Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Árubeszerzések - 82352-2015
Normál nézet megjelenítése
Magyarország-Budapest: Vasúti mozdonyok és villamos-motorkocsik, gördülőállomány és ezek alkatrészei
2015/S 047-082352
Ajánlati/részvételi felhívás – Egyes ágazatokban
Árubeszerzés
II.1)Meghatározás
II.1.1)Az ajánlatkérő által a szerződéshez rendelt elnevezés:
Villamos motorvonatok beszerzése – adásvételi szerződés.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helye
Adásvétel
A teljesítés helye: Magyarország.
NUTS-kód HU1 KÖZÉP-MAGYARORSZÁG,HU2 DUNÁNTÚL,HU3 ALFÖLD ÉS ÉSZAK
II.1.4)Keretmegállapodásra vonatkozó információk
II.1.5)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása:
Adásvételi szerződés az alábbi tárgyban:
„A” rész:
6 db normál nyomtávú (1435 mm), egyáramnemű (25 kV 50 Hz) részlegesen (legalább 70 %) alacsonypadlós elővárosi villamos motorvonat szállítása, üzembe helyezése illetőleg kapcsolódó szolgáltatások (különösen: üzemeltetési, karbantartási dokumentáció, oktatás, szoftverek, diagnosztika) teljesítése a Dokumentációban és annak részeként a szerződéstervezetben, valamint a műszaki feltétfüzetben részletezettek szerint a MÁV-START Zrt. részére.
„B” rész:
15 db normál nyomtávú (1435 mm), egyáramnemű (25 kV 50 Hz) részlegesen (legalább 70 %) alacsonypadlós elővárosi villamos motorvonat szállítása, üzembe helyezése illetőleg kapcsolódó szolgáltatások (különösen: üzemeltetési, karbantartási dokumentáció, oktatás, szoftverek, diagnosztika) teljesítése, a Dokumentációban és annak részeként a szerződéstervezetben, valamint a műszaki feltétfüzetben részletezettek szerint a MÁV-START Zrt. részére.
II.1.6)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)
34600000 Vasúti mozdonyok és villamos-motorkocsik, gördülőállomány és ezek alkatrészei
II.2)Szerződés szerinti mennyiség
II.2.1)Teljes mennyiség:
6 db normál nyomtávú (1435 mm), egyáramnemű (25 kV 50 Hz) részlegesen (legalább 70 %) alacsonypadlós elővárosi villamos motorvonat szállítása, üzembe helyezése illetőleg kapcsolódó szolgáltatások (különösen: üzemeltetési, karbantartási dokumentáció, oktatás, szoftverek, diagnosztika) teljesítése, a Dokumentációban és annak részeként a szerződéstervezetben, valamint a műszaki feltétfüzetben részletezettek szerint a MÁV-START Zrt. részére.
A jelen felhívásban meghatározott teljesítési időtartam nem tartalmazza a kapcsolódó szolgáltatások nyújtásának időtartamát, amellyel kapcsolatban a szerződéstervezetben foglaltaknak megfelelően, az alábbi rendelkezések irányadók:
A nyertes ajánlattevő által a leszállítandó motorvonatok kapcsán nyújtandó kapcsolódó szolgáltatások biztosításának időtartama az alábbi:
általános szabályok
A szerződés alapján teljesítendő valamennyi, kiképzéshez szükséges dokumentumot és magát az oktatást az első motorvonat szállítási határideje előtt legkésőbb egy hónappal, a teljes, adott részajánlat szerint leszállítandó flotta üzemeltetéséhez szükséges egyéb készleteket, dokumentumokat legkésőbb az első motorvonattal együtt kell leszállítani, hacsak a szerződés kifejezetten eltérően nem rendelkezik. A kapcsolódó szolgáltatásokat – hacsak a szerződés kifejezetten másképpen nem rendelkezik – az Ajánlatkérő által külön, ésszerűen megjelölt határidők szerint kell a rendelkezésére bocsátani. A nyertes ajánlattevő a határidőkre javaslatot tehet.
egyes részletszabályok
A nyertes ajánlattevő köteles az Ajánlatkérőnek a szerződés hatályba lépését követő 120 napon belül átadni valamennyi beépítendő anyag műszaki specifikációját.
A nyertes ajánlattevő köteles az Ajánlatkérőnek az adásvételi szerződés szerinti üzemeltetési és karbantartási dokumentációt – amely magában foglalja a motorvonatok üzemeltetési és karbantartási előírásait, javításhoz szükséges rajzait – az első motorvonat leszállítása előtt 14 nappal, melyet folyamatosan frissíteni köteles a szerződés szerint az első motorvonat leszállításától kezdődően a szerződés keretében leszállított utolsó motorvonatra vonatkozó garanciaidő lezárási jegyzőkönyv felvételéig.
