VI.3)További információk:
1) Ajánlatkérő az eljárásban a hiánypótlást a Kbt. 67. § -ban foglaltaknak megfelelően biztosítja. Ajánlatkérő a Kbt. 67. § (5) bekezdése nyomán tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy amennyiben a hiánypótlással az ajánlattevő az ajánlatban korábban nem szereplő gazdasági szereplőt von be az eljárásba és e gazdasági szereplőre tekintettel lenne szükséges az újabb hiánypótlás, úgy ezesetben ajánlatkérő- élve a Kbt. 67. § (5) bekezdésében biztosított jogával – nem rendel el újabb hiánypótlást, azaz erre az esetre kizárja az új gazdasági szereplőre vonatkozóan a hiánypótlást.
2) Az ajánlatkérő a Kbt. 59. §-ban foglaltak alapján a közbeszerzési eljárásban való részvételt az „A” rész vonatkozásában 80 000 000 HUF azaz nyolcvanmillió forint, a „B” rész vonatkozásában 200 000 000 HUF, azaz kétszázmillió forint ajánlati biztosíték nyújtásához köti. Mindkét részre történő ajánlattétel esetén mindkét biztosítékot rendelkezésre kell bocsátani, külön-külön.
A biztosíték az ajánlattevő választása szerint teljesíthető az előírt pénzösszegnek az ajánlatkérő fizetési számlájára történő befizetésével, bank vagy biztosító által vállalt garancia biztosításával vagy biztosítási szerződés alapján kiállított – készfizető kezességvállalást tartalmazó – kötelezvénnyel.
A biztosíték rendelkezésre bocsátása az „A” rész esetében:
Az ajánlati biztosítékot amennyiben készpénzben nyújtják, úgy azt „Villamos motorvonatok beszerzése - A részajánlat” megjelöléssel, a MÁV-START Zrt. MKB Banknál vezetett 10300002-10359175-49020019 számú bankszámlájára kell átutalni.
A bankszámlaszám IBAN száma: HU46 1030 0002 1035 9175 4902 0019
SWIFT kód: MKKBHUHB
A biztosíték rendelkezésre bocsátása a „B” rész esetében:
Az ajánlati biztosítékot amennyiben készpénzben nyújtják, úgy azt „Villamos motorvonatok beszerzése - B részajánlat” megjelöléssel, a MÁV-START Zrt. MKB Banknál vezetett 10300002-10359175-49020019 számú bankszámlájára kell átutalni.
A bankszámlaszám IBAN száma: HU46 1030 0002 1035 9175 4902 0019
SWIFT kód: MKKBHUHB
Mindkét részre történő ajánlattétel esetén mindkét biztosítékot rendelkezésre kell bocsátani, külön-külön, azaz készpénzben történő rendelkezésre bocsátás esetén két darab, a fentiek szerinti, különböző közlemény rovattal megkülönböztetett átutalást kell teljesíteni. Amennyiben az ajánlati biztosíték rendelkezésre bocsátása bank vagy biztosító által vállalt garancia biztosításával vagy biztosítási szerződés alapján kiállított - készfizető kezességvállalást tartalmazó - kötelezvénnyel történik, és az ajánlattevő mindkét részre ajánlatot kíván benyújtani, úgy szintén külön-külön kell az egyes részekre vonatkozó biztosítékokat rendelkezésre bocsátani.
Az ajánlati biztosítéknak az ajánlattételi határidő lejártától kezdődően az ajánlati kötöttség lejártáig kell érvényesnek lennie. Az ajánlati biztosíték összegének átutalását igazoló dokumentum, illetve a bank vagy biztosító által vállalt garancia, vagy a kötelezvény eredeti példányát vagy hiteles másolatát az ajánlathoz csatolni kell.
Amennyiben ajánlattevő az ajánlati biztosítékot átutalással teljesíti, az ajánlathoz csatolni kell egy nyilatkozatot, amelyben jelzi, hogy Ajánlatkérőnek a Kbt. 59. §-a szerinti esetekben az adott részajánlat vonatkozásában milyen bankszámlára kell az ajánlati biztosíték összegét visszautalni.
A feltétel nélküli és visszavonhatatlan bank vagy biztosító által vállalt garanciát vagy a biztosítási szerződés alapján kiállított - készfizető kezességvállalást tartalmazó - kötelezvényt a dokumentációban meghatározott minta alapul vételével kell kiállíttatni és benyújtani.
A garanciára/kötelezvényre a magyar jog szabályai érvényesek és valamennyi kollíziós jogi norma alkalmazása kifejezetten kizárt. Bármely jogvita eldöntésre, amely a garanciából / kötelezvényből vagy azzal összefüggésben, annak megszegésével, megszűnésével, érvényességével vagy értelmezésével kapcsolatban keletkezik, a magyar polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény rendelkezései szerint hatáskörrel és illetékességgel rendelkező rendes magyar bíróság jogosult eljárni.
