Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.2)Main CPV code09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Tiedekeskussäätiö sr:n sähköenergian hankinta, jonka yksityiskohdat ilmenevät tarjouspyyntöasiakirjoista.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)09310000 Electricity
II.2.4)Description of the procurement:
Tiedekeskussäätiö sr:n sähkönmyyntisopimuksen kilpailutus, jonka tuloksena sovitaan sähkönmyyjän marginaaleista ja sopimusehdoista. Lopullinen
sähköenergian laskutushinta määräytyy sopimusjaksolle tehtävien hinnankiinnitysten mukaisesti.
Asiakas ostaa joko vapaalla tuotantotavalla tuotettua sähköä tai uusiutuvaa energiaa valintansa mukaan. Kilpailutuksen tuloksena tehdään vain yksi (1) sopimus.
Tiedekeskussäätiö sr:n sähkönmyyntisopimuksen kilpailutus, jonka tuloksena sovitaan sähkönmyyjän marginaaleista ja sopimusehdoista. Lopullinen sähköenergian laskutushinta määräytyy sopimusjaksolle tehtävien hinnankiinnitysten mukaisesti.