There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Szolgáltatások - 728044-2022
Submission deadline has been amended by:  60955-2023
Magyarország-Budapest: Mérnöki szolgáltatások
2022/S 249-728044
Ajánlati/részvételi felhívás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Iváncsa vasúti infrastruktúra fejlesztés mérnök
Hivatkozási szám: EKR002013042022
II.1.2)Fő CPV-kód
71300000 Mérnöki szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az iváncsai ipari-innovációs fejlesztési terület kialakításával összefüggő vasúti infrastruktúra fejlesztésének tervezése és kivitelezése munkálataihoz kapcsolódó mérnök feladatok ellátása.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71247000 Építési munka felügyelete
71248000 Projektfelügyelet és dokumentáció
71250000 Építészeti, mérnöki és felmérési szolgáltatások
71311230 Vasútmérnöki szolgáltatások
71631400 Gépészeti szerkezetekkel kapcsolatos műszaki ellenőrzési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az iváncsai ipari-innovációs fejlesztési terület kialakításával összefüggő vasúti infrastruktúra fejlesztésének tervezése és kivitelezése munkálataihoz kapcsolódó mérnök feladatok ellátása
Ajánlatkérő lebonyolításában kerül megvalósításra „Az iváncsai ipari-innovációs fejlesztési terület kialakításával összefüggő vasúti infrastruktúra fejlesztésének tervezése és kivitelezése” tárgyú vasúti építési beruházás. A beruházás során Ajánlattevő feladata a lebonyolítást támogató független mérnöki, műszaki ellenőri szolgáltatások ellátása.
A projekt főbb műszaki paraméterei:
Döntéselőkészítési Tanulmány szerinti II. nyomvonal változat-, valamint Adony vasútállomás V04 verzió szerinti vágánykép kialakítás szerinti műszaki tartalom:
- új építésű, zöldmezős nyíltvonali normál nyomtávú vasúti vágány 5052 m, al- és felépítményekkel együtt, amely az országos vasúti pályahálózat (OVP) részévé fog válni. A vasúti zöldmezős beruházásoknak olyan vonalas létesítmény telepítést nevezünk, amit korábban mezőgazdasági művelés alatt álló területeken létesítenek, és teljes egészében, építészeti vagy üzemi előzmények nélkül újonnan létesítenek. A zöldmezős beruházások keretein belül építtetett létesítmények teljesen új beruházások, új infrastruktúra és új létesítmények létrehozásával valósul meg.
- új építésű országos vasúti pályahálózat (OVP) részét képező állomási normál nyomtávú vágány 1053 m, al- és felépítményekkel együtt
- átépítéssel, korszerűsítéssel érintett vágányok (Adony állomás I. vágány 740 m, illetve az állomás páratlan oldalán Adony-Dunapart szolgálati helyre vezető nyíltvonali vágány bejárati íve 347 m) 1087 m
- normál nyomtávú nyomtávolság 1435 mm
- nyíltvonali vontatóvágány tengely terhelése 225 kN, tervezési sebessége V= 40 km/h, UIC 54 E1 sínrendszer hézagnélküli kivitelben;
- állomási vágányok tengely terhelése 225 kN, változó tervezési sebességgel, UIC 54 E1 sínrendszer hézagnélküli kivitelben
- állomási körzetben 3 csoport kitérő bontása, 1 csoport kitérő áthelyezése, 6 csoport új kitérő építése
- vontatóvágányon 3 csoport új kitérő építése
- bazaltbetonos rakodóterület építése 20 000 m2
- térvilágítás, energiaellátás kiépítése
- zöld védelmi zóna (vasúti rakodó és a Csibavölgyi út között) tervezése és engedélyezése
- zajvédelmi elemek kiépítése
- közműkeresztezések kiváltása, védelembe helyezése
- Adony állomás felsővezeték hálózatának átalakítása
- jelfogó-függéses biztosítóberendezési átalakítások és bővítések állomási és nyíltvonali szakaszon; meglévő biztosítóberendezés átalakítása fázisonként vasúti üzem alatt; új nyíltvonali biztosítóberendezések telepítése, vasúti útátjárók biztosítása
- peronépítés és bontás
- 4 db új vasúti híd műtárgy építése
o tartóbetétes vasbeton lemezhíd (Adony 5.sz. belvízcsatorna)
o tartóbetétes vasbeton lemezhíd (6207. jelű összekötő út)
o tartóbetétes vasbeton lemezhíd (Adonyi-Északi övcsatorna (Cikolai-víz)), megközelítőleg 20 m támaszközzel
- 3 db előregyártott vasbeton keret építése
o előregyártott vasbeton keret (Adony levezető árok, Vetus-Salina-csatorna)
o előregyártott vasbeton keret (Temető utcai árok)
- Adony vasútállomáson található 2 db 2,00 X 2,00 m és 1 db 1,00 X 1,00 m keresztmetszetű meglévő vasbeton kerethíd műtárgy műszaki állapotának ellenőrzése, a teherbírás biztosítása érdekében szükséges beavatkozások elvégzése;
- 3 db szintbeni útátjáró építése
o M6 gyorsforgalmi út szervízútja
o mezőgazdasági feltáró és gáztelepre vezető út
o Kilencedik utcai keresztezés
- A rakodó területén a vasútüzem számára iroda és szociális helyiségek biztosítása
- a beruházás keretében termőföldek kisajátításával és művelés alóli kivonással 33 db ingatlan érintett (kb. 50 290 m2, melyből 45 510 m2 kivonással érintett)
A feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
PST kód: V042.01.71.