3) A Kbt. 60. § (1) bekezdése alapján az ajánlatot az ajánlattevőnek az ajánlati felhívásban és dokumentációban meghatározott tartalmi és formai követelményeknek megfelelően kell elkészítenie és benyújtania.
4) A Kbt. 60. § (3) bekezdése alapján az ajánlatnak tartalmaznia kell különösen az ajánlattevő kifejezett nyilatkozatát eredeti példányban, minden megpályázni kívánt rész vonatkozásában külön-külön, az ajánlati felhívás feltételeire, a szerződés megkötésére és teljesítésére, valamint a kért ellenszolgáltatásra vonatkozóan.
5) A Kbt. 61. § (1) bekezdése alapján az ajánlatot írásban és zártan, a jelen ajánlati felhívásban megadott címre (MÁV-START Zrt. Beszerzési Szervezet 1087 Budapest, Könyves Kálmán krt. 54–60. II. em. 265.) közvetlenül vagy postai úton kell benyújtani az ajánlattételi határidő lejártáig.
6) Az ajánlattal szemben támasztott formai követelmények a következők:
a) Az ajánlat eredeti példányát zsinórral, lapozhatóan össze kell fűzni, a csomót matricával az ajánlat első vagy hátsó lapjához kell rögzíteni, a matricát le kell bélyegezni, vagy az ajánlattevő részéről erre jogosultnak alá kell írni, úgy hogy a bélyegző, illetőleg az aláírás legalább egy része a matricán legyen;
b) Az ajánlat oldalszámozása eggyel kezdődjön és oldalanként 1-gyel növekedjen. Elegendő a szöveget vagy számokat vagy képet tartalmazó oldalakat számozni, az üres oldalakat nem kell, de lehet. A címlapot és hátlapot (ha vannak) nem kell, de lehet számozni.
c) Az ajánlatnak az elején tartalomjegyzéket kell tartalmaznia, mely alapján az ajánlatban szereplő dokumentumok oldalszám alapján megtalálhatóak;
d) Az ajánlatot zárt csomagolásban, magyar nyelven és 1 papír alapú eredeti példányban kell benyújtani. A jelentkezést a papír alapú példánnyal mindenben megegyező elektronikus másolati példányban (szkennelve, .pdf kiterjesztésű file formájában) is be kell nyújtani, CD-n vagy DVD-n, a jelentkezéshez mellékelve. A külső csomagoláson „Villamos motorvonatok beszerzése - ajánlat” megjelölést kell feltüntetni. Ajánlatkérő tájékoztatásul közli, hogy amennyiben a csomagoláson az ajánlattevők nem tüntetik fel a „Az ajánlattételi határidő lejártáig (20.4.2015. 10:00 óra) nem bontható fel” feliratot, úgy nem tud felelősséget vállalni annak az ajánlattételi határidő előtt történő felbontásáért. Ajánlatkérő a papír alapú és az elektronikus példányok közötti esetleges ellentmondás esetén a papír alapú példányt tekinti irányadónak.
e) Az ajánlatban lévő, minden - az ajánlattevő vagy alvállalkozó, vagy alkalmasság igazolásában részt vevő szervezet által készített - dokumentumot (nyilatkozatot) a végén alá kell írnia az adott gazdasági szereplőnél erre jogosult(ak)nak vagy olyan személynek, vagy személyeknek aki(k) erre a jogosult személy(ek)től írásos felhatalmazást kaptak.
f) Az ajánlat minden olyan oldalát, amelyen - az ajánlat beadása előtt - módosítást hajtottak végre, az adott dokumentumot aláíró személynek vagy személyeknek a módosításnál is kézjeggyel kell ellátni.
7) A Kbt. 40. § (1) bekezdés a)–b) pontjai alapján az ajánlatban minden részajánlati kör vonatkozásában külön-külön meg kell jelölni (nemleges nyilatkozat is szükséges):
a) a közbeszerzésnek azt a részét (részeit), amelynek teljesítéséhez az ajánlattevő alvállalkozót kíván igénybe venni,
b) az ezen részek tekintetében a közbeszerzés értékének 10 %-át meghaladó mértékben igénybe venni kívánt alvállalkozókat, valamint a közbeszerzésnek azt a százalékos arányát, amelynek teljesítésében a megjelölt alvállalkozók közre fognak működni.
8) Az ajánlati dokumentáció átvehető személyesen vagy meghatalmazott útján, az ajánlatkérő nevében eljáró szervezetnél (MÁV-START Zrt. Beszerzési Szervezet 1087 Budapest, Könyves Kálmán krt. 54–60. II. em. 265.), az ajánlattételi határidő lejártáig munkanapokon hétfőtől-csütörtökig 9:00–14:00 óra, pénteken 9:00–12:00 óra közötti időszakokban, az ajánlattételi határidő lejártának napján 9:00–10:00 óra között. A dokumentáció a Kbt. 50. § (3) bekezdés szerinti megküldésének kérése esetén ajánlatkérő a kérelem kézhezvételétől számított két munkanapon belül megküldi a dokumentációt a kérelmező részére. Az ajánlati dokumentáció beszerzésének határideje: 20.4.2015. 10:00 óra óra, amely megegyezik az ajánlatok bontásának időpontjával.
