There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 75916-2022
Greece-Thessaloniki: Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
2022/S 030-075916
Contract notice
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
«Ανάθεση Εκτέλεσης των Εργασιών Διαχείρισης ΑΕΚΚ & Ογκωδών, Αμιαντούχων EPS & ΑΥΜ» π.δ. 724.234,40€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%)
Reference number: 5/2021
II.1.2)Main CPV code
90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
II.1.4)Short description:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι οι εργασίες διαχείρισης: «ΑΕΚΚ & Ογκωδών, Αμιαντούχων, EPS & ΑΥΜ» με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, προϋπολογισμού 724.234,40 EUR (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%). Οι παρεχόμενες υπηρεσίες κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 90513000-6 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων και συμπληρωματικών CPV:90512000-9 Υπηρεσίες μεταφοράς απορριμμάτων, CPV:90650000-8 Υπηρεσίες απομάκρυνσης αμιάντου, CPV:44111520-2 Θερμομονωτικά υλικά, CPV:90524000-6 Υπηρεσίες ιατρικών αποβλήτων.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 584 060.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
Αποβλήτων Εκσκαφών, Κατασκευών, Κατεδαφίσεων (ΑΕΚΚ) & Ογκωδών Απορριμμάτων
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Διαχείριση Αποβλήτων Εκσκαφών, Κατασκευών, Κατεδαφίσεων (ΑΕΚΚ) & Ογκωδών Απορριμμάτων σύμφωνα με την Α13/2021 Μελέτη της Διεύθυνσης Ανακύκλωσης και Ανάπτυξης Συστημάτων Κυκλικής Οικονομίας, CPV: α) 90513000-6 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων και συμπληρωματικών ποσότητες: 8.000 (tn)+19088(tn) και β) 90512000-9 Υπηρεσίες μεταφοράς απορριμμάτων, ποσότητα: 23.088 (tn)
Διαχείριση Αμιαντούχων και λοιπών επικίνδυνων Αποβλήτων των κοινόχρηστων χώρων του Δήμου Θεσσαλονίκης
Lot No: 2
90650000 Asbestos removal services
Διαχείριση Αμιαντούχων και λοιπών επικίνδυνων Αποβλήτων των κοινόχρηστων χώρων του Δήμου Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με την Α13/2021 Μελέτη της Διεύθυνσης Ανακύκλωσης & Ανάπτυξης Συστηµάτων Κυκλικής Οικονοµίας,CPV:90650000-8 Υπηρεσίες απομάκρυνσης αμιάντου, Ποσότητα:14,20 (tn)
Αποβλήτων EPS (φελιζόλ)
Lot No: 3
44111520 Thermal insulating material
Διαχείριση Αποβλήτων EPS (φελιζόλ), σύμφωνα με την Α13/2021 Μελέτη της Διεύθυνσης Ανακύκλωσης & Ανάπτυξης Συστηµάτων Κυκλικής Οικονοµίας, CPV:44111520-2 Θερμομονωτικά υλικά, Δαπάνη σε Ευρω Διαδικασίας Αποκομιδής - Ανακύκλωσης /Ανα δρομολόγιο (χωρις ΦΠΑ)¨100, συνολικός αριθμός δρομολογίων σε 24 μήνες: 520
Συλλογή και μεταφορά των Αποβλήτων Υγειονομικών Μονάδων (ΑΥΜ)
Lot No: 4
90524000 Medical waste services
Συλλογή και μεταφορά Αποβλήτων Υγειονομικών Μονάδων (ΑΥΜ), σύμφωνα με την Α13/2021 Μελέτη της Διεύθυνσης Ανακύκλωσης & Ανάπτυξης Συστηµάτων Κυκλικής Οικονοµίας,ποσότητα(ΑΕΑ) 180 κιλά και (ΕΑΑΜ) 8 Ιατρεία (έως 200 κιλά το μήνα σύνολο έτους 200Χ12=2400 κιλά)