There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 84892-2022
Poland-Czerwionka-Leszczyny: Refuse and waste related services
2022/S 033-084892
Contract notice
Services
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny”
Reference number: ZP.271.1.2.2022
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz odbieranie i zagospodarowanie odpadów z gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90514000 Refuse recycling services
90511000 Refuse collection services
90512000 Refuse transport services
90513100 Household-refuse disposal services
90533000 Waste-tip management services
II.2.4)Description of the procurement:
Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności zakres rzeczowy obejmujący:
1) odbieranie i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych pochodzących bezpośrednio z terenów nieruchomości zamieszkałych,
2) odbieranie i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych pochodzących bezpośrednio z terenów nieruchomości niezamieszkałych, na których prowadzona jest działalność społeczno-użytkowa (tj. oświatowa, przeciwpożarowa, administracji publicznej, kulturalna, dostawy wody i oczyszczalni ścieków, jednostek gospodarki komunalnej, ochrony zdrowia oraz cmentarzy),
3) odbieranie i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących bezpośrednio z terenów nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, o których mowa w pkt 2,
4) odbieranie i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych zlokalizowanego przy ul. Polnej 6 w Czerwionce-Leszczynach,
5) dostarczanie właścicielom nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych,
6) opracowywanie harmonogramów odbierania odpadów z terenów nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, o których mowa w pkt 2 oraz przekazanie ich właścicielom nieruchomości, po ich zatwierdzeniu przez Zamawiającego zgodnie z pkt. V SOPZ.
Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przedmiot zamówienia w sposób zgodny z przepisami prawa, w szczególności:
1) ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2021r. poz. 888 z późn. zm.),
2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 779 z późn. zm.),
3) Uchwałą Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny,
4) Uchwałą Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,
5) innych przepisów powszechnie obowiązującego prawa mających wpływ na wykonanie przedmiotu umowy.
W przypadku utraty mocy lub zmiany ww. aktów prawnych (przepisów) Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek stosowania się do obowiązujących w danym czasie aktów prawnych, co oznacza, że Wykonawca zobowiązany jest stosować ww. akty prawne (przepisy) z uwzględnieniem zmian stanu prawnego w tym zakresie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.