9) Az érvényes ajánlattétel feltétele az ajánlati dokumentáció ajánlatkérő jelen ajánlati felhívás I.1. pontjában megjelölt kapcsolattartójától történő átvétele (ajánlatonként legalább egy ajánlattevőnek vagy az ajánlatban megnevezett alvállalkozónak át kell vennie a dokumentációt). A megpályázni kívánt részek számától függetlenül elegendő egy dokumentáció átvétele. A dokumentációt a Kbt. 52. § (2) bekezdése alapján bármely érdekelt gazdasági szereplő térítésmentesen átveheti és a dokumentációért ellenértéket a Kbt. 124. § (4) bekezdése szerinti szervezetnek sem kell fizetnie.
10) Az ajánlathoz csatolni kell azon cégjegyzésre jogosult személy(ek) közjegyzői aláírás hitelesítéssel ellátott cégaláírási nyilatkozatát (aláírási címpéldányát) vagy ügyvéd által ellenjegyzett, 2006. évi V törvény 9. § (1) bekezdése szerinti aláírás-mintáját egyszerű másolati formában, akik az ajánlatot, az abban szereplő bármely nyilatkozatot szignálják, aláírják. [Amennyiben az aláíró/szignáló személy nem cégjegyzésre jogosult az adott gazdasági szereplőnél, úgy csatolni kell az adott gazdasági szereplőnél cégjegyzésre jogosult személy által aláírt felhatalmazást is, melynek tartalmaznia kell a meghatalmazott személy aláírását és szignómintáját is.]
11) Az ajánlatban a Kbt. 60. § (6) bekezdése alapján az oldalszámokkal ellátott tartalomjegyzéket követően a cégjegyzésre jogosult személy vagy az általa az ajánlat aláírására felhatalmazott személy aláírásával ellátott felolvasólapot kell becsatolni, amelyen szerepeltetni kell az ajánlattevő (közös ajánlattétel esetén valamennyi ajánlattevő) nevét, székhelyét, telefon és telefax számát, email címét, megpályázni kívánt részek megjelölését, valamint a Kbt. 62. § (3) bekezdése alapján minden megpályázni kívánt rész vonatkozásában külön-külön azokat a főbb, számszerűsíthető adatokat, amelyek az értékelési szempont (részszempontok) alapján értékelésre kerülnek. A felolvasólap mintáját az ajánlati dokumentáció tartalmazza.
12) Tekintettel arra, hogy az eljárás magyar nyelven folyik, az ajánlattevőnek minden nyilatkozatot, hatósági igazolást magyar nyelven vagy magyar fordításban kell a benyújtania. A nem magyar nyelven benyújtott dokumentumokat legalább az ajánlattevő általi felelős fordításban kell csatolni. Felelős fordítás alatt az Ajánlatkérő az olyan fordítást érti, amely tekintetében az ajánlattevő képviseletére jogosult személy cégszerűen nyilatkozik, hogy az mindenben megfelel az eredeti szövegnek. A fordítás tartalmának a helyességéért az ajánlattevő a felelős.
13) Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy az ajánlatok elkészítésének és a szerződésnek is a kizárólagos nyelve a magyar.
14) Az ajánlatok értékelése vonatkozásában Ajánlatkérő a Kbt. 65. § (1)–(2) bekezdéseiben foglaltak szerint jár el.
15) Ajánlatkérő az eljárás eredménye kapcsán külön eredményhirdetést nem tart, az eljárás eredményéről szóló döntése és az arról szóló értesítés ajánlattevőknek történő megküldése során a a Kbt. 77. § (1)–(2) bekezdései szerint jár el.
16) Az eljárásban való részvétel minden költsége az ajánlattevőt terheli.
17) Ajánlatkérő a 310/2011. (XII.23.) Korm. rendelet 20. § (4) bekezdése szerint ezúton tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy jelen közbeszerzési eljárásban mind a A-P/1, B-P/1., mind az A-M/1., A-M/2., B-M/1., B-M/2., alkalmassági minimumkövetelményeket szigorúbban határozta meg a minősített ajánlattevők jegyzékébe kerülés követelményeihez képest, ezért a minősített ajánlattevőnek is igazolniuk kell a szerződés teljesítésére való alkalmasságukat ezen alkalmassági követelmények tekintetében
18) Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét arra, hogy ajánlatkérő kapcsolattartási pontjaként megjelölt székházban beléptető rendszer működik, s emiatt az épületbe történő belépés a portai regisztráció miatt időigényes (előre láthatólag 20-25 perc). Ennek figyelembevétele az ajánlattevők részéről elengedhetetlen, különös tekintettel az ajánlatok benyújtásának napjára. Az ebből eredő bárminemű késedelemért ajánlatkérő felelősséget nem vállal. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az ajánlattételi határidő lejártát a www. pontosido.hu weboldal „Budapest idő” adatai alapján állapítja meg.
