Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 67771-2019
Magyarország-Debrecen: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2019/S 030-067771
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Infrastruktúra-fejlesztés tervezési feladatai
Hivatkozási szám: EKR000912152018
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Debreceni Észak-Nyugati Gazdasági Övezethez kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztés egyesített engedélyes kiviteli terveinek elkészítése.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata az 58/2018. (III. 26.) Korm. rendelet (továbbiakban: Rendelet) 1. mellékletében felsorolt ingatlanokon alakítja ki az Észak-Nyugati Gazdasági Övezetet. A Rendelet 1. § (1) alapján a Kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította a beruházással összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket. A területre vonatkozó infrastrukturális fejlesztésekkel kapcsolatban TT-58/2018. tervszámon jóváhagyási tervek készültek, melyek a közbeszerzési dokumentumok részét képezik.
Tervezési feladat meghatározása:
1. El kell készíteni a közbeszerzési dokumentumok részeként kiadott helyszínrajzon szereplő, megközelítőleg 13,5 km hosszban új nyomvonalon út, hat csomóponttal és egy különszintű keresztezéssel ehhez kapcsolódó 10,3 km hosszban kerékpárút egyesített engedélyes kiviteli terveit és a közlekedés forgalmi szimulációját.
2. El kell készíteni a közbeszerzési dokumentumok részeként kiadott helyszínrajzon szereplő, megközelítőleg 21,8 km nyílt és zárt csapadék és belvíz elvezetési rendszer egyesített engedélyes kiviteli terveit.
3. El kell készíteni a Gazdasági Övezet területének megközelítőleg 20,4 km hosszban ivóvízzel történő ellátásának és megközelítőleg 21,37 km zárt rendszerű (nyomó / gravitációs) szennyvíz elvezetésének engedélyes kiviteli terveit.
4. El kell készíteni a Gazdasági Övezet területének hírközlési kábel alépítményi hálózattal történő ellátásának engedélyes kiviteli terveit.
5. El kell készíteni a tervezés során műszaki szükségesség miatt felmerülő közműkiváltások engedélyes kiviteli terveit.
6. A kivitelezés során tervezői művezetés biztosítása.
Az építések megvalósításához szükséges engedélyek beszerzése az ehhez szükséges egyeztetések lefolytatása Ajánlatkérő meghatalmazása alapján Tervező feladata, az engedélyezési eljárás során felmerülő eljárási díjak megfizetése Ajánlatkérőt terhelik.
A tervdokumentációt 8 darab papír, 1 darab írásvédett DVD-, valamint 3 darab digitális (pendrive) példányban kell szállítani. A kiviteli tervdokumentációhoz árazott és árazatlan költségvetést szükséges benyújtani.
A kivitelezési tervdokumentációnak a jogszabályokban előírt munkarészeket kell tartalmaznia. Az engedélyezési és kivitelezési tervdokumentációnak minden az engedélyezéshez és a kivitelezéshez szükséges szakági munkarészt tartalmaznia kell.
A terveket .pdf/A, .dwg és .pla formátumban, a szöveges dokumentumokat digitális aláírással ellátott .pdf/A formátumban, szerkeszthető word formátumban, valamint az árazott és árazatlan költségvetést .pdf és szerkeszthető excel formátumban kell szállítani.
Az átadott tervdokumentációk tartalmának és digitális formázásának (méret, felbontás) meg kell felelnie az átadáskor hatályos 312/2012. Kormányrendelet 8. mellékletében, a 306/2011. (XII.23.) és a 191/2009. (IX.15.) Kormányrendeletben foglaltaknak, úgy, hogy az minden további átalakítás, kiegészítés nélkül benyújtható legyen az ÉTDR rendszeren keresztül engedélyezésre. A költségvetést méret és mennyiség számítással kell alátámasztani. A teljes tervdokumentációt tehát elektronikusan szerkeszthető formátumban kell átadni (tervlapok, műszaki leírások, megalapozó számítások stb.).
A további információkat, a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.