Et officielt EU-website
Alle EU's officielle sites bruger domænet europa.eu.
български (BG)
español (ES)
čeština (CS)
dansk (DA)
deutsch (DE)
eesti (ET)
II.1.1.
Betegnelse
Rammeaftale om indkøb af el- og hybridbiler
II.1.2.
Hoved-CPV-kode
34110000 Personbiler
II.1.5.
Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 15 000 000,00 DKK
II.1.6.
Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2.1.
Rammeaftale om indkøb af elbiler
Delkontraktnr.: 1
II.2.2.
Supplerende CPV-kode(r)
Rammeaftale om indkøb af hybridbiler
Delkontraktnr.: 2
II.1.
Udbuddets omfang
II.1.4.
Kort beskrivelse
Udbuddet vedrører rammeaftale om indkøb af el- og hybridbiler. Rammeaftalen er delt op i 2 delafteler, én for elbiler og én for hybridbiler.
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2.
Beskrivelse
II.2.4.
Beskrivelse af udbuddet
Udbuddet vedrører rammeaftale om indkøb af elbiler.
Udbuddet vedrører rammeaftale om indkøb af hybridbiler.