19) Az ajánlatok bontását követően Ajánlatkérő valamennyi értesítést (így különösen: jegyzőkönyv, összegezés) a felolvasólapon megadott faxszámra is megküldi az ajánlattevők részére. Ajánlatkérő felhívja ajánlattevők figyelmét, hogy kapcsolattartási adataikat szíveskedjenek a felolvasólapon úgy megadni, hogy ajánlatkérő nem vállal felelősséget azért, amennyiben a megküldött értesítések a címzett oldalán nem jutnak el a megfelelő kapcsolattartóhoz (technikai ok, szabadság stb.). Amennyiben ajánlattevő a felolvasólapon megadott elérhetőséget módosítani, kiegészíteni kívánja, úgy erről köteles ajánlatkérőt külön e-mailben vagy faxon tájékoztatni. (Ajánlatkérő e körben nem fogadja el az ún. „out of office” / „házon kívül” üzeneteket, ehelyett kéri, hogy az ajánlattevők ezen adatok módosításáról külön e-mailt szíveskedjenek küldeni).
20) Amennyiben az ajánlattevő a Kbt. 80. § alapján az ajánlatának egy részét üzleti titoknak (ideértve a védett ismeretet is) minősíti és ezáltal annak nyilvánosságra hozatalát megtiltja, úgy erről nyilatkoznia kell ajánlatában. Ezzel kapcsolatban felhívjuk az ajánlattevő figyelmét a Kbt. 80. § (2) bekezdésében foglaltakra. Felhívjuk továbbá a figyelmet, hogy a fentiek alapján üzleti titoknak (ideértve a védett ismeretet is) minősített információkat az ajánlatban elkülönített módon, mellékletben kell közölni.
21) Ajánlattevőnek a Kbt. 60. § (5) bekezdésében foglaltak alapján az ajánlatban nyilatkoznia kell, hogy a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény szerint mikro-, kis vagy középvállalkozásnak minősül-e. Amennyiben az ajánlattevő a 2004. évi XXXIV. törvény 3. §-a alapján nem minősül mikro-, kis- vagy középvállalkozásnak, vagy a fenti jogszabály 2. §-a értelmében nem tartozik a hivatkozott törvény hatálya alá, úgy ez esetben a „nem minősül mikro-, kis-, és középvállalkozásnak” nyilatkozat csatolandó.
22) Abban az esetben, ha valamely részajánlat tekintetében a nyertes ajánlattevő visszalép, az ajánlatkérő - amennyiben az összegezésben megjelölésre kerül - az adott részajánlat tekintetében a következő legkedvezőbb ajánlatot tevővel köthet szerződést.
23) A IV.2.1. pont kiegészítéseként:
Az ajánlatok értékelése során kapható érték rész-szempontonként 0,01 - 1.
Ajánlatkérő az értékelési részszempontokra adott ajánlati elemeket azonos módszer szerint értékeli úgy, hogy az adott értékelési részszempont vonatkozásában tett legjobb ajánlat arra az adott értékelési részszempontra a maximális értéket (1) kapja, a többi ajánlat ugyanazon értékelési részszempont szerinti tartalmi eleme pedig a legjobb ajánlathoz történő arányosítással kerül meghatározásra (az értékelési részszempontoknál a dokumentációban feltüntetett képlet(ek) szerint).
Mindegyik értékelési részszempont esetében Ajánlatkérő négy tizedes jegy pontosságig számol (a kerekítésre a matematika szabályai szerint kerül sor), ezt követően az így kialakuló értékeket összeadja. Ez a pontszám lesz az ajánlattevő végső pontszáma. Azonos végső pontszámok eseten ajánlatkérő a Kbt. 72. § (2)-(4) bekezdéseit alkalmazza.
Az egyes megajánlandó értékek esetében is a kerekítésre vonatkozóan a matematika szabályai szerint kell eljárni.
Az értékelés részletes leírását a dokumentáció tartalmazza.
24) A III.2.2. és III.2.3. pont kiegészítéseként ajánlatkérő közli, hogy a nem forintban rendelkezésre álló adatokat (árbevétel, referencia) eredeti devizanemben kéri megadni. Az idegen devizanemben megadott értékek, adatok forintra történő átszámítására ajánlatkérő referenciák esetében az azok teljesítésekor, árbevételre vonatkozóadatok esetében az üzleti év fordulónapján hatályos MNB deviza-árfolyamot, illetve ennek hiányában az ECB által ugyanebben az időpontban jegyzett devizák keresztárfolyamából számított árfolyamot alkalmazza.
