsolódik az alkotás körülményeinek minél teljesebbé tétele érdekében.
4. Táncoktatási épületrész - oktatási és rendezvény egység Az intézmény déli egysége az általános és a településen hagyományokkal rendelkező néptánc kultúra oktatását szolgáló épületrész, amely közlekedő egységgel kapcsolódik a kétszintes oktatási épületrészhez. Az oktatási és néptánc egység közötti összekötő egységből a keleti oldali képzőművészeti egység is elérhető, nagyobb rendezvények esetében ez a kapcsolat kihasználható. Az egységből az oktatási célokon túl közönségforgalmi vizesblokként is használható női és férfi mosdó blokk is nyílik.
Az épületrész keleti oldalához csatlakoznak az egész létesítmény üzemeltetéséhez, működtetéséhez szükséges helyiségek, amelyek közvetlen külső megközelítést kaptak.
Ezek a következő helyiségek:
gépészeti helyiség
karbantartó műhely
takarítószer raktár
kerti szerszám tároló
A gépészeti helyiség, a karbantartó műhely és a takarítószer raktár egysége a táncterem egység öltöző blokkjánál csatlakozik a belső közlekedési rendszerbe.
Főbb mennyiségi adatok:
Földszint összesen (nettó): 2269,04 m2
Emelet összesen (nettó): 651,43 m2
MINDÖSSZESEN (nettó) : 2920,47 m2 amelyből
melegburkolat összesen (nettó): 1596 m2
alumínium nyílászáró összesen: 960 m2
További információk karakterkorlátozás miatt a kiviteli tervdokumentációban
(az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)
Nyertes ajánlattevő legkésőbb a szerződéskötés időpontjára köteles építési-szerelési felelősségbiztosítási szerződést kötni vagy meglévő biztosítását a szerződés tárgyára kiterjeszteni. A biztosítás mértéke: 1 000 000 000,- Ft/év és 700 000 000,- Ft/káresemény. A feltétel elfogadásáról AT-nek nyilatkoznia kell.