A nyertes ajánlattevő köteles az első motorvonat leszállításakor és az utolsó motorvonat általános jótállása lejártakor a teljes, adásvételi szerződés szerinti dokumentációt – az időközben végrehajtott változtatásokkal egységes szerkezetben – átadni az Ajánlatkérő részére az adásvételi szerződésben foglaltak szerint.
Az Ajánlatkérő a nyertes ajánlattevő által átadott dokumentáció időben és területileg korlátlan felhasználási jogát a dokumentáció átvételével megszerzi, azzal, hogy a dokumentáció kizárólag a motorvonatok üzemeltetési, javítási és karbantartási szükségleteihez, ideértve annak előkészületeit is, valamint esetleges későbbi átalakításához, felújításához, illetőleg a bármikori üzemeltetéshez szükséges engedélyeztetéshez használható fel.
A nyertes ajánlattevő az első motorvonat átadása előtt a saját telephelyén köteles az Ajánlatkérő 10 szakemberét (járművezető és oktató) a motorvonatok kezelésére kiképezni, melynek a képzési költségeit a nyertes ajánlattevő viseli, 5 nap/fő erejéig. Köteles a képzést úgy megszervezni, hogy arra az 5 nap/fő időtartam elegendő legyen. A képzés része ezen túl a magyarországi 1 (egy) nap/fő gyakorlati oktatás.
Az első motorvonat megérkezésével egyidejűleg a nyertes ajánlattevő saját költségére és kockázatára szakemberekből álló csoportot köteles küldeni az ajánlatkérőhöz, amelynek feladata különösen a közreműködés az előirányzott próbákon és átvételekkor, a motorvonatok üzembe helyezése és azok folyamatos üzemkész állapotának biztosítása a szerződés rendelkezéseinek megfelelően, továbbá az üzemeltetés során keletkező – szavatosság és / vagy jótállás körébe tartozó – meghibásodások azonnali kijavítása a szerződés rendelkezéseinek megfelelően, valamint az Ajánlatkérőnek baleset esetén a mentési munkálatoknál részt vevő 30 szakemberének betanítása a motorvonatok kezelésére, ideértve a motorvonatok emelését is (ezen oktatás magyarországi helyszínen történik, 1 nap/fő időtartamban).
A nyertes ajánlattevő vállalja, hogy szakszemélyzete külön ellenérték felszámítása nélkül az 1. motorvonat leszállításától kezdve, folyamatosan, az utolsó motorvonat leszállításától számított 6 hónapig - maximum 20 nap erejéig – igény esetén a motorvonatok karbantartását végző karbantartó telephely üzemeiben az erről szóló értesítést követő legkésőbb 24 órán belül megjelenik.
A nyertes ajánlattevő köteles az Ajánlatkérő szakembereit 200 oktatási nap erejéig kiképezni, legkésőbb az első motorvonat leszállításáig.
A szerződés szerinti üzemeltetési készletet, legkésőbb az első motorvonat szállításával egyidejűleg kell a nyertes ajánlattevőnek leszállítania.
A nyertes ajánlattevő feladata a hatósági engedélyeztetés, melynek keretében az előzetes típusengedélyezési eljárást a közlekedési hatóságnál a szerződés hatályba lépését követő 30 napon belül kell kezdeményeznie. A típusengedélyeztetés és az üzembe helyezési engedélyek megszerzése az egyes járműpróbákhoz igazodva kell, történjen.
A szerződéses kötelezettségek teljesítéséhez igazodva a nyertes ajánlattevőt terheli a fentieken túl különösen, de nem kizárólagosan:
— a szállítás és a biztosítás (DDP telephely, INCOTERMS 2010) a teljesítés helyéig és idejéig
— az Ajánlatkérő átvevői és műszaki szakemberei részére a gyártóműben a szerződés szerinti jogaik gyakorolhatóságához szükséges munkafeltételek, munkaeszközök biztosítása;
— a minősítő szervezetek - beleértve a közlekedési hatóság által előírt szervezetet is – költségei viselése;
— egyéb feladatok.
A nyertes ajánlattevő által nyújtandó kapcsolódó szolgáltatások vonatkozásában az egyes részletszabályokat a szerződéstervezet tartalmazza.
II.2.2)Vételi jogra (opcióra) vonatkozó információ
Vételi jog (opció): nem