25) Ajánlattevőnek ajánlatában csatolnia kell minden, megpályázni kívánt részajánlat tekintetében külön-külön, a szerződés kitöltésének érdekében egy, az ajánlattevő adatait tartalmazó nyilatkozatot (ezen nyilatkozat mintát a dokumentáció tartalmazza). A szerződéstervezetet változatlan formában el kell fogadni, annak csatolása az ajánlatban nem szükséges.
26) Ajánlattevőnek az ajánlatban minden, megpályázni kívánt részajánlat tekintetében külön-külön csatolnia kell cégszerűen aláírt nyilatkozatát az alábbi adattartalommal:
— megajánlott jármű típusa
— vonattovábbítási energiafogyasztás számításának ellenőrzéséhez szükséges adatok:
— redukált tömeg
— alapellenállás függvény
— legnagyobb vonóerő határgörbe
— vonóerő felfutási idő
— legnagyobb elektrodinamikus fékerő határgörbe
— elektrodinamikus fékerő felfutási idő
— vonóerő-sebesség hatásfokfelület
— fékezőerő-sebesség jellegfelület
— minden egyéb adat, amellyel Ajánlattevő számolt
— Ajánlattevő által készített vontatásienergia-számítás a referenciapályára
Ajánlattevőnek minden, megpályázni kívánt részajánlat tekintetében külön-külön nyilatkoznia kell a tekintetben is, hogy az általa megajánlott jármű maradéktalanul megfelel az ajánlati felhívásban és dokumentációban rögzített elvárásoknak. A megajánlott jármű vonatkozásában az ajánlatba becsatolt bármilyen további dokumentum tartalmát az ajánlatkérő nem vizsgálja és ezen dokumentumokat nem tekinti az ajánlat részének.
27) Az ajánlatkérő - figyelemmel a Kbt. 35. § (1) bekezdésében foglaltakra - azt tekinti az eljárás iránt érdeklődését jelző gazdasági szereplőnek, aki az érdeklődését bármely rész tekintetében írásban jelzi. Egyidejűleg meg kell adni az írásbeli kapcsolattartási forma alkalmazása során használható e-mail címet és/vagy faxszámot, amelyre ajánlatkérő a Kbt.-ben előírt tájékoztatásokat küldi az érdeklődését jelző gazdasági szereplőnek.
28) Amennyiben a Kbt. 124. § (4) bekezdése szerinti ajánlattevő a Kbt. 55. § (6) bekezdés c) pontja alapján igazolta a gazdasági és pénzügyi alkalmasságot, abban az esetben az ajánlatkérő és a Kbt. 55. § (6) bekezdés c) pontja alapján kezességet vállaló személy (szervezet) között a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény szerinti készfizető kezességi szerződés jön létre olyan módon, hogy a fentiek szerinti írásbeli kezességvállalásnak az ajánlatkérő általi elfogadásáról a kezességet vállaló személyt (szervezetet) írásban értesíti az ajánlatkérő. Erre tekintettel a kezességet vállaló köteles az ajánlatban megadni székhelyét (postacímét), telefonszámát, faxszámát, e-mail címét.
29) Amennyiben az ajánlattevő, alvállalkozó vagy az alkalmasság igazolásában résztvevő gazdasági szereplő a Kbt. 36. § (5) bekezdése szerint kíván tényt vagy adatot igazolni, de az ezen tényt vagy adatot tartalmazó, a Kbt. 36. § (5) bekezdés szerinti nyilvántartás a Közbeszerzési Hatóság útmutatójában nem szerepel, úgy ajánlattevőnek vagy az alkalmasság igazolásában részt vevő szervezetnek a Kbt. 36. § (6) bekezdése szerint a közbeszerzési eljárásban meg kell jelölnie az érintett nyilvántartást.
30) A 310/2011. (XII.23.) Korm. rendelet 7. § értelmében folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás esetében az ajánlathoz csatolni kell a cégbírósághoz benyújtott változásbejegyzési kérelmet és az annak érkezéséről a cégbíróság által megküldött igazolást. Amennyiben nincsen folyamatban változásbejegyzési eljárás, úgy az ajánlathoz csatolni kell az ajánlattevő cégszerűen aláírt, nemleges nyilatkozatát.
31) Ajánlatkérő a Kbt. 40. § (3) bekezdése nyomán felhívja a figyelmet, hogy jelen közbeszerzés tárgya vonatkozásában támogatásra irányuló igényt (pályázatot) fog benyújtani. Ajánlatkérő a Kbt. 40. § (4) bekezdése nyomán felhívja a figyelmet egyúttal, hogy a támogatásra irányuló igény el nem fogadását, vagy az igényeltnél kisebb összegben történő elfogadását olyan körülménynek kell tekinteni, amelyre az ajánlatkérő a szerződés megkötésére vagy teljesítésére képtelenné válása okaként hivatkozhat [Kbt. 76. § (1) bekezdés d) pont, Kbt. 124. § (9) bekezdés]
32) Ajánlatkérő rögzíti, hogy jelen közbeszerzési eljárás vonatkozásában a megkötendő szerződésre a magyar jog az irányadó.
