Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 22/6
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79342000 Marknadsföring
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar reklam- och mediatjänster enligt beskrivningen i detta underlag. Øresundsbron har behov av en fullservicebyrå, där uppdrag ska kunna genomföras i alla kommunikationskanaler. Dock ligger tyngdpunkten på digitala kanaler och rörlig media.
Upphandlingsregler
Aktuell upphandling är en upphandling i Danmark underkastad danska upphandlingsregler Udbudsloven, LOV nr 1564 af 15/12/2015.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: