Marché de travaux - 2132-2022
Submission deadline has been amended by:  234946-2022
Hongrie-Budapest: Travaux de construction complète ou partielle et travaux de génie civil
2022/S 002-002132
Avis de marché
Travaux
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Bp. Közp. Szennyv. Telep iszapkezelési tech. fejl.
Numéro de référence: EKR001673212021
II.1.2)Code CPV principal
45200000 Travaux de construction complète ou partielle et travaux de génie civil
II.1.4)Description succincte:
Vállalkozási szerződés keretében a „Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep iszapvonal fejlesztés” elnevezésű projekt tervezési és kivitelezési feladatainak teljes körű ellátása a FIDIC Sárga Könyv feltételei szerint (KDVV3)
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
39350000 Équipement de réseau d'assainissement
45232420 Travaux de construction de stations d'épuration des eaux usées
45232421 Station de traitement des eaux usées
45232422 Station de traitement des boues
45232423 Travaux de construction de stations de pompage des eaux usées
45252100 Travaux de construction de stations d'épuration
45252130 Équipement de station d'épuration
71320000 Services de conception technique
71322000 Services de conception technique pour la construction d'ouvrages de génie civil
II.2.4)Description des prestations:
A339/2014.(XII.19.) Kr. AK feladatai közé utalja többek között a szennyvízelvezetési és-tisztítási beruházások megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítását.
A kivitelezés főbb indikatív (tájékoztató jellegű) mennyiségei az alábbiak, amelyek kapcsán az engedélyes és kiviteli tervek elkészítése is szükséges:
Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep iszapkezelési technológiájának fejlesztése és struviteltávolítás
A beruházás tárgya a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep anaerob iszapkezelésének fejlesztése.
A BKSZT 1,6 millió LE kapacitású kommunális szennyvíztisztító telep, melynek technológiájából nyersiszap és fölösiszap keletkezik. Az iszapkezelés a nyersiszap gravitációs, a fölösiszap gravitációs és (sűrítő asztalokon) gépi sűrítéséből, az elősűrített, kevert iszapok termofil anaerob rothasztásából, víztelenítéséből (centrifugás) és a rothasztás során keletkező biogáz (gázmotoros kiserőműben és kazánokban való) hasznosításából áll. A technológia pasztörizálással is kiegészül, de ezt jelenleg nem üzemelteti a telep.
A projekt keretében a jelenlegi iszapkezelési technológia oly mértékű fejlesztése a cél, hogy a telepre érkező többlet terhelésből származó megnövekedett iszapmennyiséget tudja kezelni.
A rendszer berendezései:
# Elővíztelenítésre feladó szivattyúk (meglévő, felhasználandó)
# Elővíztelenítő centrifugák (2+1 db, 30 m3/h)
# Polimer oldó adagoló (7,2 m3/h)
# Elővíztelenített iszap feladó szivattyúk az iszap tárolóba (2+1 db, 10 m3/h))
# Elővíztelenített iszaptároló (140m3)
# Elővíztelenített iszaptároló csigás kihordó
# Elővíztelenített iszap feladó szivattyúk CAMBI THP rendszerre (1+1 db, 35 m3/h)
# Termikus Hidrolizáló Egység
# Rothasztókra feladó szivattyúk (1+1 db, 30 m3/h Nyersiszap feladó szivattyú a nyersiszap és hidrolizált iszap egyesítésére, 3 db, 11 m3/h Hőkezelt iszap feladó szivattyú)
# Recirkulációs szivattyúk (3 db, 70 m3/h)
# Meglévő, átalakított hőcserélők (3 db)
# Folyadékhűtő
A rothasztásra kerülő iszap előkezelése mellett szükségessé vált az iszapvonalon gyakori üzemeltetési problémákat okozó, az iszapkezelési folyamat során termelődő MAP (magnézium-ammónium-foszfát;), vagy ásványi nevén struvit, rothasztott iszapból való eltávolítása és kinyerése.
A MAP kinyerését olyan technológiával kell megoldani, aminek a végterméke olyan vízoldható magnézium alapú ammónium foszfát, melynek szemnagysága alkalmassá teszi a mezőgazdasági hasznosításra. Minősége feleljen meg az Európai Parlament és Tanács műtrágyákról szóló 2003/2003/EK (2003 október 13.) rendeletében ill., a 37/2006. (V. 18.) FVM rendelet az „„EK-műtrágya”-ként megjelölt műtrágyák forgalomba hozataláról és ellenőrzéséről” c. rendeletben foglaltaknak. A struvit kinyerés elvárt mennyisége minimum napi átlag 100 kg, amennyiben a rothasztott iszap foszfát tartalma a rothasztóban 70 mg PPO4/l felett van.
Nyertes AT feladatát képezi a közbesz. dok.-ok részét képező műszaki tartalomhoz a vízjogi eng. és kivit. tervek elkészítése a191/2009.(IX.15.) Kr. megfelelő tartalommal. Nyertes AT teljes körű felelősséggel tartozik az általa készített dok.-ban és tervekben foglaltak helyességéért és a vonatkozó szabványokban, jogszabályokban és egyéb előírásokban foglaltak betartásáért.
AK felhívja a figyelmet arra, hogy a szerződés teljesításe során a FIDIC Sárga Könyv rendelkezései alkalmazandók.
A 321/2015. (X.30.) Kr. 46. § (3) bek. foglaltak alapján a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűség igazolása AT feladata.
A szerződés teljesítése során szükséges a266/2013.(VII.11.) Korm. rend. szerinti VZ-TER jogosultsággal rendelkező szakember bevonása. AT ajánlatában csatolja nyilatkozatát, hogy a szerződéskötés időpontjára a szerződés teljesítésének időtartama alatt rendelkezni fog a 266/2013. (VII.11.) Korm. rend. szerinti VZ-TER jogosultsággal rendelkező szakemberrel.
Részletesen: KD.
II.2.7-hez: a teljesítés véghatárideje: a szerződéses megállapodás hatályba lépésétől számított 910 naptári nap.