Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Tyrnävän kunnan sähkönhankinta
II.1.2)Main CPV code09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Tarjouskilpailu sähköenergian toimittamisesta Tyrnävän kuntakonsernille.
Energiamäärä on noin 4 130 MWh/vuosi.
Toimitusaika 1.1.2023 - 31.12.2026.
Lisäksi optiot vuosille 2027 ja 2028, vuodeksi kerrallaan.
Optioiden käytöstä päätetään erikseen sopimuskauden aikana.
Ennakoitu arvo tai hintahaarukka ilman arvonlisäveroa: 620000 - 1700000 €
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 700 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: