There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 81314-2022
Bulgaria-Smolyan: Electricity
2022/S 032-081314
Contract notice
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Доставка на нетна електрическа енергия - ниско напрежение по свободно договорени цени и избор на координато на стандартна балансираща група за недвижимите имоти, управлявани от ОДМВР - Смолян
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Настоящата ОП има за цел да осигури:
- доставка на нетна активна ел. енергия - ниско напр. за недвижимите имоти /обекти, находящи се на територията на  област Смолян, управ. от ОДМВР –Смолян по свободно договорени цени
- включване на обектите в стандартна балансираща група, като непряк член, с коорд. Изпълнителя (като Възложителя няма да заплаща такса за участие в балансираща група)
- услуги по прогнозиране на потреблението на ел. енергия, планиране, заявяване и балансиране
- изготвяне и подаване на почасови дневни графици и изпращането им за администриране на информационния поток от ЕСО ЕАД
- поемане отговорността за балансиране – задължението за фин.  уреждане на разликите м/у количеството ел. енергия по регистриран график/прогноза за потребление и реално отчетено потребление от средствата за търговско измерване или разликите м/у покупките и продажбите за даден период на сетълмент
- всички дейности, свързани с участие на либерализирания пазар на ел. енергия  Възложителя.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 495 000.00 BGN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Предмета на ОП е доставка на нетна електрическа енергия - ниско напрежение по свободно договорени цени и избор на координатор на стандартна балансираща група за недвижиме имоти, управлявани от ОДМВР -Смолян за срок от 12/дванадесет/ месеца. Договора влиза в сила от датата на регистрация на първия график за доставка. Прогнозното количество електрическа енергия за 12/дванадесет/ месеца е 1491000 кВатч. и не ангажира Възложителя да го потреби. Прогнозната стойност на обществената поръчка за срок от 12/дванадесет/ месеца е 495000лв. /четристотин деветдесет и пет хиляди лева/ без ДДС, като освен цената на компонента "ел. енергия" са включени акциз, такса "задължение към обществото, мрежови услуги /такси за пренос и достъп към електроразпределителна и електропреносна мрежа, нормативно определени добавки към цената на електрическата енергия, съгласно ЗЕ и ПТЕЕ. Реалната стойност на договора може да бъде по-малка от посочената и ще бъде определена според реалното потребление на Възложителя за периода на договора. Обществената поръчка ще се финансира със средства от бюджета на Областната дирекция на МВР - Смолян при Министерство на вътрешните работи.