Szolgáltatások - 95773-2019
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2019/S 042-095773
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Tervezés az Állatorvostudományi Egyetemen
Hivatkozási szám: EKR000535652018
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Tervezési szerződés az Állatorvostudományi Egyetem Kampuszának tervezési (engedélyes és kiviteli) munkáinak ellátására.”
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71221000 Épületekkel kapcsolatos építészeti szolgáltatások
71222000 Szabadtéri területekkel kapcsolatos építészeti szolgáltatások
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71243000 Előzetes tervek (rendszerek és integráció)
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
71246000 Építkezéshez szükséges mennyiségek meghatározása és jegyzékbe vétele
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71356000 Műszaki szolgáltatások
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A tervezési munkák a Budapest, VII. kerület, István utca 2. 33298 hrsz. alatti területén tervezett új építésű középmagas épület, felújításra kerülő meglévő-megmaradó (B, C, H, I, J, K, L, M, N épületek), illetve elbontásra kerülő (G, F épületek, B épületek utólagos toldalékai) épületek és környezetének, valamint a Rottenbiller utca 50. 33824 hrsz. alatti épületek (Főépület, melléképületek) felújítási munkáinak és környezetének teljes körű tervezésére vonatkoznak.
A tervezési terület műemléki védettségű.
Az Állatorvostudományi Egyetem átalakításának a megvalósításhoz szükséges vázlattervek, engedélyes tervdokumentáció és kiviteli tervdokumentáció elkészítése a dokumentáció részét képező tervezési programban foglalt részletek szerint.
Tervező feladata a megvalósításhoz szükséges vizsgálatok elvégzése, a szükséges tervdokumentációk elkészítése, a szükséges engedélyek beszerzése a tervezési programban foglalt részletek szerint.
— Tervező megvizsgálja a tervezési területre vonatkozó szabályozásokat, jogszabályi előírásokat és védettségeket,
— előkészítő műszaki vizsgálatok,
— épületek műszaki állapotának és építészeti-szerkezeti felmérése, feltárások, felmérési tervek készítése (alaprajzok, metszetek, homlokzatok)
— meglévő épületek vizsgálata műszaki, használhatósági szempontok szerint,
— egyeztetés Megrendelővel, igények részleteinek véglegesítése műszaki, használhatósági szempontok alapján,
— régészeti, műemlékvédelmi, örökségvédelmi, szakhatósági, főépítészi, építéshatósági, önkormányzati, egyéb hatósági, közműszolgáltatói, telken belüli és kívüli útépítési, ÁNTSZ stb. egyeztetések, minden szükséges terv, dokumentáció elkészítése, engedélyek, jóváhagyások megszerzése,
— tervezőnek meg kell vizsgálni a területen rendelkezésre álló, vagy rendelkezésre nem álló, de fejlesztéssel elérhető energiaszolgáltatásokat (különös tekintettel a távhőszolgáltatásra),
— minimum 3db vázlatterv készítése megrendelői jóváhagyáshoz,
— a Megrendelő által kiválasztott vázlattervet megrendelő igényeit figyelembe véve Megrendelő jóváhagyásáig kell tervezőnek módosítani,
— adatszolgáltatás és együttműködés az Előzetes Környezeti Hatástanulmányt készítő tervezőkkel,
— folyamatos egyeztetés, együttműködés a Kerületi Városrendezési és Építési Szabályzat, Szabályozási Terv módosításában részt vevő szereplőkkel; részükre tervezői adatszolgáltatás biztosítása
— egyeztetés, együttműködés Állami Főépítésszel és/vagy kerületi Főépítésszel,
— a jogszabályokban foglalt kötelező eljárásokat le kell folytatni,
— tervtanácsi (kerületi és központi), építési- és bontási engedélyezési tervek és hatósági engedélyeztetés, beleértve minden további szükséges tudományos/mérnöki dokumentációt, amelyet Megrendelő nem adott át és a feladatok hiánytalan elvégzéséhez szükséges,
— az összes szükséges technológia terv (pld. labortechnológia, sporttechnológia, oktatástechnológia, biztonságtechnika, konyhatechnológia, stb.) elkészítése,
— bejelentési-kötelezettséghez kötött tevékenységekhez szükséges tervek,
— Tervező feladata a területen lévő fák vizsgálata, az indokoltan kivágásra kerülő fák engedélyezési dokumentációjának, fakivágási engedélyének megszerzése,
— kiviteli tervek (bontás és építés minden szakágban), különös tekintettel a részlettervekre,
— megújuló energiák hatékonysági vizsgálata és tervei, a meglévő napelemes és légkezelő rendszerek figyelembe vételével, hasznosításával,
— adatszolgáltatás Megrendelőnek a gépészeti és elektromos rendszerek várható fogyasztási mennyiségeiről,
— minden egyéb tervdokumentáció és egyeztetés, engedély beszerzése és ahhoz szükséges dokumentáció, ami a teljes körű tervezési munka ellátásához szükséges,
— minden kivitelezési tervdokumentációt olyan tartalommal és részletezettséggel kell elkészíteni, hogy az alkalmas legyen közbeszerzési eljárások lefolytatására.
Karakter korlát miatt folytatás VI.3) -ban