Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 91511-2021
Magyarország-Budapest: Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
2021/S 037-091511
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A kisvárdai vár turisztikai célú fejlesztése
Hivatkozási szám: EKR001215322019
II.1.2)Fő CPV-kód
45212314 Történelmi műemlékkel vagy emlékművel kapcsolatos építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Kivitelezési szerződés a GINOP-7.1.1-15-2016-00020 azonosítószámú projekt keretében a "A kisvárdai vár turisztikai célú fejlesztése" című projekt megvalósításához szükséges építőipari, restaurátori, táj- és kertépítészeti kivitelezési feladatok ellátására”
Az ajánlati felhívásban használt rövidítések: Gazdasági szereplő: GSZ. Alkalmasság igazolásában résztvevő szervezet: AIRSZ. Ajánlattevő: AT. Ajánlatkérő: AK. 2015. évi CXLIII törvény: Kbt. 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R. 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: ÉR. 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet: EKRr. Ajánlati felhívás: AF. Közbeszerzési dokumentumok: KD. Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum: EEKD. Elektronikus Közbeszerzési Rendszer: EKR.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A műemléki épületre vonatkozó fejlesztés műszaki leírása:
A kisvárdai vár déli szárnya 1470. körül épült téglavár romos maradványa. A délkeleti torony alápincézett 3 szintes épületként, az egykori palotaszárny szabadon álló falként maradt fenn. A várat északról két kör alakú bástya és téglakerítés határolja. A terv a vár 20. századi részek elbontását követően a jelenlegi kontúrokon belül megvalósuló fejlesztés; A rom konzerválása, valamint új, kétszintes, részben alápincézett, kiállító épületszárny építése a cél.
Alapmennyiség:
Meglévő épület és építmény nettó alapterület 207,02 m
Meglévő torony és falromok nettó alapterület 257,71 m2
Új kiállító épület nettó alapterület 1217,83 m2,.
Opcionális mennyiség: kettő külön tétel (kettő külön költségvetés keretében, Opciós tétel 1 és opciós tétel 2).
., Az egykori külső vár bemutatása, környezetrendezés
Nettó alapterület: 36 640 m2
Opció 1.
A külső vár egykori területének D-i része jelenleg közparkként, É-i része pedig sportpályaként működik. A focipálya, a kiszolgáló létesítményeivel és azok közműveivel bontandóak (260 m2 öltöző, 538 m2 lelátó, 780 fm kerítés). Bontandóak a berendezések, 1253 m2 burkolat, 1102 szegély, bontásból származó sitt: ~ 930 m3.
A vár körüli sáncot corten lemezzel(~280 m2) és gyeppel fedett rézsű érzékelteti.
Gyepesítendő terület: 6700 m2
Stabilizált gyep: 135 m2
Sétányok: 1548 m2
Opció 2.
A külsővár védművet gyepes földrézsű mutatja be, a kapuk feltételezett helyén jelentősebb földfeltöltéssel georács megerősítéssel. A sportpálya létesítésekor sérült részeken a földmű kontúrvonalainak helyreállításával. (úttükör+bevágások: ~4700 m3, földfeltöltés: 7500 m3)
A vár bejáratához zúzottköves sétány vezet. (sétányok: 602 m2, stabilizált gyep: 621 m2 gyepesítendő terület: 8900 m2) Az út mentén kerti elemeket helyezünk el. A külső vár területén egykor állt kápolna helyét padsorok és kereszt alakú burkolatmotívum jelzi. (4 info tábla, 16 pad, 6 hulladékgyűjtő, 14 kandeláber, 5 kerékpártároló)"
A tartalékkeret mértéke: a teljes mennyiséggel érintett összeg 10 %-a
Jelen beruházás építési engedély köteles.
II.1.5), II.2.6) kitöltése: Kiadóhivatal felé történő feladás miatt.
II.2. 7): Ajánlatkérő 18 hónap alatt 547 napot ért.
IV. szakasz: Eljárás