33) Közös ajánlattétel esetén az ajánlatban utalni kell az ajánlattételi szándékra, s meg kell nevezni a közös ajánlattevőket, illetve a Kbt. 25. § (2) bekezdése nyomán az ajánlattevők kötelesek maguk közül egy, a közbeszerzési eljárásban a közös ajánlattevők nevében eljárni jogosult képviselőt megjelölni (név, cím, kapcsolattartó feltüntetésével). Közös ajánlattétel esetén a közös ajánlattevőknek megállapodást kell kötniük egymással, melyben szabályozzák a közös ajánlattevők egymás közötti és az ajánlatkérővel való kapcsolatát.
A megállapodásnak az alábbi kötelező elemeket kell tartalmazni:
a) tartalmazza a közös ajánlattevők közös fellépése formájának ismertetését és
b) tartalmazza az ajánlat aláírása módjának ismertetését, és
c) tartalmazza a részesedés mértékének feltüntetését, és
d) tartalmazza a vezető tag (a képviselő) megjelölését azzal, hogy a képviselő korlátozás nélkül jogosult valamennyi közös ajánlattevőt képviselni az ajánlatkérővel szemben a jelen közbeszerzési eljárásban, az ajánlatkérő által az ajánlattevő, illetve az ajánlattevő által az ajánlatkérő felé megteendő illetve megtehető jognyilatkozatokban, és
e) tartalmazza a képviselő megnevezését, aki felel a közbeszerzési eljárás eredményeként megkötendő szerződés végrehajtásáért, a kifizetéseket is beleértve, és
f)tartalmazza az ajánlatban vállalt kötelezettségek megosztásának ismertetését, és
g) tartalmazza az ajánlatban vállalt kötelezettségeken belül azokat, amelyeket:
- az egyes ajánlattevők külön-külön teljesítenek (az érintett ajánlattevő megnevezésével),
- amelyeket egynél több ajánlattevő együttesen teljesít (az érintett ajánlattevők megnevezésével),
- és azon kötelezettségeket, amelyek tekintetében harmadik személlyel kívánnak szerződést kötni.
h) tartalmazza azon megállapodást, miszerint közös ajánlattevők a szerződésben vállalt valamennyi kötelezettség teljesítéséért egyetemleges felelősséget vállalnak, és
i) az ajánlat benyújtásának napján érvényes és hatályos, és hatálya, teljesítése, alkalmazhatósága vagy végrehajthatósága nem függ felfüggesztő (hatályba léptető), illetve bontó feltételtől és harmadik személy illetve hatóság jóváhagyásától nem függ.
Az ajánlattevők személye közös ajánlattétel esetén az ajánlattételi határidő lejárta után nem változhat.
A közös ajánlattétel vonatkozásában az eljárás során ajánlatkérő a Kbt. 25. §-ban foglaltak szerint jár el és ezen rendelkezések betartását a közös ajánlattevőktől is megköveteli.
Ajánlatkérő az ajánlattétel vonatkozásában felhívja az ajánlattevők figyelmét a Kbt. 26. §-ban foglaltakra!
34) Ajánlattevőnek nyilatkoznia kell, hogy az ajánlat elektronikus formában benyújtott (jelszó nélkül olvasható, de nem módosítható .PDF fájl) példánya a papír alapú (eredeti) példánnyal megegyezik.
35) Ajánlatkérő jelen felhívás II.3. pontjának kiegészítéseként tájékoztatja az Ajánlattevőket, hogy a szerződés időtartamaként a jelen felhívás II.3. pontjában megjelölt határidő a leszállításra vonatkozó teljesítési határidő, mely a szerződésben meghatározott egyéb kötelezettségeket (pl. jótállás, titoktartás) nem érinti; azok időtartama ezen időponton túl értelmezendő a szerződéstervezetekben foglaltak szerint.
36)Ajánlattevőnek az ajánlatban minden megpályázni kívánt rész vonatkozásában külön-külön nyilatkozni kell a Kbt. 55. § (5)-(6) bekezdései vonatkozásában. (nemleges nyilatkozat is csatolandó).
37) Ajánlatkérő a Kbt. 76. § (2) bekezdésében foglaltak nyomán ezúton rögzíti, hogy jelen közbeszerzési eljárásban bármely rész eredménytelensége esetén a MÁV-START Zrt., mint ajánlatkérő - az eljárást valamennyi rész tekintetében eredménytelenné nyilváníthatja. Ezen lehetőség indoka, hogy Ajánlatkérő a projekthez kapcsolódó megvalósíthatósági tanulmányt a jelen beszerzés tárgyát képező (2 részajánlatra bontott) teljes mennyiségre alapozza, így bármely rész eredménytelensége a projekt megvalósíthatóságát hiúsíthatja meg.
38) Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy a műszaki leírásban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való esetleges hivatkozás a közbeszerzés tárgyának egyértelmű jellegének meghatározása érdekében történt, a megnevezés mellett a ”vagy egyenértékű” kifejezést minden esetben érteni kell!
39) Az Ajánlatkérő által jelen ajánlati felhívás II.3. pontjában meghatározott kezdő időpont tájékoztató jellegű, a tényleges szerződéskötési időpont függ az ajánlatok értékelésének és a döntéshozatalnak az időigényétől. Felhívjuk ugyanakkor a figyelmet, hogy a kezdő időpont fentiek miatti esetleges módosulása nem jelenti a teljesítési határidő módosulását. Egyebekben a szerződéstervezetek az alábbi, hatályba lépéssel kapcsolatos rendelkezést tartalmazzák:
„A jelen Szerződés mindkét Fél általi aláírása napján lép hatályba, amennyiben a jelen Szerződés aláírása napjáig a teljes, a jelen Szerződés szerinti beszerzés finanszírozását szolgáló Támogatási Szerződés aláírására már sor került. Amennyiben a Támogatási Szerződés a jelen Szerződés Felek általi aláírását követően kerül aláírásra, vagy a Kormány a jelen Szerződés aláírását követően határozatban dönt a jelen Szerződés szerinti beszerzés támogatásáról és ezen kormányhatározat a Magyar Közlönyben megjelent, a jelen Szerződés a Támogatási Szerződés aláírásának napján, illetőleg a hivatkozott kormányhatározat megjelenésének napján lép hatályba.
Felek rögzítik, hogy Vevő az általa cégszerűen aláírt, kifejezett írásos, egyoldalú jognyilatkozatával jogosult a jelen Szerződést hatályba léptetni abban az esetben is, ha a fenti feltételek nem vagy csak részlegesen teljesültek.
Felek rögzítik, hogy a jelen Szerződés hatálybalépését megelőzően az Eladó a jelen Szerződés szerinti bármely kötelezettsége teljesítésének megkezdésére, kötelezettségének, feladatának teljesítésére - ideértve különösen, de nem kizárólagosan a Motorvonatok gyártásának előkészítését, megkezdését - kizárólag saját kockázatára és költségére jogosult.
Felek kifejezetten kijelentik és tudomásul veszik, hogy a hatálybalépés esetleges elmaradására egyik Fél sem alapíthat igényt.”
40)A jelen felhívásban meghatározott teljesítési időtartam nem tartalmazza a kapcsolódó szolgáltatások nyújtásának időtartamát, amellyel kapcsolatban a szerződéstervezetben foglaltaknak megfelelően, az alábbi rendelkezések irányadók:
A nyertes ajánlattevő által a leszállítandó motorvonatok kapcsán nyújtandó kapcsolódó szolgáltatások biztosításának időtartama az alábbi:
általános szabályok
A szerződés alapján teljesítendő valamennyi, kiképzéshez szükséges dokumentumot és magát az oktatást az első motorvonat szállítási határideje előtt legkésőbb egy hónappal, a teljes, adott részajánlat szerint leszállítandó flotta üzemeltetéséhez szükséges egyéb készleteket, dokumentumokat legkésőbb az első motorvonattal együtt kell leszállítani, hacsak a szerződés kifejezetten eltérően nem rendelkezik. A kapcsolódó szolgáltatásokat - hacsak a szerződés kifejezetten másképpen nem rendelkezik - az Ajánlatkérő által külön, ésszerűen megjelölt határidők szerint kell a rendelkezésére bocsátani. A nyertes ajánlattevő a határidőkre javaslatot tehet.
egyes részletszabályok
A nyertes ajánlattevő köteles az Ajánlatkérőnek a szerződés hatályba lépését követő 120 napon belül átadni valamennyi beépítendő anyag műszaki specifikációját.
A nyertes ajánlattevő köteles az Ajánlatkérőnek az adásvételi szerződés szerinti üzemeltetési és karbantartási dokumentációt - amely magában foglalja a motorvonatok üzemeltetési és karbantartási előírásait, javításhoz szükséges rajzait - az első motorvonat leszállítása előtt 14 nappal, melyet folyamatosan frissíteni köteles a szerződés szerint az első motorvonat leszállításától kezdődően a szerződés keretében leszállított utolsó motorvonatra vonatkozó garanciaidő lezárási jegyzőkönyv felvételéig.
A nyertes ajánlattevő köteles az első motorvonat leszállításakor és az utolsó motorvonat általános jótállása lejártakor a teljes, adásvételi szerződés szerinti dokumentációt - az időközben végrehajtott változtatásokkal egységes szerkezetben - átadni az Ajánlatkérő részére az adásvételi szerződésben foglaltak szerint.
