Ρουάντα-Κιγκάλι: Επιχειρηματικές υπηρεσίες: νομικές, μάρκετινγκ, παροχής συμβουλών, πρόσληψης, εκτύπωσης και ασφάλειας
2021/S 253-672030
Η παρούσα προκήρυξη προορίζεται μόνο για προκαταρκτική ενημέρωση
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
Διαδικασία ανάθεσης σύμβασης που εφαρμόζεται στις εξωτερικές δράσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης που χρηματοδοτούνται από τον γενικό προϋπολογισμό της Ευρωπαϊκής Ένωσης και το Ευρωπαϊκό Ταμείο Ανάπτυξης (ΕΤΑ)
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Πληροφορίες σχετικά με την τουριστική αγορά της Ρουάντα για το Συμβούλιο Ανάπτυξης της Ρουάντα (RDB)
Αριθμός αναφοράς: INTPA/KGL/2021/EA-RP/0104
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79000000 Επιχειρηματικές υπηρεσίες: νομικές, μάρκετινγκ, παροχής συμβουλών, πρόσληψης, εκτύπωσης και ασφάλειας
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Σκοπός της σύμβασης αυτής είναι να συγκεντρωθούν σε βάθος οι επισκέπτες της Ρουάντα, η αντίληψή τους και οι ανταγωνιστές της Ρουάντα. Αυτό περιλαμβάνει την ανάπτυξη και την εφαρμογή των απαραίτητων μεθοδολογιών και συστημάτων για τη διεξαγωγή ανταγωνιστικής ανάλυσης, την αξιολόγηση της απασχόλησης στον τομέα του τουρισμού και τη διεξαγωγή εν εξελίξει εσωτερικών και διεθνών ερευνών για την αξιολόγηση της τουριστικής αγοράς και των αντιλήψεων τους για τη Ρουάντα μεταξύ των αγορών πρωτογενών πηγών της, για την ενημέρωση του εθνικού σήματος τοποθεσίας, τη συμβολή στην ενημέρωση της στρατηγικής του Συμβουλίου Ανάπτυξης της Ρουάντα (RDB) για την προώθηση και την ανάπτυξη του τουρισμού και την παροχή βοήθειας στους ενδιαφερόμενους φορείς του τουριστικού τομέα για τον εντοπισμό τομέων στους οποίους υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.
Η σύμβαση αυτή θα χρηματοδοτηθεί στο πλαίσιο της εκτίμησης του προγράμματος της ΕΕ (ειδική δέσμευση) με στόχο την ανάπτυξη και την εφαρμογή ενός εθνικού συστήματος στατιστικών για τον τουρισμό και στρατηγικών μάρκετινγκ για την ενίσχυση της προώθησης της Ρουάντα ως τουριστικού και επενδυτικού προορισμού υψηλής ποιότητας. Η εκτίμηση του προγράμματος δρομολογήθηκε τον Ιούνιο του 2021.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 437 100.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79000000 Επιχειρηματικές υπηρεσίες: νομικές, μάρκετινγκ, παροχής συμβουλών, πρόσληψης, εκτύπωσης και ασφάλειας
72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: