Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 716221-2022
Magyarország-Pécs: Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
2022/S 248-716221
Tájékoztató a tervpályázati eljárás eredményéről
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Multifunkc. sportcs. és uszoda és aquapark - Pécs
Hivatkozási szám: EKR001021882022
II.1.2)Fő CPV-kód
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A tervpályázat tárgya Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghatározott Tüskésrét 9,2 hektáros területének fejlesztése, a Tüskésréti-tóhoz kapcsolódó helyszínen a Modern Város-ok Program Bizottsága által PÁT/490/2/2016. iktatószámon és 31/2016 sorszámon jóváhagyott, GF/JSZF/1061/10/2016 iktatószámú támogatói okirattal rendelkező „Multifunkcionális sportcsarnok és uszoda, valamint az uszodához kapcsolódó aquapark építése” elnevezésű állami be-ruházás (létesítmény-együttes) megvalósítása, valamint környezetének rendezése. A Kiíró építészeti tervpályázat formájában kívánja összegyűjteni azokat a beépítési koncepciókat és tervi javaslatokat, melyek alapján véglegesíthető a beruházás részletes tervezési programja, illetve a tervpályázat keretében szándékozik kiválasztani a létesítmény-együttes tervezőjét. Főbb mennyiségek:
AQUAPARK:
A pályázat keretében javaslatot kell adni a kül- és beltéri létesítmények arányára és elhelyezésére, figyelemmel a főszezonban prognosztizálható napi 1000, míg télen 500 fő látogató, ezen belül is különösen a kisgyermekes és többgenerációs családok igényeire. A minőségi módon kialakítandó kiszolgáló létesítményeket (öltözőket, zuhanyozókat és mosdókat), valamint az üzemeltetéshez szükséges rendeltetési egységeket a látogatói létszámmal arányosan kell méretezni. Ugyancsak a várható látogatói létszámot alapul véve kell javaslatot adni a vendégek kiszolgálását biztosító színvonalas, széles skálájú szolgáltatást kínáló (kül- és beltéri) vendéglátó- és kereskedelmi egységek méretezésére és elhelyezésére.
Az élményparkok sajátos vonzerejét a látványukat tekintve is különleges, változatos kül- és beltéri csúszda-elemek jelentik. Ezek elhelyezésére és biztonságos kialakítására a különböző korosztályok igényeihez igazodva kell javaslatot adni. Az adrenalinszintet maximalizáló extrém test-csúszdák mellett gondoskodni kell a családoknak szóló, változatos kialakítású gumis csúszdák létesítéséről is. A beltérből induló és oda is érkező csúszdák szerkezetei - a széles választékban elérhető szigetelt berendezések felhasználásával - részben látványos kültéri elemekként is megvalósíthatók.
A különböző csúszdák és csúszda-kombinációk érkező felületeit jelentő attraktív elemek és kisebb vízfelületek mellett az aquaparkban gondoskodni kell további (kül- és beltéri) medencék (hullám- és strandmedence, ugró- és úszómedence, valamint változatos élmény-medencék), továbbá „lassú folyó” és jakuzzik elhelyezéséről is. Ezek számára, differenciált méretezésére és kialakítására a Kiíró a pályázóktól vár javaslatot.
A különböző gyermek-korosztályok számára célzott, tematikus interaktív élmény-elemek - víziépítmények, sprayparkok - létesítése lehetséges. Ezek kialakítása során a kísérő felnőttek számára rálátást nyújtó pihenő területet kell biztosítani. Elsősorban a gyermek-medencék és a különböző játszóeszközök - de akár egy-egy komplex rendeltetési egység - esetében is javaslat adható a látvány-karaktert meghatározó tematikus installáció létesítésére.
Az aquapark szokásos beltéri kínálat jelentő wellness-szolgáltatások (pl. élménymedencék és szauna-park) mellett egész évben működő, speciális látogatói körnek szánt fitnesz-terek, valamint esetleg gyógyászati szolgáltatások (pl. gyógytorna és gyógymasszázs) is gazdagít-hatják a létesítmény funkció-kínálatát.
A pályázat keretében javaslatot kell adni az aquapark kültéri parkosítására, a zöldfelületek differenciált kialakítására is. Ennek során - arányos mértékű fásítással, illetve az élmény- és gyermek-medencék, valamint a játszóterek részleges árnyékolásával - gondoskodni kell a terület megfelelő mértékű napsugárzás elleni védelméről.
SPORTUSZODA:
A tervezési területen el kell helyezni egy uszodát, ami alkalmas nemzetközi úszóversenyek, vízilabda és egyéb vizes rendezvények lebonyolítására is. A versenymedencéhez kb. 1000 fős (ebből kb. 600 fős fix és kb. 400 fős mobil ülőhelyes) lelátót kell biztosítani. A „száraz” és „vizes” közlekedő területeket alapvetően szét kell választani.
Tervezendő vízfelületek:
-50x25 m-es versenymedence 1db.,
-25x25 m-es bemelegítő medence 1db.,
-12,5x6 m-es oktatói medence 2db, valamint
-gyerekmedence 1db.
MULTIFUNKCIONÁLIS RENDEZVÉNYCSARNOK
A tervezési területen helyet kell biztosítani egy többfunkciós sport és rendezvénycsarnoknak, amely alkalmas nemzetközi szintű sportrendezvények (elsősorban kézilabda, kosárlabda, röplabda, illetve teremfoci versenyek) lebonyolítására, alkalmanként pedig közéleti-, gazda-sági-, szabadidős- és sport-rendezvények, valamint kiállítás és vásár megrendezésére is.
A rendezvénycsarnok minimális befoglaló méretei, illetve kapacitás-adatai:
-befoglaló méretek: 80x40 m,
-küzdőtér: 40x20 m,
-belmagasság: 12,5 m
-lelátó (fix): 3500 fő ülőhely,
-lelátó (mobil): 1500 fő ülőhely.
SZÁLLODA:
A pécsi lakosság körében már most is igen népszerű tüskésréti szabadidőpark jelenlegi hasz-nálata döntően szezonális jellegű, az alkalmanként megrendezett országos szabadtéri sport-események mellett regionális vonzerőt csak a Tüskésréti-tó vizisí- és wakeboard-pályái jelen-tenek. Az aquapark megvalósulásával ez a helyzet értelemszerűen meg fog változni, mivel az új létesítmény - négy évszakos működésének köszönhetően - önmagában is lehetőséget kínál a többnapos igénybevételre, illetve családos üdülések helyszíneként. Az ekként kibővülő látogatói kör fogadására és ellátására a Kiíró egy szálloda létesítésével is számol. Az előzetes vizsgálatok szerint az itt jelentkező igények kielégítésére a javasolt szakmai partner az IHG (InterContinental Szállodacsoport), melynek Holiday Inn Resort szállodái -, ahol a pihenés mellett az aktív kikapcsolódás és a wellness-fitness-spa részleg játssza a fő szerepet - elsősor-ban a családi üdülésen lévők, a kisgyermekes családok által kedveltek.
A szálloda tervezése során az IHG brand javasolt márkája esetén az alábbi általános követel-ményeket kell figyelembe venni :
-a szobák száma minimum 75,
-az átlagos beépített terület vendégszobánként 40-50 m2,
-szobatípusok:
--a szobák legalább 10%-a összenyitható,
--opcionálisan 5% prémium kategóriájú szoba,
--opcionálisan legfeljebb 15% lakosztály,
-szállodai szolgáltatások:
--nyitott lobby bárral/kávézóval,
--étterem (étkezésre alkalmas hely), mely a vendégszám 60%-át képes egyidejűleg8 kiszolgálni,
--opcionálisan másodlagos, a helyi specialitásokra szakosodott étterem,
--kisebb edzőterem,
--legalább egy (minimum 35m2 méretű) tárgyaló.