Az Ajánlatkérő a nyertes ajánlattevő által átadott dokumentáció időben és területileg korlátlan felhasználási jogát a dokumentáció átvételével megszerzi, azzal, hogy a dokumentáció kizárólag a motorvonatok üzemeltetési, javítási és karbantartási szükségleteihez, ideértve annak előkészületeit is, valamint esetleges későbbi átalakításához, felújításához, illetőleg a bármikori üzemeltetéshez szükséges engedélyeztetéshez használható fel.
A nyertes ajánlattevő az első motorvonat átadása előtt a saját telephelyén köteles az Ajánlatkérő 10 szakemberét (járművezető és oktató) a motorvonatok kezelésére kiképezni, melynek a képzési költségeit a nyertes ajánlattevő viseli, 5 nap/fő erejéig. Köteles a képzést úgy megszervezni, hogy arra az 5 nap/fő időtartam elegendő legyen. A képzés része ezen túl a magyarországi 1 (egy) nap/fő gyakorlati oktatás.
Az első motorvonat megérkezésével egyidejűleg a nyertes ajánlattevő saját költségére és kockázatára szakemberekből álló csoportot köteles küldeni az ajánlatkérőhöz, amelynek feladata különösen a közreműködés az előirányzott próbákon és átvételekkor, a motorvonatok üzembe helyezése és azok folyamatos üzemkész állapotának biztosítása a szerződés rendelkezéseinek megfelelően, továbbá az üzemeltetés során keletkező - szavatosság és / vagy jótállás körébe tartozó - meghibásodások azonnali kijavítása a szerződés rendelkezéseinek megfelelően, valamint az Ajánlatkérőnek baleset esetén a mentési munkálatoknál részt vevő 30 szakemberének betanítása a motorvonatok kezelésére, ideértve a motorvonatok emelését is (ezen oktatás magyarországi helyszínen történik, 1 nap/fő időtartamban).
A nyertes ajánlattevő vállalja, hogy szakszemélyzete külön ellenérték felszámítása nélkül az 1. motorvonat leszállításától kezdve, folyamatosan, az utolsó motorvonat leszállításától számított 6 hónapig - maximum 20 nap erejéig - igény esetén a motorvonatok karbantartását végző karbantartó telephely üzemeiben az erről szóló értesítést követő legkésőbb 24 órán belül megjelenik.
A nyertes ajánlattevő köteles az Ajánlatkérő szakembereit 200 oktatási nap erejéig kiképezni, legkésőbb az első motorvonat leszállításáig.
A szerződés szerinti üzemeltetési készletet, legkésőbb az első motorvonat szállításával egyidejűleg kell a nyertes ajánlattevőnek leszállítania.
A nyertes ajánlattevő feladata a hatósági engedélyeztetés, melynek keretében az előzetes típusengedélyezési eljárást a közlekedési hatóságnál a szerződés hatályba lépését követő 30 napon belül kell kezdeményeznie. A típusengedélyeztetés és az üzembe helyezési engedélyek megszerzése az egyes járműpróbákhoz igazodva kell, történjen.
A szerződéses kötelezettségek teljesítéséhez igazodva a nyertes ajánlattevőt terheli a fentieken túl különösen, de nem kizárólagosan:
— a szállítás és a biztosítás (DDP telephely, INCOTERMS 2010) a teljesítés helyéig és idejéig
— az Ajánlatkérő átvevői és műszaki szakemberei részére a gyártóműben a szerződés szerinti jogaik gyakorolhatóságához szükséges munkafeltételek, munkaeszközök biztosítása;
— a minősítő szervezetek - beleértve a közlekedési hatóság által előírt szervezetet is - költségei viselése;
— egyéb feladatok.
A nyertes ajánlattevő által nyújtandó kapcsolódó szolgáltatások vonatkozásában az egyes részletszabályokat a szerződéstervezet tartalmazza.
41) Ajánlattevőnek ajánlatában minden megpályázni kívánt rész tekintetében külön-külön nyilatkoznia kell, hogy a nyertessége esetén a leszállításra kerülő jármű az ajánlatban bemutatott referenciában szereplő járművel azonos járműcsaládba fog tartozni, azaz nyilatkozni kell arról, hogy a nyertessége esetén leszállításra kerülő jármű az ajánlatban bemutatott referenciában szereplő járművel azonos gyártó által, azonos tervezési elv alapján, azonos moduláris elemekből fog felépülni.
42) Jelen ajánlati felhívásban nem szabályozott kérdésekben az eljárás megindításakor hatályos, közbeszerzésekről szóló 2011. évi CVIII. törvény, a 310/2011. (XII.23.) Korm. Rend. ,a 289/2011. (XII.22.) Korm. Rend., a 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet, az 547/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet, a 4/2011. (I.28.), Korm. rend. az irányadók.